Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ebben az országban ciki...

Ebben az országban ciki ateistának lenni vagy miért szégyenlik sokat az ateista világnézetüket?

Figyelt kérdés
2022. szept. 30. 13:57
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%

#10


A falfirkálós érvedből felismerlek, te írtad ki ezt a kérdést:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Nem érdemes veled vitázni.

2022. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
88%

"Az Istennek van behajtani tilos táblája"

Már mint a 2000 éves elavult könyvednek van stop táblája ami nem mond megálljt a rabszolgaságnak.

Arról nem is beszélve hogy a stop táblája is olyan hogy ki hogyan értelmezi.


"a jóság fogalma ahány ateista annyiféle,"

Ezzel nem értek egyet. Attól még hogy valaki ateista pontosan tudja hogy ártani másnak rossz dolog.


"Falfirka mások frissen meszelt falára? "

Jaj. Te vagy megint az a falfirkás?

Már ott a falfirkás kérdés alatt is elmagyarázták neked rengetegen hogy miben tévedsz.


Szándékosan játszod te is az ostobát mint sokan akik hívőnek adják ki magukat az oldalon? vagy te tényleg ennyire vak vagy?

2022. okt. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
85%

#10


"Az ő erkölcse lecsurog az ereszcsatornán, ahol igazoltatja a rendőr, már a valódi törvény szerint."

Az egyetlen ismert szereplő akiről tudunk, az tényleg lecsurgott az ereszcsatornán. Droggal a hátizsákjában fülelték le a rendőrök. Ismert és köztiszteletben álló keresztény családapa volt. Mindannyian ismerjük a sztorit a nyájatokba tartozó, mély tiszteletnek örvendő közszereplőről. Mikor lebukott, nem néztetek magatokba, eszetekbe sem jutott bocsánatot kérni az ateistáktól a szégyenletes események után. Úgy van ez, ha valami jót cselekszik egy ember, biztosan hívő volt. Ha rosszat, akkor meg hitetlen. Hát persze.


A kérdezőhöz hasonlóan te sem fogod fel, hogy az ateizmus nem egy vallás. Hanem a vallás nélkül élők csoportja. Nincsenek törvényeik, dogmáik, mint nektek, magasabb szinten élő, öntelt hívőknek. Egy ateistáról nem tudod milyen módon gondolkozik az élet dolgairól, amíg meg nem kérdezed. Lehet humanista, pacifista, állatvédő, vegán, stb.

2022. okt. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Csakegysajt95 ***** válasza:
100%

Mamám vallásos. Valamennyire apám is, anya és öcsém kevésbé. Én semennyire. Ettől nem vagyok rossz ember, ahogy senki más sem az. Nem ez határozza meg hogy jó vagy vagy sem.. ismertem vallásos, de nagyon rossz dolgokat cselekedett embert. Ez az égvilágon nem számít már semmit. Aki tudja mi a jó, annak aztán mindegy vallásos e vagy sem. Sokszor pont a vallásos emberek szájából hallok olyat hogy akkor felteszem magamnak a kérdést, hol is van az a bizonyos felebaráti szeretet? Sehol.


Én nem szégyellem, de nem is hangoztatom nagyanyám miatt. Jobb kerülni a feszültséget.

2022. okt. 2. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
86%

Fiatalabb vagy értelmiségi(bb) körökben nem "ciki" ateistának lenni. De én igenis bőven találkozok olyan szituációkkal, amikor az emberek nem merik bevallani a vallástalanságukat, még anonim módon sem.

Most pl. ugye itt van a népszámlálás kérdése. Szüleimnek felajánlottam, hogy megcsinálom nekik is online az egészet, hogy ne kelljen számlálóbiztosokkal szórakozniuk.

Kérdeztem is tőlük, hogy valláshoz mit írjak, "nincs vallása, felekezete" jó lesz? Neeeeem, őket írjam be, hogy keresztények. Mondtam nekik, hogy ilyen, hogy simán keresztény nincs, akkor beírom, hogy római katolikusok. Nem igazán értettem, hogy miért akarják ezt, sosem volt egyikük sem vallásgyakorló, nem járnak templomba, nem imádkoznak, semmilyen vallásos dologban nem vesznek részt.

Rá is kérdeztem, hogy miért ragaszkodnak ehhez. "Hát mert mások mit szólnak". Mondtam nekik, hogy ezt más nem látja, nem tudja meg a szomszéd, hogy te mit írtál.

Lehet, hogy már az is benne van a kalapban, hogy egyszerűen félnek attól, hogy a jelenlegi kormányzat erősen keresztény retorikát használ és a komcsi idők sejlenek fel nekik, amikor baj lehetett belőle, ha nem azt mondtad, amit a párt várt...

2022. okt. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

#15


Megértem őket. Őszintén szólva én ateista vagyok, de mivel Magyarországon jelenleg egy olyan kormány van hatalmon, ami erősen támogatja, és terjeszti a kereszténységet, attól félnék, hogy idővel hátrány érne az ateizmusom miatt, amíg Magyarországon lakom (idővel lelépek majd innen). Szóval lehet, én sem vállalom fel a kérdőíven az ateizmust, mert nem akarom, hogy a magyar kormány részéről idővel hátrányos megkülönböztetésben legyen részem.

2022. okt. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%

#16

Vállald fel nyugodtan, nem hiszem, hogy egy KSH kérdőív miatt bárkit negatív következmény érne (még).

2022. okt. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
100%
Ja, vállalja fel nyugodtan, lakcím+kód alapján, biztos nem keresik vissza. Végül is, ebben az országban csak kémszoftvert telepítenek a mobilokra, akinek nincs mitől félnivalója, nem kell félnie, csak magától a félelemtől, meg a fekete autótól. Ez nem népszámlálás, Qbatow lista. Kapásból megfenyítiek, ha nem válaszol büntetik, visszatért a naaagy szabadság elvtársak!
2022. okt. 2. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Mert mit érnének el azzal hogy ha elvinnék az összes ateistát?

Ha sokan írják be hogy keresztény akkor alátámasztják a keresztény ország vagyunkozást és erre hivatkozva csinálhatnak sok mindent. De ehhez nem kell kiiktatni az ateistákat csak simán meghamisítani az eredményeket.


Mi hasznuk lenne abból ha a névtelen senkinek keresztbe tennének csak azért mert ateista?

2022. okt. 2. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
A vallás nem a haszonról, vagy a szeretetről, hanem a gyűlöletről szól. Nézd meg, hogy szeretik egymást a különböző felekezetek! Tudd hol a helyed, a szószéken nem papok vannak, hanem NER propagandisták. Nézz meg bármilyen teokratikus berendezkedésű államot: mind É-Korea. Csak ott Kimnek hívják az istent.
2022. okt. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!