Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hiszel valamelyik vallásban?...

Hiszel valamelyik vallásban? Ha igen melyikben, és miért? Nem hiszel? Miért?

Figyelt kérdés
Tettem szavazást is!

2022. márc. 4. 20:26
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
86%

A kereszténységben többek között azért nem hiszek, mert tele van olyan buta emberekkel, mint a 8-as.


Képtelen vagyok elfogadni, hogy egy mindentudó, mindeható istennek ilyen emberei lennének. Okosabbnak kellene lenniük.

2022. márc. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
86%

Na, de ha már megemlítettem a 8-ast, nézzünk pár téveszmét:


"Ha valaki ennek ellenére úgy gondolja,hogy mindez minden külső segítség nélkül, magától (bocsi,a mindenható evolúció által) csak úgy létrejött, hát az az ő hite."


>Nem, ez nem hit kérdése. A fosszíliák eloszlása a földben, illete azok datálása azt mutatják, hogy az első élőlények egyszerűbbek voltak, majd fokozatosan váltak bonyolultabbá. Ráadásul a genetikai vizsgálatok is az evolúciót támasztja alá. Tudjuk, hogy az ember és a csimpánz genomja kb. 99%-ban egyezik. Tudjuk azt is, hogy Homo Sapiens keveredett a neandervölgyiekkel (vagyis nem emberek, hanem embercsoportok éltek a Földön).


"Másik dolog,hogy az evolúció nem ad magyarázatot az első élő sejt keletkezésére, csupán onnantól fogva próbál egy materialista magyarázatot adni."


>Magyarázatot ad. Ezt nevezzük kémiai evolúciónak. Meg van magyarázva, hogyan alakulhatott ki az első sejt.

2022. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
96%
Még valami 8-as: nem azért tartalak buta embernek, mert istenben hiszel. Hanem azért, mert tudománytagadó vagy.
2022. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
4%

#11

Szép általánosítás, én akkor a papokat és keresztényeket tömegével kivégző francia forradalmárok és szovjet kommunisták miatt utasítom (ítélem) el az ateizmust. Mivel láthatóan tele van ilyen emberekkel.

2022. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 Tom Benko ***** válasza:
84%
@14: A szovjet kommunizmus inkább volt vallás. Bármelyik vallás szempontjából a többi ateista. A francia forradalmárok nem a vallásuk miatt végeztek ki papokat. Az analógiád hibás.
2022. márc. 5. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
4%

#15

A kommunizmus egy vallásokat elutasító, tisztán ateista ideológia. Vagy azt akarod írni, hogy az ateizmus is hit?

A francia "forradalmárok" azért végeztek ki papokat, mert papok voltak és a felbújtok egyházellenes közhangulatot csináltak. Nagyon sok felbujtó ateista volt.

2022. márc. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 A kérdező kommentje:

#16 Igen, kedves barátom. Igaz én a kérdező vagyok, de muszáj erre válaszoljak! :D


Szóval.. Igen! Az ateizmus is hit. Miért? Mert az adott személy az evolúcióban hisz (mivel ugye más opció a vallásokon kívül nincs, csak az)

2022. márc. 5. 10:58
 18/39 anonim ***** válasza:
58%

#17

Én veled és Tom Benkoval ellentétben nem tartom az ateizmust hitnek és vallásnak, de ezt a nézetet is megértem természetesen.

2022. márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 A kérdező kommentje:

#17 Nem vagy tisztában a fogalmakkal, melyeket használsz.


Még nagyon rég az ősembernek is volt hite. Hite, hogy túléli a mai napot,pl.


Vallás jelentése: Az adott személy megvall valamit, ami azt jelenti, hogy ő az állítása szerint ki áll.


Egyébként kedves barátom! Tisztelem feléd, mert nagyon sok hívővel ellentétben tudsz tisztelettudóan írni.


Remélem egy napon Te is elfelejted ezeket a meséket, ami sok nyomort okozott már és okoz is!


Én is nagy hívő voltam sokáig. Sajnos. De, kint láthatod ebben a kommentszekcióban sem volt egyetlen hívő sem, amelyikük alá tudta támasztani az állítását tudományosan. Ezzel ellentétben nézd meg a másik oldalt! Minden jót kívánok!

2022. márc. 5. 11:12
 20/39 anonim ***** válasza:
4%
Az összes galamb maga az Isten. Ha rászáll egy vadgalamb a válladra, azt jelenti, hogy Isten szeret.
2022. márc. 5. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!