Itt tökre nem az a lényeg, hogy Hawking szerint van isten vagy nincs. Mint magánember volt ateista és mint magánember mondta el a véleményét.
Mint fizikus/kutató/tudós egészen más oldalról közelíti meg a dolgot. Azt állítja, hogy a világ a jelenleg általunk ismertnek vélt állapotába Isten nélkül is eljuthatott. Nem kellett hozzá szakállas varázsló meg hókuszpókusz csak a fizika alapvető törvényszerűségei.
Ő maga sem tudta hogyan keletkezett a világ, csak felhozott egy alternatívát amit többé kevésbé igazolhatónak gondolt. Ebből következtetett - ez viszont már bulvár “hajnali misés prédikáció” szintű vélemény ami nem minősül tudományos tényállásnak. (Ettől függetlenül egyetértek vele, mert az eddig általam hallott teóriákból ez tűnik a leginkább hihetőnek)
Nem nagyon hat meg, hogy mit mondott Hawking. Tudományos eredményeit elismerem, de még azokba se volt tévedhetetlen, hiszen számos dologban tévedett. Volt ami már élete során kiderült, míg más állításai lehet 200 év múlva buknak meg. Ettől persze még egy rendkívül nagy elme volt, csak arra akartam rávilágítani, hogy ő se tudott mindent. Pláne nem ilyesmit.
#13
"Azt állítja, hogy a világ a jelenleg általunk ismertnek vélt állapotába Isten nélkül is eljuthatott."
Ha ezt az állítást nem tudja bizonyítani, akkor nincs értelme ezzel az állításával foglalkozni. Márpedig nem tudta, tehát egyszerű hitkérdés. Ő ezt hitte, szíve joga. De nincs semmivel se több alapja, mint Isten létének.
"Azt, hogy ez egy pöffeszkedő, nem csak testben, de szellemben is nyomorék ember megnyilvánulása, akiben semmi általános alázat nincs."
Ez nagyon gáz. Sok valláskárosult topikja. Hawking volt a legnagyobb gondolkodók egyike. A vallásosokban nincs semmi alázat, ők hiszik el, hogy az én hiszem.... én tudom.... az bizonyítéknak számít. Ő tudott gondolkozni, a vallásosok meg nem.
itt ezt idézik tőle: "lehet, hogy nem tudjuk bizonyítani, hogy Isten nem létezik, de a tudomány szükségtelenné teszi Istent."
Ezzel a mondattal igazából nincs sok probléma. Talán nem a legjobb szó, hogy "szükségtelenné teszi", inkább azt mondanám, hogy kívül esik a vizsgálódás tárgyán.
Monet: Impresszió, a felkelő nap című festményét is lehet úgy értelmezni, hogy a kép színeit milyen hullámhosszú fény adja és ezek a szem pálcikáiba jutva milyen képet alkotnak. Nagyon izgalmas és szép terület, de maga festmény nem csak erről szól.
A világ összetettebb, mint a természettudomány.
"Vallásosak! Mit gondoltok amit Hawking mondott?"
Az ateizmus, materializmus tündérmese azoknak, akik félnek a felelősségvállalástól
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!