Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Muszlimként figyelmen kívül...

"Muszlimként figyelmen kívül hagyod a keresztények Korán magyarázatait?"

Figyelt kérdés
2021. szept. 24. 11:16
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
4%

"Ugye még mindig nem érted, hogy ha NEM ismerik, akkor NEM tudnak hazudni róla?"


Miért ne tudnának? Ha te nem ismersz valamit akkor nem hazudhatsz róla? Például nem ismered Bélát, és mindeféle rosszat terjesztesz róla akkor az hazugság vagy nem? Észlény.

2021. szept. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:
91%

Nem, az rágalmazás.

És amúgy lehet igaz is. Nem tudhatod, ugye.

Hazudni csak akkor lehet, ha tudod az igazságot.

És megkérnélek, hogy ne sértegess.

Vagy Allah ezt tanítja neked, hogy nyugodtan sértegess másokat?

2021. szept. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
4%

"Nem, az rágalmazás."


Te a fogalmakkal sem vagy tisztában. Szerinted csak úgy lehet valakit rágalmazni hogy nem ismered? :)))



"Hazudni csak akkor lehet, ha tudod az igazságot."


Igazán? Ha valaki nem ismer és mindenféle rosszat terjeszt rólad akkor az nem hazugság? :)



"És megkérnélek, hogy ne sértegess."


Én pedig megkérlek hogy ne állj le vitázni olyan témákban amik mweghalladják az értelmi képességeidet.

2021. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem te nem tudsz rendesen magyarul.

Rágalmazni lehet úgy is, ha ismered, és úgy is, ha nem.

Hazudni CSAK arról lehet, amit ismersz.

Ha ez neked nem tiszta, akkor ne itt vitatkozz, hanem nézd meg az értelmező szótárban.

És továbbra is arra kérlek, hogy ne sértegess.

Sajnos eléggé úgy tűnik, hogy NEM követed Allah tanításait.

2021. szept. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
2%

"Rágalmazni lehet úgy is, ha ismered, és úgy is, ha nem."


Akkor megértetted hogy maraságot állítottál?


"Hazudni CSAK arról lehet, amit ismersz."


Akkor válaszolj erre a kérdésre: Ha valaki nem ismer és mindenféle rosszat terjeszt rólad akkor az nem hazugság?



"És továbbra is arra kérlek, hogy ne sértegess.Sajnos eléggé úgy tűnik, hogy NEM követed Allah tanításait."


Nem vagy azon a szinten hogy megértsd a témát én pedig közlöm veled. Mi ezzel a probléma?

2021. szept. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
91%

Te egy igazi sakkozó galamb vagy.

NEM, képzeld. Ugye még mindig nem nézted meg az értelmező szótárt?

Jól sejtem, hogy nem is fogod?

2021. szept. 25. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim ***** válasza:
2%
Te pedig egy kamu keresztény vagy aki kiáll a többi hazudozó keresztény mellett, ahelyett hogy belátnád az igazságot miszerint a keresztények nem ismerik az iszlámot és sokan hazudoznak az iszlámról.
2021. szept. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Amíg muszlimoktól nem olvastam olyan Biblia magyarázatokat hogy keresztényként népet kell irtanunk addig eszembe nem jutott volna hogy én akár egy kicsit is foglalkozzak az iszlámmal van a Koránnal!

De aztán úgy voltam vele hogy ha a muszlimok magyarázzák a Bibliát akkor fordítva miért ne lehetne.


"Tényleg például a Ramadanról miért nem kérdeztek sohasem ?"



Abdullah! Én pl. azért nem kérdezek mert van nem is egy olyan munkatársam aki muszlimnak vallja magát! Megkérdezem őket ha ez érdekel.

Amúgy böjtről szó van a Bibliában is és vannak olyan keresztények akik tartanak böjtöt! Tehát annyira nem áll mesze a ramadán és a Bibliában leírt böjt!

Tehát ha egy keresztényt ez érdekel akkor erről tud beszélni pl. a lelkipásztorral is vagy pappal adott esetben!

Egyébként kritika helyett miért nem inkább kérdeznek a muszlimok? Tisztelet a kivételnek.


"És hamarabb eszünkbe fognak jutni szegény embertàrsaink, aki nem a böjt miatt nem esznek, hanem nélkülözniük kell"


Felsorolnád azokat a muszlim segélyszervezeteket amelyek foglalkoznak ilyen emberekkel?

2021. okt. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


"Ha egy keresztény nem fogadja el az iszlám tanításait, ő dolga, a probléma viszont az hogy a keresztények hazudoznak az iszlámról..."


Ha egy muszlim nem fogadja el a Bibliában leírtakat az ő dolga. A probléma viszont az hogy belehazudnak mindenféle dolgot a Bibliába! Pl. hogy a Biblia igéi Mohamedre vonatkoznak. Meg hogy az Ószövetségben vannak olyan részek amelyek vonatkoznak a keresztényekre, ha bár az adott rész ki van ragadva a szövegkörnyezetből és egy bizonyos helyzetre vonatkozik! De semmiképpen sem a keresztényekre.

Ezenkívül elutasítják azt hogy Jézus Krisztus meghalt! Pedig ez egy alaptanítás a Bibliában erre épül a keresztény hit!

- A muszlimok azt állítják hogy a Bibliában összekeveredett minden. Viszont ha ez így van a muszlimok hite szerint akkor nem lehetnek benne biztosak hogy mi hogy van!

Pl. a muszlimok nem imádkoznak azért hogy jöjjön el Isten országa!


Na akkor nézzük csak hogy mit is írtál!


"...a legtöbb kereszténynek halványa lila gőze sincs az iszlámhoz."


Ugyan abban a kommentedben néhány mondattal később már mást írsz!

"Szóval elég komoly probléma hogy a keresztények nagy része folyamatosan hazudozik az iszlámról."


Aztán egy következő kommentben meg azt írod hogy: "Keresztények nem ismerik az iszlámot és egyes keresztények hazodoznak az iszlámról."


Ha valakinek nem megy a magyar nyelv értő olvasása az is gond. De hogy te magad, mit írtál, az sem megy.

Na az már igazi nagy probléma!


"...és ezekre a hazugságokra hivatkozva utasítják el az iszlámot."


Az iszlámot nem ez miatt utasítják el a keresztények!

Az egyik dolog ami miatt elutasítják a hívő keresztények az iszlámot az Jézus Krisztus!

Állítják hogy a keresztények és a muszlimok Istene ugyan az! De ez hazugság. Ez is egy oka annak hogy elutasítják az iszlámot. Nem ugyan az az Isten!

- Az iszlámban Allahnak nincs fia. A keresztények Istenének az én Istenemnek van Fia, Jézus Krisztus!

És már ez az egy dolog is kizárja azt hogy ugyan arról az Istenről legyen szó. Persze van még más is de ez a legnyilvánvalóbb!

2021. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!