Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért szeretnek az ateisták...

Miért szeretnek az ateisták hit letéríteni?

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 18:27
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
54%

Pontosan.

A vallásnak - MINDEN vallásnak különböző mértékben - vannak pozitív és negatív következményei IS, amelyek ráadásul idővel is változnak.

TE ismered ezeket?

2022. aug. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 A kérdező kommentje:

Sajna csak pár dologra van időm válaszolni, úgyhogy gyorsan.


"Én is letért keresztény vagyok jó okokkal és senkinek nem kìvánom hogy egy nagyon keresztény és vallásos családban nőjön fel. Nagyom traumatikus élmény. "


Hát még alkoholista családban milyen traumatikus élmény felnőni.

Mindennapos verések, megalázások.

Bár keresztény családban nőhettem volna fel. :(


"Egyébként az hogy megtapasztalsz egy jó érzést nem egyedi dolog. De ez nem lesz valós. Rengeteg különböző vallás és ezoterikus követő tapasztalt már meg ilyeneket. Megfelelő módszerekkel meglehet oldani.


Akár még úgy is ha egy rajzfilm figurábban kezdesz el hinni."


Ez nem igaz!

Én kipróbáltam más istenekkel is, még Sauronnal is, és semmit nem éreztem.

Az introspekció (a pszichológiában mikor önmagadat figyeled meg) nálam bevett szokás.

Mert hát a szeretet hiány, nem megfelelő nevelés, és a többi miatt kialakult néhány pszichés betegség nálam.


"Emlékszem arra a keresztény (adventista) korszakomból, amikor a barátnőmmel feküdtünk egymás mellett az ágyban, mert a szex tilos volt,"


Neked legalább volt barátnőd.

Pszichés betegségeim miatt én még csak meg sem mertem/merem próbálni.


30/F

2022. aug. 15. 20:03
 33/57 A kérdező kommentje:

De én még szerencsés is vagyok.

Bátyám nemrég akasztotta fel magát.

A kertben találtunk a kis diófánál, nyomorult térdelő pózban 1 nyamvadt cipőfűzővel vetett véget saját életének.

Ha kicsit is hitt volna az úrban mint én, akkor nem hiszem hogy ez bekövetkezik.

2022. aug. 15. 20:07
 34/57 Drakula ***** válasza:
91%

"Mindennapos verések, megalázások."

Ez nem feltétlenűl változott volna meg, csak azért mert keresztény családban nőttél volna fel.

A verés engedélyezett nevelési modszer a bibliában.

2022. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
89%

#34


Így van. Az adventisták ki is adtak egy gyereknevelési könyvet, amiben volt szó arról is, hogyan kell testi fenyítéssel nevelni egy gyereket.

2022. aug. 15. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező!


Azt mondtad, pszichés betegséged van. De nem próbáltad meg kezeltetni azt?

2022. aug. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
90%

34

"A verés engedélyezett nevelési modszer a bibliában."

A Bibliában lehet, de az állami törvényekben nem. Senki nem verheti meg a gyerekét, és nem hivatkozhat a vallására.

2022. aug. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
0%

28


"Én egyszerűen őrülteknek tartom a hívőket, doxazmában, tévképzetben szenvedőknek"


A pszichiátria nem osztja a véleményedet. A vallás válthat ki neurózisokat és néha súlyos pszichiátriai betegségeket, de ez a hivők nagyon kis százalékára vonatkozik, és nagyon sok másra is igaz. A vallást gyakorlók egyébként testileg-lelkileg egészségesebbek a nem vallásosaknál.


"és néha kedvem támad szembesíteni őket a valósággal, bár sejtem ,hogy nem biztosan teszek velük jót."


A téveszmés betegeket nem úgy szokták kezelni, hogy "szembesítik őket a valósággal". Még ha azok is lennének.

Azt már nagyon jól megtanultad, hogy "doxazma", ahogy Dawkins óta egy csomó ateista, de Dawkins elméletének kritikáját (pszichiátriai szempontból) még nem követed. Csak játszol a szavakkal.

2022. aug. 16. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
100%

#38

Na, na, tedd a szívedre a kezed, te minek gondolod a más vallásúakat?

Teszem azt a muszlimokat, akik levágják a tanárok fejét, vagy miszlikbe képesek robbantani saját magukat, meg még a gyerekére is robbanómellényt rak némelyik, vagy csak szimplán egy jókora követ csókolgatnak transzba esve, mert gondolom keresztény vagy jó eséllyel, de ha éppen annak a pár muszlimnak az egyike, aki hazánkban nyomakodik, akkor a sok keresztény dogma, a fura szentháromság, meg sorolhatnám, hallatán bizonyára felötlött benned, hogy nem normálisak.

Ugyanúgy a többi sok-sok istenben hívők elképesztő hiedelmei is kiváltják ezt a természetes reakciót, meg pláne a cselekedeteik, amikor mondjuk kitépik más emberek dobogó szívét , vagy szöges ostorral verik saját hátukat, vagy elevenen eltemetnek, máglyán elégetnek nagy csinnadratta és áhítat közepette szerencsétleneket, amikor teljes komolysággal vitáznak mindenféle nem létező lényekről, dzsinnekről, szellemekről, sátánról, meg hogy hány angyal fér el egy tű hegyén és sorolhatnám az ostobánál is ostobább rítusokat, megnyilvánulásokat.


"A téveszmés betegeket nem úgy szokták kezelni, hogy "szembesítik őket a valósággal". Még ha azok is lennének."


Nem is akarok senkit kezelni, mert igazából reménytelen vállalkozásnak tartom, csak néha nem bírom megállni szó nélkül, különösen ha valami cifra baromsággal találkozom.

2022. aug. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
88%

"Hát még alkoholista családban milyen traumatikus élmény felnőni."

Az hogy van másik rossz lehetőség is attól még nem lesz egyik sem jó. Plusz ahogyan Drakula is írta a kettő nem zárja ki egymást.


"Én kipróbáltam más istenekkel is, még Sauronnal is, és semmit nem éreztem."

Az hogy neked azzal és csak azzal jött össze az nem cáfolja meg az állítást. Sauron esetén például tudat alatt biztosra tudod hogy nem valós. El kell hinned hogy valós. Az igaz hogy egy mese szereplő esetén ez valamivel nehezebb. Más istenek esetén is gondolom hasonló dolgok miatt nem jött össze.


"Pszichés betegségeim miatt én még csak meg sem mertem/merem próbálni."

Ez pedig nem biztos hogy jó kifogás. Persze nem tudom pontosan milyen gondjaid vannak de látom a környezetemben a párokat és rengeteg esetben van enyhébb vagy komolyabb problémája az egyik vagy akár mindkét félnek. Ettől még próbálkoznak és csinálják.

2022. aug. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!