Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az itt tevékenykedő ateisták...

Az itt tevékenykedő ateisták miért érzik magukat sértve, ha a materialista jelzővel illetik meg őket?

Figyelt kérdés
Vagy ha nem is sértve, de nem nézik jó szemmel.

2022. júl. 30. 12:16
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 anonim ***** válasza:
94%

"Ezért, VISZONZÁSUL azt várja el a közösséged, hogy vegyél részt valamilyen szinten a működtetésében, de legalább a fenntartásában."

Amiben (a fenntartásában) részt is veszek, amikor befizetem az internetdíjat. Ezért szedik be.

A számítógépemet meg kifizettem, amikor megvettem.

Szóval még mindig nem értem, mi a problémád.

2022. júl. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/61 anonim ***** válasza:
94%

"Jelenleg is ezeket használod: pl. az internetet. De a számítógéped sem magad gyártottad, sőt: magadtól a legjobb esetben(!) egy kést lennél képes elkészíteni."


Az internetet nem csak úgy adják. Fizetünk érte. Tehát nem csak élősködünk. A számítógépet sem vágják hozzá mindenkihez. Azért is fizetem.


"hogy vegyél részt valamilyen szinten a működtetésében, de legalább a fenntartásában."

Fizetek a dolgaimért, fizetek adót és dolgozok.


Akkor mit kéne még tennem hogy ne élősködjek?

Vagy mit nem tesz meg ebből a másik válaszoló? (vagy válaszolók, nem tudom már)


Miért írod azt hogy élősködnek a közösségen?

2022. júl. 30. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert nem adsz semmi pluszt, ami hasznára lenne a közösségnek.

Arra gondolj, hogy mi történne a közösségeddel, ha mindenki olyan lenne, mint te?

Virágozna és fejlődne, vagy pedig rövid úton csődbe menne, kihalna?

Na, E SZERINT járulsz hozzá, vagy pedig élősködsz rajta.

2022. júl. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 anonim ***** válasza:
82%

"Azért, mert nem adsz semmi pluszt, ami hasznára lenne a közösségnek.

Arra gondolj, hogy mi történne a közösségeddel, ha mindenki olyan lenne, mint te?

Virágozna és fejlődne, vagy pedig rövid úton csődbe menne, kihalna?"


Hát, kövezzetek meg, de szerény meglátásom szerint, az informatika és az internet inkább a virágzás és a fejlődés képét mutatja számomra, mintsem a csődbe menés képét, immáron 30+ éve. De cáfolj rám, ha te nem így látod.

2022. júl. 30. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/61 anonim ***** válasza:
94%

"mert nem adsz semmi pluszt, ami hasznára lenne a közösségnek"


Mit kéne adni még?

Te mit adsz ami hasznára van a közösségnek?

2022. júl. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 Tevenyereggyarto ***** válasza:
79%

Elnézést ,hogy közbepofázok s ezzel plusz egy taggal kavarom meg az eszmecserét, de erre reagálnék én is:


“Azért, mert nem adsz semmi pluszt, ami hasznára lenne a közösségnek. (…)”


Szerintem ez nagyon lesarkított hozzáállás. Értem a tanulságát, de nézzük inkább a gyakorlati felét. A “közösség” (úgy látom igen tág emberhalmazt értesz alatta) legtöbb tagja nem ad kb semmi újat. Használják s működtetik a közösséget/ társadalmat, de ÚJ dolgot csak nagyon-nagyon kevesen tudnak adni. Igen, általában ők a mozgatórugói az előrehaladásnak, fejlődésnek. De a társadalom nem csak fejlődésből áll. Fenn is kell tartani valahogy. S ezt a szerepet hivatott tökéletesen betölteni egy átlag dolgozó-adófizető polgár. Szóval szerintem csak azért mert valaki még nem talált fel semmi újat még nem lesz élősködő. Legalább is számomra ez túl erős, pejoratív szó az átlag emberre.

2022. júl. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 anonim ***** válasza:

Bocs, itt most nem konkrétan arra gondoltam, hogy valami teljesen újat adsz, hanem elsősorban arra, hogy egy értéket teremtesz, amit a közösség használhat.


#44, valamit nem értettél: "ha mindenki olyan lenne, mint te".

Nem azt kérdeztem, hogy a mai közösségek, TŐLED FÜGGETLENÜL, éppen milyen állapotban vannak.

2022. júl. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/61 anonim ***** válasza:
96%
Te milyen értéket teremtesz?
2022. júl. 30. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:
96%
Írd már le mit csinálsz ami miatt te nem vagy élősködő de a másik igen.
2022. júl. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 anonim ***** válasza:

Én például igyekszem rendbe tenni a környezetem, és megcsinálok olyanokat, ami nem lenne kötelességem, nem is fizetnek érte, általában másnak is jó, én pedig jobban érzem magam, ha megvan.

Ha látok valamit, amit jobban lehetne csinálni, azt megpróbálom elrendezni.


Élősködő az, aki mindent elvesz a környezetből, amiről beszéltem, és cserébe nem ad szinte semmit: annyira keveset dolgozik, amennyire csak lehetséges. Nyilván a legtöbb ember nem fog bűnözni, tehát pl. az internetért fizetsz, különben nem lenne.


Mondjuk egy apróság: egy közösségi helyen bemész a wc-be, felkapcsolod a villanyt.

Aztán kifelé már nem kapcsolod le, mert kit érdekel?

Na, ez például egy antiszociális viselkedés, amivel kárt okozol a közösségnek. Nem nagyot, de attól még káros.

2022. júl. 30. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!