Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek ha vissza mennék...

Szerintetek ha vissza mennék az időbe, és elő adtam volna az akkori tudatlan embereknek hogy én vagy isten, és mindenféle mesét mondtam volna nekik elhiszik? Főleg ha a jelenből viszek magammal dolgokat amiket akkoriban csodának hisznek.

Figyelt kérdés

2023. márc. 23. 17:42
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Könnyen lehet.De lehet az is, hogy csak elfognak és valami brutális módszerrel kivégeznek.
2023. márc. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
86%
Nyilván nem. Komoly tudással persze behülyíthetnéd őket (mondjuk napfogyatkozást jósolsz meg, vagy spontán tűzijátékot tudsz előállítani), de neked ez a tudás nem adatott meg.
2023. márc. 23. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
16%

Ja tényleg akkor még tűzijáték sem igazán volt.

Hát nem tudom szegények annyira buták voltak, hogy arra szavak nincsenek.Már a hülyeség is betegség volt náluk.Akkor is gyorsan terjedt az idiótaság pedig internet sem volt még...

2023. márc. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
igazából attól függ, vannak nagyon szigorú egyistenhitű vallások, meg kifejezetten megengedő hitrendszerek is...
2023. márc. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Beállítani magadat annak, hogy te vagy isten az istenkáromlás. Jézus csodákat tett, halottat támasztott fel, mégis megölték, mert istenkáromló volt.

Ha vinnél valami modern kütyüt amivel megijeszted őket még a sátánt is beléd látnák. Kínok kínja közt halnál meg.


Minimum főpapnak vagy valami bennfentes szent embernek kellene lenned, akit régóta ismernek és tisztelnek, hogy elfogadják mint csoda.

Biztos lenne egykét őrült/ szegény követőd akit már amúgy is kitaszított a társadalom de velük nem mennél sokra, nem védenének meg a biztos kivégzéstől.

2023. márc. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
45%
#3 Te lenézed az őseidet, te retek?
2023. márc. 23. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
18%

Nem.

De sajnos a mai világban is tapasztalható az "elbutulás" és hála az internetnek bárki bármikor bármit kiírhat.Most gondolj bele régen amikor kitaláltak egy összeesküvés elméletet.Ha visszamegyünk sok generációt és mondjuk az ükükükük nagyanyádat megégetnék azért mert ért a gyógynövényekhez te nem lenéznéd őket?Most nem hibáztatok őket mert butábbak voltak mint a mai emberek de sok rosszindulat is volt bennük.

Sajnos mind a kettő tapasztalható a mai napig de szerencsére már csak elvétve

2023. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
18%
*m
2023. márc. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
18%
6 és minek rögtön a személyeskedés?Úgy tudom már nem a középkorban élünk vagy talán mégis?
2023. márc. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
72%
2023. márc. 24. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!