A világ vallásai és a mesebeli lények mendemondák mind a régi tudatlan emberek szüleménye? Az összes vallás egy agymosás?
Nincs Allah nincs Sátán nincs Isten nincs Angyal nincs Ufo nincs Vámpír?
Rengeteg vallás létezik a világon különböző emberek mindenféle hülyeségeket mendemondákat meséket kitaláltak a történelemben ókorban középkorban ezek mind az ő szüleményei?
Sátán sem létezik nem léteznek Sellők Isten se senki csak a emberek fantáziájából születettek ezek a lények mesék?
Így szálltak a mesék apáról fiúra anyáról leányra?
A kereszténység a legnépszerűbb vallás de talán azért mert 2000 évvel ezelőtt kitalálták egy fiúról hogy ő Isten fia és eljött a földre és a fiú saját magáról is elhitte azt hitte hogy tényleg így van holott ő is csak egy egyszerű halandó ember volt akit kivégeztek meghalt a kereszten aztán a követői el lopták a holttestét és kitalálták hogy feltámadt azóta ezzel mossák az emberek agyát ,és a felnőtt embereket azzal fenyegeti a kereszténység hogy viselkedjenek jól különben a pokolra kerülnek ezzel nevelik őket úgy mint a gyerekeket hogy legyenek jók különben a Mikulás virgácsot hozz nem édességet.
Az egész vallás csak egy agymosás?
A kereszténység annyival különbözik a politikai agymosástól hogy ez vallási agymosás és a beteg felnőtt embereket agymosottá lehet tenni vele?
Nesze neked érzéssel!/;)
[link] (pedig azt hittem utáltok)
Nem. Kétféleképp lehet valami nem valóságos. Az egyik, ami nem ér fel a valósághoz, hiányos ismereteket, félinformációt, vagy szándékos félrevezetést tartalmaz. Ilyen például bulvár, a propaganda, a demagógia, a süketduma (bullshit), a hazugságok általában. Ez analóg azzal, mint amikor valaki homályosan lát, tompán hall, vagy az érzékelésében valahogy gátolt.
A másik az, amikor valami túlmutat a valóságon, és a valóság zajjal terhelt esetlegességei mögött megbúvó mintázatokat mutatja meg, mélyebb igazságokat keres. Ilyen mondjuk az euklideszi geometria. Hisz például euklideszi értelemben vett pont, egyenes, sík, síkidom stb. nem léteznek a valóságban, csak egy elvont elvi síkon, a fogalmi térben. De ilyen elvonatkoztatás a teljes matematika is. Mégis igaz, mégpedig igazabb, mint a valóság, mert általa közelebb jutunk megismerésben az igazsághoz.
De ilyenek a mítoszok is, a vallások és mitikus lények, meg általában a művészetek is. Ezek hiperreális, a valóság fölötti mintázatokat keresnek és tartalmaznak.
Ugyanígy
Igen, a vallás agymosás.
Ha megfigyeled minden vallásban vannak meseszerű elemek.
Nem is értem, miért emelik ki a kereszténységset, amikor a vizet borrá változtató Jézus története semmiben sem másabb egy népmesétől.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!