A tudományellenesség a néhai istenkáromlásnak felel meg ma?
Tehát annyira súlyos “bűn”, hogy simán megbélyegeznek, káromlónak neveznek ha olyanképp mersz viszonyulni a tudományokhoz?
Én azt tartom, hogy a tudomány velejéig korrupt, emberellenes, erényellenes, az erősebb kutya bhaszik és gyengébbnek hullania kell elveket terjeszti, a moralitás és humanizmus ellen van.
Nyilván nem nyíltan vallanak ilyen elveket hanem ezek következnek belőlük, ezt eredményezik.
Nincsenek erkölcsi morális határok, hogy meddig lehet elmenni. Például az agyba ültethető chipeket is teljesen jó megoldásként prezentálja.
A tudományokkal szembeni ellenszevből pedig nem következik a vallásos hitbuzgóság. Egyik sem jó de az utóbbi korántsem annyira káros mint az előbbi, ahol egész egyszerűen nincsenek határok.
A mai viszonyulás a tudományokkal nem szimpatizáló emberrel szemben olyan mint előző évszázadokban az istenkáromlókkal szemben?
Tehát a tudományok már egyfajta kiskirályi pozícióba léptek?
A másik vetülete a dolognak, hogy jelenleg a multimilliárdosok használják a tudományokat saját kis játszmáik és forgatókönyveik megvalósítására, oda irányozzák a pénzt amilyen irányt szeretnének adni a világnak. Ez a tudósokat nem érdekli, ők ott kutatnak ahová a mutlimilliárdosok nyomják a pénzt, mintegy pincsikutya szerepben tetszelegnek.
1
A tudósok elismerik a szeretetet?
Az nem csak valami ösztön???
A tudományokat is sokféle ember műveli. Rengeteg ágazata van. Ez, hogy valaki "tudós" kb. a hollywoodi filmes szint. Biztos nem ugyanúgy gondolkodik egy biológus, mint egy fizikus. És még itt is lehetne mélyebbre menni.
Ez az agyba ültethető chip viszont inkább orvosi/mérnöki terület. Ezek már alkalmazott tudományok. A képzés is eléggé más, mint egy hagyományos "tudós" szakon. Teljesen másfajta nézőpontokat nevelnek beléjük a képzés során.
Erkölcsi, morális határok vannak. Én jártam gyógyszerész, meg biosz szakra is, szóval adott egy alkalmazott tudomány, meg "mezei tudós", de mindkettőn tanítanak a hivatáshoz kapcsolódóan etikát. És tudtommal ez minden élettudománynál így van. Az élettelen, mérnöki szakokon ez nem tudom hogy van.
De szerintem senkit sem úgy eresztenek neki a nagyvilágnak, hogy legyen minél gátlástalanabb. A chipek mögött sem valami ördögi dolog áll.
A tudományokkal nem szimpatizáló embereket általában butának tartják. Ami részben persze igaz, de én nem gondolom azt, hogy ez a tudománnyal nem szimpatizáló ember hibája. A sulikban nagyon rossz a természettudományi képzések színvonala és rengeteg olyan dolog is közrejátszik ebben, ami növeli a bizalmatlanságot, pl. a borzalmas egészségügy.
Szerintem nem kéne mindenkit egy kalap alá venni. Egy "tudós" is csak ember és biztos vannak köztük is nagyon rossz emberek, kapzsik, stb.
De ezt kivetíteni mindenkire hülyeség. Egy csomó kényelem a mai életben a tudományoknak köszönhető.
Biztos lenne még mit tökéletesíteni, de nem kell csak azért zsigerből elutasítani, mert van egy rossz oldala is.
Jó, hogy van egy erős, saját véleményed. De azért a legtöbb esetben ezek a tudományellenes dolgok random facebook posztok alatt szövődnek, amikor rengeteg bizonytalan ember megerősíti egymás félelmét. Ez azért egy kicsit csalóka.
Amit te képviselsz, az még csak nem is tudományellenesség, hanem technofóbia.
Ha valaki az evolúciót tagadja minden tény és érv ellenére, na az tudományellenesség. Ha valaki fél a chipektől vagy az okostelefonoktól vagy attól, hogy hova vezet az egyre nagyobb digitalizáció, automatizáció stb, az technofóbia.
A kettő nem zárja ki egymást, de erős különbség van köztük. Az első szimplán tanulatlanságból fakad és hülye. A másiknak van alapja, el lehet róla filozofálni, vitázni, hogy milyen jó és rossz társadalmi, gazdasági, EÜ stb hatásai vannak bizonyos technikai fejlesztéseknek. Vagy, hogy hol van a morális határ pl klónozással kapcsolatos kutatások területén.
"Én azt tartom, hogy a tudomány velejéig korrupt, emberellenes, erényellenes"
Ez egy igazán, valóban buta, tájékozatlan, és egy kicsit paranoiás ember véleménye.
De az ilyen ember ne is használja akkor a tudomány vívmányait!
Amúgy a kérdés nem tudományos jellegű, nem illik a tudomány kategóriába.
7
Kifejtettem miért gondolom így.
Mindegy, miért gondolod így: ez minden esetben csak a te butaságod jele.
A tudomány egy eszköz. Az eszközt a SAJÁT erkölcsöd szerint használod fel, tehát ha az korrupt, akkor az eredmény is az lesz.
Egy baltának, vagy egy robotnak egyaránt nincs erkölcse. Neked van - ha van.
9
De még hazudsz is.
A tudomány nem csak eszköz hanem az életünk minden területét meg akarja magyarázni.
Nem csak baltakészítéssel foglalkozik hanem a világ keletkezésének magyarázatát is kisajátította, életünk értelmét is a tudomány mondja meg nekünk, az érzéseink, érzelmeink is lealacsonyította valami ősi állati alantas ösztönök szintjére.
A tudományt két dolog foglalkoztatja csak: a fejlődés és válaszkeresés. És ez minden más rovására megy. Például az emberek egyenlőségének rovására.
A vallások, jog előtt az emberek például egyenlőek, a tudomány előtt viszont nem. Van eugenika amelyik a “legjobb” génállományú embereket szeretné szaporítani, a többitől megtiltani a szaporodás jogát.
Tehát a tudomány félelmetes és emberellenes.
Kell még magyaráznom?
A butaság szerintem a magyarázat nélküli hitre utal. Aki viszont átlátja miként működik egy terület, milyen hatásai vannak az emberekre, hová vezet összességében az szerintem korántsem buta.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!