Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az itt tevékenykedő ateisták...

Az itt tevékenykedő ateisták miért érzik magukat sértve, ha a materialista jelzővel illetik meg őket?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem is sértve, de nem nézik jó szemmel.

2022. júl. 30. 12:16
1 2 3 4 5 6 7
 21/61 anonim ***** válasza:
83%
@16, és miért kellene hogy érdekeljen, hogy te hülyének nézel engem? Egyéni jogod hülyének nézni másokat, meg hülyének lenni is. Miért kellene hogy ez nekem bármi problémát okozzon? Nem értem az összefüggést.
2022. júl. 30. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/61 anonim ***** válasza:
20.:Tudom,de nem zavar.
2022. júl. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/61 anonim ***** válasza:
2%

"miért kellene hogy érdekeljen"

Ha egy közösségben élsz, akkor élvezed a közösség - igen komoly - előnyeit.

Ha viszont te ehhez nem járulsz hozzá semmivel, az nem tisztességes viselkedés.

Mondjuk a közösség építésén kívül ezt megoldhatod pl. komoly adományokkal is, de az ilyen emberekre ez nem jellemző.

2022. júl. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/61 anonim ***** válasza:

"Ha egy közösségben élsz, akkor élvezed a közösség - igen komoly - előnyeit.

Ha viszont te ehhez nem járulsz hozzá semmivel, az nem tisztességes viselkedés."

Igen. És?


"Mondjuk a közösség építésén kívül ezt megoldhatod pl. komoly adományokkal is, de az ilyen emberekre ez nem jellemző."

Mármint milyen emberekre?

2022. júl. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/61 anonim ***** válasza:
28%
23.:Egyedül lakok,direkt.Ha megyek valahova,tudom hogy kell viselkedni,ez még megmaradt gyerekkoromból.Akiket a legjobban nem bírok,sok van belőlük,azok az önkéntes megmondóemberek,akik szeretik tudomására hozni másoknak hogy szerintük mit hogyan lenne helyes csinálni.Szóval akik osztogassák a tanácsaikat,úgy hogy nem is kérdezte őket senki.
2022. júl. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/61 anonim ***** válasza:
8%

Maradjunk annyiban, hogy súlyosan antiszociális vagy.

Ha NEM használnád ki a közösség erejét, akkor se járni, se beszélni nem tudnál, és valószínűleg nem is élnél.

2022. júl. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/61 anonim ***** válasza:

"Ha NEM használnád ki a közösség erejét, akkor se járni, se beszélni nem tudnál, és valószínűleg nem is élnél."

Amit ki is fizetek, szépen, apránként, az adómmal (helyesebben azt apámék megtették, én a fiamét fizetem, de ez most részletkérdés). És? Még mindig nem értem, hogy jön ez az egész ahhoz, hogy engem miért kellene érdekeljen az, hogy te hülyének nézel engem azért, mert én nem döntök abban a kérdésben, hogy az anyag vagy a szellem volt-e előbb. (Remélem nem sikerült túl kacifántosra.)

2022. júl. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/61 anonim ***** válasza:
...viszont vigasztaljon, hogy - hacsak nem te léptél be két példányban, ami ugye megint csak a közösség erejét mutatja - van legalább egy társad itt, aki hasonlóan érez, mint te.
2022. júl. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/61 anonim ***** válasza:
50%
26.:Ezt már írtad.Én pedig válaszoltam rá,hogy tudom,de nem zavar.Lehet nem figyeltél.De köszönöm hogy mégegyszer megerősítetted,azt ami nyilvánvaló.És arra se figyeltél,hogy nem bírom a megmondóembereket,az ilyenek miatt lesz az ember antiszociális.Nem tudom hogy csak unatkozol-e,azért lököd a magadét,vagy trollkodsz,vagy alapból ilyen vagy,de egyik se szimpatikus,örülök hogy nem ismerlek,habár rengeteg ilyen embert ismertem mint te,sajnos.Ja és részemről befejeztem az időhúzást is.
2022. júl. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/61 anonim ***** válasza:
Mi értelme van itt vitázni arról hogy van aki nem akarja azt hogy beskatulyázzák? vagy hogy kell -e olyan dolgokkal foglalkozni amiknek semmi jelentősége nincs a hétköznapi életben.
2022. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!