Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A Koránban miért Jézus arámi...

A Koránban miért Jézus arámi neve szerepel az arab neve helyett?

Figyelt kérdés

Jézus héber neve Yeshua vagy Y'shua, az arámi neve Isho vagy Eesho, az arab neve Yasū', a Koránban viszont ʿĪsā a neve ami az arámi nevéhez rendkívül hasonlít. Most erre mondhatnátok, hogy a Koránban igyekeztek megőrizni Jézus nevét az ő saját nyelvén, mi ezzel a baj? Nos, ezzel az a baj, hogy az iszlám vallás szerint jó oka van annak, hogy arabul lett kinyilatkoztatva a Korán, ugyan is az araboknak nem volt meg a saját Szentírásuk mint az izraelitáknak a Tóra vagy a keresztényeknek az Evangélium, Mohamed volt az utolsó próféta akinek ki lett nyilatkoztatva az arab Korán, hogy az arabok is értsék (Korán 41:44), viszont általánosan elfogadott a szunnita muszlimok között, hogy a Korán időtlen, mindig is létezett mint Allah.

Ha Allah arabul akarta kinyilatkoztatni a Koránt, azért, hogy az arabok értsék, és ha a Korán időtlen, mindig is létezett mint Allah, akkor teljesen logikátlan, hogy Jézus arámi neve és ne az arab neve szerepeljen a Koránban. Esetleg a mindentudó Allah nem tudta mi Jézus arab neve?



2021. jan. 30. 13:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
62%
Ez csak egy a sok olyan dolog közül ami nem stimmel Jézussal kapcsolatban a Koránban.
2021. jan. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
61%

Honnan veszed hogy Yasū Jézus arab neve? Csak a keresztény arabok nevezik Yasū-nak, amit minden bizonnyal a héberből vettek át.


A muszlim arabok Ísá-nak szólítják. Így szerepel a Koránban és a beszélt hétköznapi arab nyelvben is. Arámi nyelven Isho, tehát a muszlim megszólítás a helyes, nem a keresztény Jesus vagy a héber Yeshua és ezek változatai.

2021. jan. 30. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
16%

Ha már Jézusról van szó, nemrég szépen összefoglaltam hogy vajon a keresztény Jézus a valós vagy a muszlim Jézus. Akit érdekel itt megtalálja:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..

2021. jan. 30. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
31%
Remélem, megélem azt a pillanatot amikor kiderül az abszolút igazság és lehull a lepel a sok hazugságról és manipulációról.
2021. jan. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Dongaben ***** válasza:
13%
Na, ez már röhej...:) Hogy a sosem létezett személy neve 600-700 évvel később az állítólagos halála után leírt dokumentumban másképp szerepel? "Boldogok a lelki szegények..."
2021. jan. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
56%
#5 sosem létezett személy? Honnan tudod ott voltál vagy valami próféta vagy? taníts minket mester!
2021. jan. 30. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Dongaben ***** válasza:
0%

Kedves anonim ma 21:32!

Nem voltam ott, próféta meg semmiképp...ha érted egyáltalán a kifejezést. :)

Létező személy: akiről korabeli dokumentumok vannak, vagy kőtáblák, ha csak az volt kéznél... Pl. Spartacus, aki egy senki kis gladiátor volt, de azért összehozott egy lázadást. Na, róla fennmaradtak írások, vésetek, sőt, még szobor részlet is... Jézusról semmi...és néma csend amíg nem kellett az addigi hatalomnak. Nem kell reagálni. Csak gondolkodni.

2021. jan. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

# 7 Nincs olyan egyetem vagy főiskola a nyugati világban ahol lenne egyetlen szakértő az antikvitás, a korai kereszténység, az Újtestamentum, vagy bármilyen kapcsoló tárgy terén aki szerint Jézus nem létezett.

Ha Jézust keresztrefeszíttették, akkor léteznie kellett, és mivel TUDJUK, hogy keresztrefeszíttették, létezett.

Gerd Lüdemann ateista Újtestamentum szakértő szerint Jézus halála a keresztrefeszítés által vitathatlan.

Pinchas Lapide zsidó történész szerint Jézus halála a keresztrefeszítés által történelmileg biztos.

Paula Fredriksen amerikai zsidó valláskutató szerint a legbiztosabb tény Jézusról a halála, kivégeztette a római prefektus Pilátus, Húsvétkor, olyan módon ami Róma kifejezetten a politikai lázadóknak tartott fent, névszerint keresztrefeszítés által.

