Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták és az agnosztikuso...

Az ateisták és az agnosztikusok a szekularizmusnak vagy az állami ateizmusnak örülnének inkább?

Figyelt kérdés

Szekularizmus: az állam és a vallás szétválasztása.


Állami ateizmus: az állam deklaráltan ateista, nem ismeri el a vallásokat.



2022. febr. 3. 17:48
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
45%
Nem is teszem, csak azt mondtam, hogy egyelőre deklaráltan ateista államszervezetekről inkább csak negatív példa van. Ettől még nem zárom ki, hogy lehetséges pozitív példával is előrukkolni, de a történelemben ez egyelőre nem valósult még meg. Csak ennyit írtam, de ez nem számonkérés, nem fogom az ateizmus rovására írni Maót vagy Kimet.
2022. febr. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Godaime ***** válasza:
100%

Oké így már értem.

Nos sok olyan ország van, ahol a népesség jelentős része ateista vagy agnosztikus és a számuk rohamosan növekszik ( Európában pl. ott van Franciaország, a népesség 40%-a nem hisz semmilyen nagyobb hatalomban ). Tehát szerintem csak idő kérdése a dolog. Minél fejlettebb egy civilizáció annál kevésbé valószínűbb, hogy valami képzeletbeli istenséghez imádkozzon.

2022. febr. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Én szkeptikusabb vagyok ebben a szcenárióban, de úgyis meglátjuk.
2022. febr. 9. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Én mondjuk nem igazán örülnék annak, ha mindenkire az ateizmust kényszerítenék.

Sok ember így eléggé rosszul érezné magát, és ez mindenre kihatással lenne.

Persze visszafelé - valamilyen vallás kényszerítése - még rosszabb lenne, de ezt már ismerjük, és remélem, a jövőben ez egyre kevésbé lesz bárhol is.

2022. febr. 9. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Godaime ***** válasza:
100%

Az ateizmus az jön magától a jobb minőségű oktatási rendszerrel és felvilágosítással.

Kényszeríteni viszont semmiféle hitrendszert nem szabadna, ezt aláírom.

2022. febr. 9. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!