Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » "Muszlimként figyelmen kívül...

"Muszlimként figyelmen kívül hagyod a keresztények Korán magyarázatait?"

Figyelt kérdés
2021. szept. 24. 11:16
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
79%

#9:


Kérdező !


A magam részéről úgy érzem megvàlaszoltam a kérdésed ! Nem tudom mit szeretnél még...


Abdullah

2021. szept. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:

#3

"A Koránnak több köze van a kereszténységhez, mint a kereszténynek a Koránhoz."

Ezt a mondatot nem tudom értelmezni, kicsit olyan, mintha azt írtad volna, hogy a körtének több köze van az almához, mint az almának a körtéhez. Segíts kérlek, hogy mire gondoltál pontosabban.

A muszlimok is elvetik a keresztény tanításokat, ezért nem keresztények, hanem muszlimok.

Általában a muszlimok sem igazán ismerik a keresztény tanításokat (mert miért is kellene ismerniük), ez alapján akkor az is csak szócséplés, amit ők csinálnak.


"Akiknek az illető hit nem szent, azok magyarázata csak szócséplés."

Nekem nem úgy tűnt eddig, mintha a GYK-ra irkáló muszlimok szentnek tartanák a keresztény vallást (legalábbis nem szentebbnek, mint amennyire az itteni keresztények tartják az iszlámot), tehát ez alapján is szócséplés amit csinálnak.

2021. szept. 24. 12:51
 13/39 A kérdező kommentje:

#11

Én pedig tisztelettel meg is köszöntem a válaszod. Ettől még beszélgetni lehet a témáról, és mások véleménye is érdekel, nem csak a tiéd :)

2021. szept. 24. 12:53
 14/39 anonim ***** válasza:
6%

#13:


Reméljük hogy még sok muszlim fog neked vàlaszolni.


Mert a kérdésedben ez van: "muszlimként".


Abdullah

2021. szept. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 A kérdező kommentje:
Így van, alapvetően a muszlim gyakorizók válaszaira vagyok kíváncsi, de ettől még szívesen látom nem muszlim válaszolók észrevételeit is.
2021. szept. 24. 14:16
 16/39 anonim ***** válasza:
95%

#12 [kérdező]

Az almában és körtében is van közös: mindkettő GYÜMÖLCS.

.

"A Koránnak több köze van a kereszténységhez, mint a kereszténynek a Koránhoz."Itt nem csupán az a közös, hogy mindkettő VALLÁS.

Talán érthetőbb lesz leírott gondolatom/mondatom, ha megvizsgáljuk az összességeben legelterjedtebb vallások "családfáját", idővonalát.

Ábrahám -> Mózes -> Jézus -> Mohamed.

Egyazon tőről fakadó vallások.

A keresztény vallás alapja Jézus tanítása - és kereszthalála hitéért.

Az iszlám is elfogadja Jézust prófétának, de nem fogadja el kereszthalálát, mert ha ezt tenné, Jézus lenne az utolsó próféta - és így Mohamed már nem lehetne az.

.

A judaizmus, a kereszténység, az iszlám egyazon tőről fakad: Ábrahám hitéből. Kialakulásukban viszont az idő nem visszafordítható.

2021. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
83%

"Én azt tapasztalom folyamatosan hogy muszlimok még a Koránt is letagadják ha érdekük úgy kívánja szóval ha Koránt is letagadják akkor minden mást is."

;)

2021. szept. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
15%

Én figyelmen kívül hagyom mert az a tapasztalatom hogy a legtöbb kereszténynek halványa lila gőze sincs az iszlámhoz. Innen onnan hallott vallamit, városi legendát vagy iszlámellenes propagandát, és ezeket veszi tényként. Például ha az iszlám és a nők a téma mindig bedobják a Lányom nélkül soha című 30 éve készült amerikai propagand filmet :) Aki azon a szinten van hogy ezt tekinti forrásnak, azt nem lehet komolyan venni.

Szóval elég komoly probléma hogy a keresztények nagy része folyamatosan hazudozik az iszlámról. Általában mindig ugyanaz a néhány hazugság jelenik meg, és még csak nem is az iszlám alaptanítására vonatkoznak hanem részletkérdésekre. Írd ki kérdésben hogy keresztényeknek mi a problémájuk az iszlám tanításával. 90%-ban hazugságokat fognak írni, 10%-ban pedig féligazságot kiforgatva. Ha egy keresztény nem fogadja el az iszlám tanításait, ő dolga, a probléma viszont az hogy a keresztények hazudoznak az iszlámról és ezekre a hazugságokra hivatkozva utasítják el az iszlámot.

2021. szept. 25. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
95%

Látod, ez az egyik probléma veled:

leírod, hogy a keresztények nem ismerik az iszlámot - majd egy laza csípődobással ezt átfordítod arra, hogy hazudnak.

Pedig ez nem igaz, mert ha nem ismerik, akkor tévednek.

Ha ismernék, az más kérdés lenne - csakhogy nem erről írtál.

2021. szept. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
100%

Keresztényként nem értem, hogy miért is kéne a muszlimoknak figyelembe venniük a keresztény Koránmagyarázatokat...?

A Korán iszlám környezetben született meg. Abban a környezetben kell értelmezni, ahol létrejött, figyelembe véve a nyelvi és kulturális sajátosságokat, a történelmi hátteret. Ez minden műre igaz.

Ha jobban bele akarnék ebbe merülni, evidens, hogy a muszlim magyarázatokat olvasnám én is első körben, hogy ők mit mondanak magukról.

2021. szept. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!