Hány évszázadnak kell még eltelnie, mire a tudomány végre választ adjon az abiogenezis kérdésére?
Az 1952-es Stanley Miller kísérlet óta várjuk a nagy rejtély megoldást.
Még meddig kell várnunk?
Pontosan hány generáció fog még kipusztulni abban a tévhitben, hogy a tudomány egyszer majd megfejti az élet eredetének kérdését?
"Na látod. Te, aki nem ismered a témát, kapásból 3 tudóst felsoroltál. képzeld, akkor mennyien lehetnek. Behe evóbiológus volt, miről is beszélünk, mit nem olvasott?:)"
>A három közül egyik sem igazi tudós, és nem azért ismerem őket, mert letettek volna valamit az asztalra, - mint pl.
Craig Venter, akit onnan ismerek, hogy szintetikus DNS-t hozott létre a csapatával, - hanem azért, mert jártas vagyok valamennyire az evolúció vs. teremtés vitákban. Nincsenek sokan a kreacionista "tudósok", már volt erről szó itt az oldalon. Arról beszéltem, hogy Behe-ről kiderült, hogy nem volt jártas a kollégái tanulmányaiban, erről Richard Dawkins írt az Isteni téveszmében, amikor a Michael Behe-vel kapcsolatos perről írt (erről majd mindjárt bővebben).
Érdekes, hogy Behe "Darwin fekete doboza" című könyvéről a Sola Scriptura teológiai főiskola - a Keresztény Advent Közösség által fenntartott intézmény - egyik hanganyagában hallottam először, amely köztudottan fundamentalista.
Behe érvét - Egyszerűsíthetetlen összetettség - nem fogadja el a természettudomány, viszont evolúciótagadó körökben feltehetően a mai napig népszerű lehet, annak ellenére, hogy már régen cáfolva lett.
Felhívnám a figyelmed erre:
"A 2005-ös Kitzmiller kontra doveri iskolaszék perben – mely során az elmélet kidolgozója, Michael Behe az intelligens tervezés szakértőjeként tett tanúvallomást – az Egyesült Államok szövetségi bírósága ítéletében a következőket nyilatkozta:
„Behe professzor egyszerűsíthetetlen összetettséggel kapcsolatos állításait lektorált kutatási publikációk cáfolják, s a tudományos közösség nagymértékben elutasítja azokat. ”
– Kitzmiller v. Dover Area School District, 64. oldal
A lektorált publikációkban megjelenő, az egyszerűsíthetetlen összetettségre felhozott példák cáfolatainak ellenére az intelligens tervezés mozgalmának hívei és más kreacionisták körében ma is elfogadottnak számít."
Forrás itt:
A témával kapcsolatban még egy hiteles forrás itt:
"Mivel logikailag bizonyítható, így hit kategória továbbra is."
Semmiféle logika nincs benne, ugyanis az élővilág biológiai fejlődése nem parancsszóra történik, ahogyan a Bibliában olvassuk - hanem egy fokozatos fejlődési folyamat következtében, ami szintén az evolúciót támasztja alá. Te magad is megfigyelheted, hogy nincs semmilyen növény amely parancsszóra bújna elő a földből.
Csak egy kreacionista előadáson hallottam valami ásványról, vagy miről, ami állítólag olyan gyorsan keletkezik, hogy az szerintük bizonyíték a teremtésre. Gondolom hasonló mese ez, mint az állítólagos holdpor, amivel a 6000 éves világot akarták igazolni. Az is csak téveszme lehet, rosszabb esetben hazugság.
Még valami: azzal egyetértek, hogy a 6 napos teremtés hit kategória. Bár csak a fundamentalistáknál, akik szó szerint értelmezik a Bibliát, mert például a katolikusoknál szimbolikusan értelmezik.
Mivel pedig hit kategória, ezért az égvilágon semmi, de semmi köze nincs a modern biológiához. Még a gondolat is komolytalan, hogy vegyíteni akarják egyesek a kettőt.
"És természet erőit használó spontán genezisre és fejlődésre sehol nem láthatunk példákat"
Spontán Genezisre példa lehet a kvantumvilágban a spontán megjelenés, majd eltűnés. Ezért feltélezhetjük azt, hogy - mivel az Univerzum kisebb volt, mint egy proton, megjelenhetett a semmiből.
A spontán fejlődést pedig akár egy kisgyerek is meg tudja figyelni, hiszen látja, amint a növények maguktól fejlődnek. Ha most szigorúan evolúciós szemszögből akarjuk nézni az élővilágot, akkor a Pod Mrcaru-ra költöztetett gyíkok esetében megfigyelhető maga az evolúció is. De megfigyelhető az evolúció nem csak természetes környezetben, hanem laboratóriumi körülmények között is, baktériumok esetében.
Tessék evolúció bizonyítva. Ehhez tedd még hozzá a fosszíliákat, genetikai vizsgálatokat, és máris nem nehéz elképzelni, hogy évmilliók alatt fajok tűnhettek el, illetve új fajok jelenhettek meg.
Ezzel szemben a bibliai teremtés nem csak nagyban, de kicsiben sem figyelhető meg. Sosem látunk olyat, hogy parancsszóra megjelenne valami. Még egy kő sem jelenik meg. Pedig a fundamentalisták "személyes kapcsolatban" vannak az istennel, tehát el tudnák intézni ezt.
Mert evolúciót már láttam, de teremtést még nem.
Mondjuk az adventisták a teológiájukkal ki tudják magukat menteni, hogy "Isten népe" jelenleg nem rendelkezik csodatévő hatalommal. De a pünkösdisták, akik ma is "csodákat tesznek" mi akadályozza meg, hogy kicsiben bemutassák a teremtést?
Na mindegy. Unalmas ez a téma.
Jaj NE!!! :-DDD
Talán jobb, ha nem válaszolok. De ez az aforizma ide kívánkozik:
SENKI NEM FOG KIGYÓGYULNI A VAKSÁGBÓL, HA MINDEN IGYEKEZETÉT ARRA FORDÍTJA, HOGY VAK MARADJON.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!