Bart D. Ehrman amerikai Újtestamentum szakértő szerint az egyik legbiztosabb történelmi tény Jézus keresztefeszítése a júdeai római prefektus, Poncius Pilátus parancsára.

Gondolom minden forrást részletesen áttanulmányoztál amik ők, és arra a következtetésre jutottál, hogy egyik sem hitelets, tehát Jézus nem létezett. Ja nem?


Iosephus Flavius zsidó történetíró említést tesz Jézusról, Tacitus római történész említést tesz Jézusról, Szamoszatai Lukianosz említést tesz Jézusról, Mara-bar Serapion asszíriai sztoikus filozófus említést tesz Jézusról, a Talmudban említve van Jézus.


El tudod képzelni, hogy a korai keresztények ujjal mutogatnak a zsidókra, hogy megölték Jézust, ha kitalált személy lett volna? Miről beszéltek? Mi sosem hallottunk erről a Jézusról - sosem ez volt a zsidók válasza.


Akik szerint Jézus nem is létezett azok egy szinten vannak az evolúció tagadókkal, a laposföld hívőkkel, a Holdra szállás tagadókkal.

2021. jan. 30. 22:45
 9/20 anonim ***** válasza:

Jézus nevénél szerintem sokkal érdekesebb Gabriel angyal neve, ami a Koránban Gibril. Ha valaki rendesen belegondol, ez talán a legproblémásabb. Most akkor tulajdonképpen mi Isten neve? Sok arab szerint Allah. Erre szerepel az angyal nevében az El szó. Sőt, maga a neve is egy héber szó tulajdonképpen: "Isten harcosa, Isten erős embere" valami ilyesminek lehet fordítani. A Gibril semmit nem jelent, egyértelműen a héber Gabriel átírása. Szóval a mennyben héber megnevezésük van az angyaloknak és még az arabok felé is ezt használják? Mondjuk, hogy nem maga a név, hanem a jelentés számít, de akkor is ott a probléma, hogy nem fordították le a nevüket arabra? Miért a héber névnek egy torz formáját használja, ahelyett, hogy arab megfelelőt használna? Ez olyan mintha Gabriel azt mondta volna, hogy Gábornak hívják. Oké, de ez tulajdonképpen a Gábriel magyarosodott formája.

Vagy ott van az evangélium görög szó Ingil átírása. Az evangelium görög szó volt a könyv neve, már az idők kezdete előtt? Amit még csak le se fordítottak arabra, hanem meghagyták görögnek?

Mondjuk a Jézus Isa is érdekes. De, a János név is, amiben meg benne van a Jahve név.


Ha belegondolok, hogy a Korán "tiszta arab" nyelven lett kinyilatkoztatva, akkor ezek mit keresnek benne? Sőt miért hívnak a mennyben egy angyalt Gabrielnek? Lerí ezekről a nevekről, hogy héber, meg görög szavak, nevek átvétele.

2021. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Most akkor tulajdonképpen mi Isten neve? Sok arab szerint Allah."


Minden vallásos arab szerin Allah. A keresztény arabok szerint is Allah. Jelentése az Egyetlen Isten. Garbriel angyal nevének ehhez mi köze van?


Az angyalok nyilván nem héberül beszélnek viszont az iszlám szerint minden néphez érkeztek próféták kinyilatkoztatással a saját nyelvükön. Az arab és a héber nyelv rokon, így természetesen sok szó hasonló. A Tórában Gabriel, a Koránban Gibril. Vagy a Tórában Mózes a Koránban Musa stb.



"Vagy ott van az evangélium görög szó Ingil átírása. Az evangelium görög szó volt a könyv neve, már az idők kezdete előtt? Amit még csak le se fordítottak arabra, hanem meghagyták görögnek?"


Az Ingil szó mióta görög? :) Kezdjük ott hogy a görög nyelvű evangéliumok csak fordítások. Az eredeti Evangélium arámi nyelvű kellett hogy legyen.



"Sőt miért hívnak a mennyben egy angyalt Gabrielnek? Lerí ezekről a nevekről, hogy héber, meg görög szavak, nevek átvétele."


Ez most komoly? :) Ki mondta hogy a mennyben Gabrielnek hívják? Egyáltalán nem is tudhatjuk hogy az angyalok hogyan kommunikálnak, hogyan hívják egymást stb. Az emberek számára lettek elnevezve így mivel így értjük meg.

2021. febr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!