Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kiégett, hitválsággal küzdők,...

Kiégett, hitválsággal küzdők, titeket mi tart életben, mi mozgat meg? (Mi volt az a pont, amitől ateista lettél?)

Figyelt kérdés

Elnézem az embereket, főleg az egyszerűeket. Olyan boldogok hogy élhetnek, hogy dolgozhatnak napi 8-10-12 órákat a szros fizetésükért.

Én nem látom hogy ebben az életben mi a szép. Körforgás az egész, kicsiben is és nagyban is. Megszületünk élünk egy kicsit meghalunk.

Felkelünk dolgozunk, elalszunk a fáradságtól. És ez így megy, kitudja mióta! Az ókor szerintem élhetőbb kor volt, tele varászlóval, csodákkal, istenekkel, asztrológiával, rejtélyekkel stb. Amiből talán csak a katolikus kultúrkör őrzött meg valamicskét.

Jézus személyében több alak ötvöződik, ha szigorúan kultúrtörténeti szempontból nézem, vallásilag viszont egy személy. Története lenyűgöző, szimbolikus, szép. Főleg az amit isten országáról mondott. Hogy nem e világból való. Tehát ez a világ alapvetően rossz. Az ókori gnosztikus keresztények azt tartották, hogy egy gonosz és örült isten teremtette ezt a világot. Ebben reménykedem már csak hogy nekik van igazuk! - Én nem bírom elviselni, ezt a monotonitást ezt a mókus kereket. Elnézek embereket párokat, akik tervezik a jövőjüket, életüket. Micsoda játék! Belőlem ez a lékesedés hiányzik. Egyedül a hitem tartott meg, segített nekem. Katolikusnak vagyok keresztelve tetszenek is a templomok-ikonok, de nyilván sok a visszaélés is az egyházon belül. Nem voltam nagy templomba járó inkább otthon imádkoztam, egyedül.De most eljutottam arra a szintre, amit Salamon is leír a prédikátor könyvében: Hiábavalóság minden!!! Szerintem nem voltam mindig kifejezetten jó, csináltam buta dolgokat kamaszként ami belefér a kamaszkori hülyeségbe. Aztán próbáltam mintaember lenni. De semmi változást nem tapasztaltam a sorsomban. Hogy majd most jobb lett. És azóta mióta kiégtem elkezdtem szépen lassan elveszteni a hitemet. Már nem imádkozom, mégis felkel a nap, mégis lélegzem, mégis zötyög tovább az élet. Ez kiábrándító, ahogy a valóságunk is az. Nem találom azt a érégi érzést, ami fiatalabb koromban megvolt. Egyszerűen valami kialudt bennem... Nem mondom hogy ateista lettem, mert nem valami még küzd bennem, de végső soron az első keresztények is visszavárták Krisztust és azóta eltelt 2000 év. Teljesen kiábrándult vagyok, stresszes az egész élettől és az emberektől.


30F



2022. dec. 21. 14:09
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
23%

,,Aki pedig megbotránkoztat egyet ama kicsinyek közül, akik én bennem hisznek, jobb annak, ha malomkövet kötnek a nyakára, és a tengerbe vetik."

(Márk 9:42)

2022. dec. 25. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
11%

Ez a mókuskerék nem Isten akarata. Eltorzítja az emberi életet és annak természetes voltát.


Nem attól van az üdvösség, hogy én mintaember akarok lenni.

Az üdvösség hit által van kegyelemből.

Aki hisz Jézusban, annak örök élete van!


Isten szeretett bennünket először és látván az Ő szeretetét(Hogy az Ő fiát adta értünk), mi is szeretjük Őt és embertársainkat.


A hit és a szeretet az, ami igazán megváltoztat minket és hozzáállásunkat.

A valós hit következtében átformálódik gondolkodásmódunk és nem is fogunk akarni rosszul tenni, mert már új teremtés lettünk.


Végezetül: Ne add fel, bízz!

Kérd az Istent, hogy segítsen neked, mutasson rá az igazságra, és vezessen el a bölcsességre, amire szükséged van! És Ő ezt nem fogja tőled megtagadni, ha hittel kéred!

"Ha pedig valakinek közületek nincsen bölcsessége, kérje Istentől, aki mindenkinek készségesen és szemrehányás nélkül adja; és megadatik néki.

De kérje hittel, semmit sem kételkedvén: mert aki kételkedik, hasonlatos a tenger habjához, amelyet a szél hajt és ide s tova hány." - Jakab 1. levele 1:5-6

:)

Sok sikert és légy áldott a Jézus nevében!

2022. dec. 25. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

#12-es válaszoló vagyok.

Azóta pont megtaláltam ezt a részt, úgyhogy még ezt hozzátenném a mintajellegű cselekedetekkel kapcsolatos gondolatokhoz:

"Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;


Nem cselekedetekből, hogy senki ne kérkedjék.


Mert az Ő alkotása vagyunk, teremtetvén Általa a Krisztus Jézusban jó cselekedetekre, amelyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk." - Efézusiakhoz írt levél 2:8-9


És ebből az is kiderül, hogy a jó cselekedet kötelességünk, és nem az üdvösséghez való kapu, amiért Isten elfogad. Isten elfogad alapvetően és a Jézusban való hitből és az Ő kegyelméből van az üdvösség. Mert Ő megtart minket, akik elhittük, hogy Jézus az Isten fia, a megváltó. És a hit alkalmassá tesz minket arra, hogy az Isten által nekünk megszabott jó cselekedeteket véghez vigyük.

2022. dec. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
15%

#12-es vagyok:

És a #13-as válaszban levő dolgokat eredetileg egy másik kérdéshez írtam, kicsit kevesebb magyarázattal.

Tehát az, hogy a Krisztus gyermekei vagyunk, alkalmassá tesz az Isten szolgálatára jó cselekedetekkel. (Erről a Korinthoszbeliekhez írt második levélben is van sok írás.)

2022. dec. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!