Hívőket kérdezem megint, mert kíváncsi vagyok a válaszokra! Egy közleményben megjelent ma, hogy tudósok bejelentették: a kutatásaik alapján arra jutottak, hogy isten egy mítosz. Mit gondoltok?
15:08-as vagyok
A tudomány maga szokta feltalálni a mérő-, kutatóeszközeit, laborfelszerelését stb. A tud. maga találja meg a kutatásai irányát, kísérleteinek metodikáját etc. Semelyik esetben nem kívülről jövő az eszközkészlete.
#11 a bölcseknek, a filozófiában jártasoknak, a spirituális tanítóknak, az ihletett művészeknek.
Könyvtárnyi irodalma van a kérdéskörnek, Isten léte és a létezés természete (ontológia) nem olyan, amiben avatatlanok csak úgy megfogalmazhatnak megalapozott állításokat,a gondolatrendszer éppenúgy összetett, mint a tudomány esetén. Ne keverjük a tudást a bölcsességgel.
Hawking zseniális ember volt, de nem tévedhetetlen.
Régebben láttam egy műsort a tv-ben, ahol levezette, hogy szerinte miért nincs Isten. A gondolatmenete több okból sem volt meggyőző, bár elsőre logikusnak tűnt. 1. Istent a világon belülre helyezte el, pedig akár kívüle is létezhet és ezzel nem is számolt. 2. A kvantumfizikára hivatkozott, amikor azzal érvelt, hogy valaminek a létrejöttéhez nincs szükség semmire. Szerintem ez merész kijelentés volt, mivel a kvantumfizikáról keveset tudunk, az már nagyon ingoványos talaj. 3. Már azóta is történtek új felfedezések, amik következtében a számok és arányok amiket mondott már nem állják meg a helyüket.
Ő ateista volt, ebben hitt, ezt tartotta a legvalószínűbbnek. Nem látta értelmét Isten létét feltételezni. Ennyi. Ő is csak egy ember volt és tévedhetett, már csak azért is, mert a véleményét a jelenlegi ismeretekre alapozta. Akár holnap is felfedezhetnek valamit, aminek tudatában visszavonta volna az egészet. Mivel nincs teljes egész, mindent átfogó ismeretünk a világról, ezért nem lehet 100%-an bebizonyítani, hogy Isten csak egy mítosz és nem is létezik.
"A kereszténység istene nagyon is tudományos kérdés, mert az Univerzum működésebe beleszól, feltehetően az anyagi világon belül bujkál valahol. A deisták istene nem tudományos kérdés, mert az nem nyúl bele az Univerzumba, nem ad kinyilatkoztatást, és valószínűleg valahol az anyagi világon kívül van, jó messze innen. Ő tehát nem vizsgálható, de a kereszténység istene igen."
Ez így nem igaz. A tudomány állításai sosem univerzálisak, hanem mindig szigorúan meghatározott kereteken belül érvényesek. Ha Isten tudományosan vizsgálható volna, az azt jelentené, hogy létezik egy magasabb szintű rendszer, aminek Isten egy elhatárolható részét képezi. Ez viszont ellentmond Isten fogalmi leírásával. Tehát például meghatározott kereteken belül Isten, mint jelenség megismételhetően "előidézhető" volna.
Nem véletlenül hívják a kérdéskört metafizikának, mert túlmutat a természetes jelenségek körén. Isten nem része az anyagi természetnek, és nincs neki alávetve.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!