Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Szerintetek ha vissza mennék...

Szerintetek ha vissza mennék az időbe, és elő adtam volna az akkori tudatlan embereknek hogy én vagy isten, és mindenféle mesét mondtam volna nekik elhiszik? Főleg ha a jelenből viszek magammal dolgokat amiket akkoriban csodának hisznek.

Figyelt kérdés

2023. márc. 23. 17:42
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

Szerintem ez attól is függne, hogy kiket és mivel próbálsz megtéríteni.


Ha például egy olyan helyen próbálkozol ahol a vallás istene mindenható akkor téged lehet csak valami démonnak vagy angyalnak tekintenének ha nem tudnál bármit megtenni. De elég az is ha elhitetted velük, hogy megtetted.

(Lehet még szerkezet sem kéne a jövőből csak elég jól kéne pletykákat terjeszteni és az már bőven elég lenne.)


De ahol például több és nem mindenható istenségek voltak ott sokkal könnyebben eltudnád adni magad egy eddig ismeretlen istenségnek. Politeisták amúgy is könnyebben elfogadják az új isteneket.

2023. márc. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
0%
Kivéve ha viszel magaddal egy ak-47 est, akkor nem fognak kivégezni
2023. márc. 24. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy megölnének.Ha lehetne én nem próbálnám ki.
2023. márc. 24. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
2000 éve valaki azt mondta, hogy ő Isten, és keresztre feszítették két közönséges bűnöző mellett. A te sorsod mért lenne más?
2023. márc. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Azért ő nem csak annyit tett, hogy azt mondta ő Isten.


Ezenfelül bőven lehet elég eszközt magunkkal vinni amivel megakadályozhatjuk, hogy keresztre feszítsenek és elérjük, hogy istenként tiszteljenek.


Arról nem is beszélve, hogy egyetlen egy esetről beszélsz.

2023. márc. 24. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
51%
#15 Persze, magaddal vihetsz egy rakás modern eszközt, amivel megvédhetnéd magad, és amivel jól rájuk is ijesztenél. Akkor elkönyvelnének varázslónak, az is valami, de messze van az Istentől.
2023. márc. 24. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
8%
16 ha még gondolkodsz az ő logikájukkal és a fél bibliát elpapolod nekik közben lehet, hogy páran azt hiszik, hogy te vagy isten
2023. márc. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
24%

Mert Jézus mit tett, hogy Istennek könyvelték el?

Azt leszámítva, hogy kijelentette?


Egyébként elég agresszív vagy, hogy egyből fegyverekre és megfélemlítésre gondolsz ilyen esetben.

2023. márc. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18 Jézus gyógyítóként és ördögűzőként volt ismert, valójában, ha nem Messiásként, akkor így vált volna ismertté, van is erről egy könvy: [link]


Másrészt, bármilyen modern eszköz használatát mágiaként könyvelné el a régi korok embere, és ez önmagában ijesztő a számukra. "Egy eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a varázslattól."

Csak hogy világos legyen, nem lőfegyverekre gondoltam. Elég lenne egy öngyújtó, egy fúró, egy rádió, vagy egy okos telefon, senkit sem kellene bántanod.

2023. márc. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Az, hogy minek hisznek téged és a cselekedeteidet attól függ, hogy hogyan és minek adod el. Nem fognak mindent egyből varázslónak el könyvelni.


Nézz körbe egyébként manapság miket mesélnek be az embereknek. Bármit el lehet hitetni a megfelelő emberekkel, csak a jó módszer kell.

2023. márc. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!