Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ebben az országban ciki...

Ebben az országban ciki ateistának lenni vagy miért szégyenlik sokat az ateista világnézetüket?

Figyelt kérdés
2022. szept. 30. 13:57
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
99%

Én szinte akárkit kérdeztem meg arról hogy hívő-e, mindenki azt mondta hogy nem az.


Az hogy ateista egyébként csak annyit jelent hogy nem hisz semmilyen istenben sem. Ez nem egy konkrét világ nézet. A világ nézete az embereknek többféle is lehet attól függetlenül hogy ateisták.


Hol találkoztál egyébként ilyenekkel? Miből gondolod hogy szégyellték a világ nézetüket? Nem lehet hogy félreértetted a helyzetet?

2022. szept. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
99%
Miből gondolod, hogy sokan szégyellnék?
2022. szept. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%
De most kajak, honnan vetted, hogy sokan szégyellnék?
2022. szept. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
69%
Nem csak ebben az országban hanem a világon mindenütt "ciki ateistának lenni " A VALLÁSOSAK SZERINT!!!!
2022. szept. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
1%
Nem cikiként élik meg, hanem büszkék is arra, hogy csökevényes szellemi látásmódjuk van a komplex biológiai lények eredetét illletően, kivéve azt, hogy semmilyen erkölcsi írányvonalat nem hajlandók követni, csak ami nekik tetszik a szabadelvű életvitelük szerint.
2022. szept. 30. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
91%

#5


Richard Dawkins, a világhírű ateista az Isteni téveszme című könyvében nem arról ír, hogy az ateistáknak nem kellenek erkölcsök, hanem arról, hogy ahhoz, hogy jók legyünk, nem kell vallásosnak lenni.


Dawkins egy másik könyvében, Az önző gépben, kifejezetten hangsúlyozza, hogy nem buzdít senkit önzésre. Szó szerint nem tudom idézni, de ha jól emlékszem, olyasmit is ír, hogy milyen jó, hogy az önző természet ellenére az ember tud jót is tenni.


Tehát az ateizmus nem egyenlő az erkölcstelenséggel.


Üdv, egy ateista.

2022. szept. 30. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%

Javítás:


*Az önző génben


#6 voltam

2022. szept. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Darkmoon80 ***** válasza:
100%
Szerintem az erkölcstelen, ha valaki ismeretlenül elítél másokat ("semmilyen erkölcsi írányvonalat nem hajlandók követni") hívő létére.
2022. szept. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
89%

"Ebben az országban ciki ateistának lenni"

Nem ciki.


"vagy miért szégyenlik sokat az ateista világnézetüket?"

Életemben nem találkoztam olyan ateista emberrel, aki szégyellte volna ateista létét. Szerintem te sem találkoztál ilyennel.

Olyat láthattál esetleg, hogy egy olyan környezetben, ahol mindenki vallásos, igyekszik nem hangoztatni hogy ő nem hívő. Vagy a mások iránti tiszteletből, vagy mert tudja, ha kiderülne, akkor hátrányosan kezelnék. Hívők körében ugyanis eléggé elterjedt népszokás, hogy a nem hívőkkel lekezelően bánnak.

2022. szept. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

' az ateistáknak nem kellenek erkölcsök, hanem arról, hogy ahhoz, hogy jók legyünk, nem kell vallásosnak lenni."


Itt a lényeg, hogy a jóság fogalma ahány ateista annyiféle, a jóság az ateizmusban nem egy behajtani tilos tábla, hanem ahogy az ateista érdeke megkívánja. Az Istennek van behajtani tilos táblája, ez nem kell az ateistának, mert neki ez annyit tesz, behajtani szabad.

Az ő erkölcse lecsurog az ereszcsatornán, ahol igazoltatja a rendőr, már a valódi törvény szerint.

A büntető törvényköny nem ateista öntörvényű spontán alkalmazkodás, csupán az alkalmazása akar az lenni. Kijátszani a törvényt a saját ateista attitűd szerint. Falfirka mások frissen meszelt falára? Jó kis ateista élmény hü.gyerekeknek.Hivatkoznak a saját vallástalan erkölcsükre, közben meg mázolják a falat többszázezer ft-os károkat okozva nap mint nap.

2022. okt. 1. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!