Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták és az agnosztikuso...

Az ateisták és az agnosztikusok a szekularizmusnak vagy az állami ateizmusnak örülnének inkább?

Figyelt kérdés

Szekularizmus: az állam és a vallás szétválasztása.


Állami ateizmus: az állam deklaráltan ateista, nem ismeri el a vallásokat.



2022. febr. 3. 17:48
A kérdező szavazást indított:
Szekularizmus.
Állami ateizmus.
23 szavazat
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
32%
Az ateista állam is elismeri a vallásokat csak O maga nem vallásos…..
2022. febr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Darkmoon80 ***** válasza:
100%

Ellene vagyok a kényszernek.

A vallásszabadság szerintem helyénvaló, ha a vallástalanság is szabadon választható.

2022. febr. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
24%

#1 definíció szerint az is szekuláris állam szerintem. Ha az adott állam hitet tesz akár a kereszténység, akár az ateizmus, akár bármi mellett, de semmiféle megkülönböztetés nem ér senkit vallási nézete miatt, szerintem hívhatjuk azt szekulárisnak.


Az ateista állam az inkább olyan, mint ami ma Észak-Koreában van, ami egy rossz hely, s a történelem még adós konstruktív példával, de ettől még nem zárom ki, hogy lehetséges.

2022. febr. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Szekularizmus. Többségünk nem bántani akarja a vallásosokat. Csak nem hiszünk benne, nem akarunk vele foglalkozni, nem érdekel.
2022. febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A szekularizmus mindenkinek jobb, még a hívőknek is.

Ugyanis ott békén hagyják őket (is), míg a vallásban ez nem biztos, még a saját vallásukban sem. Elég, ha 1-2 dologban eltérnek a fő vallástól. Nem kell sokban, és máris eretnekek.

2022. febr. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

A kettő között.


A világ legyen szekularizált, viszont CSAK a normális vallások maradjanak meg.


A Katolikus Egyház nem zavar.


De az ilyeneket, mint hitgyüli, Jehova tanúi, szcientológia, be kellene tiltani, mert visszahúzzák a társadalmat.

2022. febr. 4. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
92%
#6-ossal részben értek egyet. A kifejezetten káros szektákat, mint a szcientológia be kellene tiltani. Hit gyülisek és Jehova tanúi szerintem furcsa dolgokban hisznek ugyan, de ártalmatlanok.
2022. febr. 4. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
60%

Látszat ellenére nem könnyű kérdés.

Történelmi tapasztalat affelé hajlik, hogy a liberális szekularizmus, ami látszólag engedékeny, mégis többet árt a vallási közösségeknek, mint egy nyíltan ateista állam. Ezzel együtt nem kívánok olyan életet, mint mondjuk Észak-Koreában vagy ami nálunk a Rákosi-diktatúra alatt volt.

Eléggé attól függ amúgy, hogy ez az adott állam ha pl. ateista, akkor mennyire lenne üldöző? Elfogadná-e, hogy van egyházi oktatást? Érné-e valami hátrányos megkülönböztetés azokat, akik nem ateisták? Vagy csak egyszerűen nem tenné kirakatba a kereszténységet, mint a mai politikai "elit" nálunk? Ez utóbbi szerintem még jobb is lenne, mint a mai kártékony politika.

2022. febr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

,,De az ilyeneket, mint hitgyüli, Jehova tanúi, szcientológia, be kellene tiltani, mert visszahúzzák a társadalmat.,,

_ Én meg egy vallást el tudnék képzelni ezek mellé. Ha nem is egészen betiltani de ovikat,iskolákat ne tartson fennt. Foglalkozzanak a Saját Hívekkel meg a Templomjukkal.

De a neoprotenstans szektákat be lehetne tiltani. Jó volt a középkor meg a Magdolna otthon is Kár hogy a keresztény katolikus egyháznak nincs akkora hatalma.

2022. febr. 4. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 Godaime ***** válasza:
100%

3/

Ne hasonlítsd a személyi kúltuszt az ateizmushoz kérlek. Ez nem csak nevetséges, de egyenesen sértő is az ateistákra nézve.

2022. febr. 9. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!