Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az itt tevékenykedő ateisták...

Az itt tevékenykedő ateisták miért érzik magukat sértve, ha a materialista jelzővel illetik meg őket?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem is sértve, de nem nézik jó szemmel.

2022. júl. 30. 12:16
1 2 3 4 5 6 7
 51/61 anonim ***** válasza:
100%

"Aztán kifelé már nem kapcsolod le, mert kit érdekel?

Na, ez például egy antiszociális viselkedés, "


Ez baromira nem az antiszociális viselkedés. Antiszociális ember is figyelhet a környezetére és a nem antiszociális ember is tehet rá magasról.


Például nem az antiszociális emberek szokták teli szemetelni az energia italos és sörös dobozokkal a bokrokat és az utcákat. Pont ellenkezőleg.


Arról nem is beszélve hogy én a környezetemben pont hogy azt látom hogy az antiszociálisabb emberek azok akik jobban oda figyelnek az ilyen dolgokra.


Tehát egy teljesen alaptalan feltételezés miatt kezdted élősködőnek hívni a másikat.

Arról nem is beszélve hogy továbbra is az embereke nagy része élősködő ez alapján.

2022. júl. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/61 anonim ***** válasza:
96%
Okosabb lettél miattunk. Máris tettünk a társadalomért. Most már nem vagyunk élősködők.
2022. júl. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/61 anonim ***** válasza:
97%

"én pedig jobban érzem magam, ha megvan.

Ha látok valamit, amit jobban lehetne csinálni, azt megpróbálom elrendezni."


És mivel mindig van mit elrendezni, ezért mindig van amitől jobban érezd magad. Na de ha én nem lennék, aki csinálja a problémákat, akkor az számodra egy sivár, teendők nélküli világot hozna el, ami neked nem jó, vagyis neked szükséged van az én, általad élősködőnek nevezett, ám tulajdonképpen végső soron áldásos tevékenyégemre, hisz én testesítem meg a te életed célját, örömforrását.

Szóval, mi a probléma? :)

2022. júl. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/61 anonim ***** válasza:
0%

Mondtam: ez csak egy példa.

A szociális ember oda tud figyelni a környezetére - ezen értem a közösséget és a fizikai környezetet is - a nem szociálist pedig ez nem érdekli, ő rongálni fogja a környezetét. Fizikálisan is, és érzelmileg is.

Persze van vegyes is, de ez az általános.

2022. júl. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/61 anonim ***** válasza:
97%

"A szociális ember oda tud figyelni a környezetére - ezen értem a közösséget és a fizikai környezetet is - a nem szociálist pedig ez nem érdekli, ő rongálni fogja a környezetét. Fizikálisan is, és érzelmileg is."


Ez továbbra sem igaz.

Attól még hogy valaki antiszociális figyelhet a környezetére.

Az antiszociális ember ha nem szól senkihez akkor hogyan rongálná a környezetét érzelmileg?

Arról nem is beszélve hogy attól még hogy antiszociális valaki nem jelenti azt hogy szerzetes módjára él egyedül és senkivel sem beszél. Adhatnak ők is hozzá érzelmileg is pluszt és nem csak érzelmileg.

2022. júl. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/61 anonim ***** válasza:
94%

A kérdésre válaszolva szerintem ez a definíciótól függ.

Mert ha valaki azt mondja, hogy az ateisták materialisták, akik szerint minden létező dolog és jelenség oka anyagi fizikailag érzékelhető anyagi, akkor bár tévednek(nem minden ateista gondolja ezt, de sokunk igen) ilyenkor az ateistának semmi oka megsértődni.


Ugyanakkor ennek a kifejezésnek van egy másik jelentése is, ami szerint a materialista egy anyagias ember, aki a pénzen kívűl semmit nem tart fontosnak, nincsenek elvei. Ez viszont szerintem nagyon is sértő az ateistákra nézve.

2022. júl. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/61 anonim ***** válasza:
Ez a huszonsokadik jelentése lehet a szónak, senki sem erre gondol.
2022. júl. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/61 anonim ***** válasza:
Vallásos közegben nőttem fel, ahol ezt a kifejezést gyakran így használták(gyakran hogy rossz színben tüntessék fel az ateisták át). Emellett a wikipédia és több szótár is második jelentésként ezt tünteti fel.
2022. júl. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/61 anonim ***** válasza:

Én az életem során ezt még sose hallottam így, azért annyira nem lehet gyakori.

Amúgy kissé elmebeteg dolog ezt így használni, mert szómágia.

Bár a buta hívőktől ez is kitelik, de pont a buta hívők véleményére nem kell adni.

2022. júl. 31. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/61 Tevenyereggyarto ***** válasza:
65%
Nem is tudom, de én is ilyen értelemben szoktam találkozni a “materialistázással” minthogy “anyagias/ pénzéhes/ csak az anyagiak számítanak neki, család, barátok, szeretet stb nem” stb. Tehát rendszerint valamiféle szitokszóként alkalmazzák a materialistát/ materializmust. Szóval annyira ritka nem lehet ennek a szónak az ilyen jellegű felhasználása (bár igaz ,hogy így használva főleg a hívők egy nem túl éles rétegétől szoktam látni).
2022. júl. 31. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!