Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az itt tevékenykedő ateisták...

Az itt tevékenykedő ateisták miért érzik magukat sértve, ha a materialista jelzővel illetik meg őket?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem is sértve, de nem nézik jó szemmel.

2022. júl. 30. 12:16
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:
A megmondóemberek nem arról híresek, hogy meghallgassanak másokat, nem ez a lételemük :D
2022. júl. 30. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:
31%

Életrevaló: akkor lenne igazad, ha nem használnád ki a közösség erejét, viszonzás nélkül.

Így viszont egy élősködő vagy. Ezért joggal ítél el bárki.

2022. júl. 30. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 anonim ***** válasza:
Tudod, kedves barátom, én igazából nem is akarok olyan közösséghez tartozni, ahol az élősködő, meg az antiszociális skatulyába gyömöszölik ismeretlenül is az embereket. Én meghagyom ezt a közösséget neked, te látszólag amúgy is kiválóan érzed magad benne.
2022. júl. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/61 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy két neved van.

Ez is csalás, ugye.


Igazából ezzel egy gondom van csak: EZEK UTÁN te akarsz itt például erkölcsi és egyéb tanácsokat osztogatni?

Milyen alapon?


És miért választottad ezt a nevet, amikor nem tükrözi a valóságot?

2022. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:

"ha nem használnád ki a közösség erejét, viszonzás nélkül."

Mit használ ki? és mivel kéne viszonoznia?


Légyszíves írj pár példát.

2022. júl. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 anonim ***** válasza:
Én sem értem miről hablatyol, de nem is érdekel. Mindenesetre én nem vagyok életrevaló, még össze is kever minket.
2022. júl. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/61 anonim ***** válasza:

"írj pár példát"

A #23-ban írtam.

E szerint olvasás nélkül pontoztad le. Gratulálok!

2022. júl. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 anonim ***** válasza:

"E szerint olvasás nélkül pontoztad le. Gratulálok!"

E felett elnézek mert nehéz nyomon követni azt hogy ki kicsoda.

Nem az vagyok akivel vitázol. Engem az érdekelne hogy miről is beszélsz.


"A #23-ban írtam."

Azt kérdeztem hogy pontosan milyen közösség az amit kihasznál? Mit értesz közösség alatt? Erre nem volt példa.


A másik amit kérdeztem hogy mivel kéne viszonozni. Erre már volt kb egy példa. De erre sem ártana még egy kettő általánosabb. Például te mivel szoktad viszonozni? Vagy te rendszeresen adományozol?


Próbálnám át látni ezt a közösség kihasználós dolgot. Hogy mit is értesz ez alatt.


A vitátokhoz kapcsolódóan ez nekem a 2. válaszom. Az első a 35. volt. Ezt leszámítva talán 1 vagy 2 válaszom van a kérdés alatt de az is a kérdésre irányult.

2022. júl. 30. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/61 anonim ***** válasza:
52%
A köznyelvben a „materialista” szónak lett egy olyan értelme, hogy „pénzéhes”, „csak a pénz érdekli”, innentől sokan negatívnak érzik.
2022. júl. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:

Az életed azzal indul, hogy egy közösség - a tudásával és az erőforrásaival - lehetővé teszi, hogy megszülessél.

Ha ez nem lenne, akkor a jelenlegihez képest egészen elenyésző esélyed lenne erre.

Mennyi ősember élt pl. a Földön? Pedig ők már közösség voltak.


Aztán ugyanez folytatódik: a közösség lát el, OKTAT és nevel fel téged, a saját erőforrásaival.

Jelenleg is ezeket használod: pl. az internetet. De a számítógéped sem magad gyártottad, sőt: magadtól a legjobb esetben(!) egy kést lennél képes elkészíteni.


Ezért, VISZONZÁSUL azt várja el a közösséged, hogy vegyél részt valamilyen szinten a működtetésében, de legalább a fenntartásában.

Hogy milyen módon, azt te döntöd el. Régebben ebben nem volt nagy szabadságod, most van.

2022. júl. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!