Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyan jött létre az élettelen...

Hogyan jött létre az élettelenböl az élet?

Figyelt kérdés

2020. aug. 20. 13:04
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 41/126 A kérdező kommentje:

"Egyszeri eseményeket is minden további nélkül lehet tudományosan vizsgálni. A kísérleteknek kell megismételhetően ugyanazt az eredményt adniuk."


Ebben egyetértünk

2020. aug. 20. 15:47
 42/126 anonim ***** válasza:
100%
Én vallás nélküli, de elég erősen hívő személy vagyok. Az evolúciót kár tagadni, egyszerűen minden jel arra utal, hogy létező folyamat, és az abiogenezis lehetőségét sem vetném el teljesen. Csak azt nem értem, hogy ez miért mondana ellent egy felsőbb, időn és téren kívül álló intelligens tudatnak? Pont, hogy sok esetben alátámasztja, ugyanis tudjuk, hogy mennyi “véletlen” és szerencse kellett az élet kialakulásához, mennyire valószínűtlen az egész. Kár tagadni a tudományt, a tudománynak meg kár Isten létét cáfolni próbálni, úgy sem fog sikerülni egyik sem.
2020. aug. 20. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/126 A kérdező kommentje:

"Az evolúciót kár tagadni, egyszerűen minden jel arra utal, hogy létező folyamat, és az abiogenezis lehetőségét sem vetném el teljesen."


Fiatalföldes vagyok, a kérdésem nem irányult se a teremtés bizonyitására sem az evolució cáfolására. Egyszerüen egy korábbi kérdésben megválaszolt" tudományos" hozzászólásra

2020. aug. 20. 15:53
 44/126 anonim ***** válasza:
100%

"Egyszerüen egy korábbi kérdésben megválaszolt" tudományos" hozzászólásra"

Mondjuk konkrétan erre reagálva az a kijelentés valótlan volt, és nem is tudományos. Valószínű hipotézisek vannak az élet kezdetére vonatkozóan, de nem jelenthető ki konkrétan hogy bizonyítva lenne.

2020. aug. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/126 anonim ***** válasza:
94%

Nem biztos , hogy itt a földön jött létre az élet.


Gondolom ezt is mindenki ismeri , csak még itt nem merült fel.


Pánspermia elmélet vagy exogenezis :

egy hipotézis, miszerint az élet „magjai” jelen vannak mindenhol az Univerzumban és a földi élet is ilyen magvakból jöhetett létre, valamint ugyanígy más lakható bolygók is megtermékenyülhettek.


Az abiogenezis vagy az élet keletkezése az a természetes folyamat, amely során élettelen anyagokból (pl. egyszerű szerves molekulákból) élő szervezetek jönnek létre. Az élettelen és az élő közötti átmenet nem egyetlen esemény hatására történt, hanem a fokozódó komplexitás hosszú, fokozatos folyamata volt.


Az abiogenezis tanulmányozása számos tudományág – molekuláris biológia, paleontológia, asztrobiológia, biokémia – határterületén fekszik és azt vizsgálja, hogyan és milyen kémiai reakciók révén jött létre az élet.

A korai Föld merőben más környezetet biztosított, mint a mai és az élet alapvető vegyületei, mint a fehérjék, nukleinsavak, szénhidrátok és lipidek is másképp reagáltak környezetükkel.

Egy általánosan elfogadott elméletnek meg kell tudnia magyaráznia, hogyan jöttek létre ezek a vegyületcsoportok és hogyan léptek interakcióba egymással. Számos modell az önmagát lemásolni képes molekulák létrejöttét tanulmányozza.

Ma ezek közül legsikeresebb az RNS-világ elmélete, amely szerint az első, élőnek mondható rendszerek RNS-en alapultak, mind az információtárolás, mind a reakciók katalizálása szempontjából.


[link]

2020. aug. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/126 anonim ***** válasza:
100%
Vallásvitát folytatni olyan, mint szobabiciklizni. Csak belefáradsz, de nem jutsz sehová. Bármilyen tény merül fel, mindkét tábor a saját igazának bizonyítékát véli felfedezni benne.
2020. aug. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/126 anonim ***** válasza:
100%

„A szerves vegyész érthető módon előszeretettel eltávolítja a képződő termékeket az energiaforrás környezetéből, mielőtt azok lebomlanának. Amikor azonban az élet eredetéről beszélünk, azt is figyelembe kell vennünk, hogy a képződés mellett bomlási folyamatok is bekövetkeznek, s így a folyamat más irányt vehet, amennyiben a termékeket nem távolítjuk el a reakciótérből.” (Carl Sagan, in: S. W. Fox (szerk.): The Origins of Prebiological Systems. [A prebiológiai rendszerek eredete.] Academic Press, New York, 1965. 195. old."


-----------


Sagan nagyszerű tudós volt, de de 1965 már kicsit rég volt.


Az alábbi cikk, most márciudban íródott, és azt állítja, hogy az élet hamarabb kialakulhatott, mit gondoltuk:


"A bizonyítékok szerint az élet meglepően gyorsan alakult ki, alig néhány száz millió év alatt"


Teljes írás, itt:


[link]

2020. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/126 anonim ***** válasza:
100%
-de
2020. aug. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/126 anonim ***** válasza:
100%
A fiatal földesekkel más probléma is van, nem csak a tudomány tagadása.
2020. aug. 20. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/126 Ozmium42 ***** válasza:
97%

Nos, aki azt írta, hogy az élet eredetét már "bebizonyították", az nem mondott igazat. Az abiogenezist nem sikerült reprodukálni, sem kísérletesen, sem a természetes módját nem sikerült feltárni. A legősibb baktérium, ameddig sikerült eljutni, már az is eléggé messze áll attól, amit az élet eredetének, vagy minimalista életnek lehetne nevezni. Egyszerűen egy ponton túl a legősibb organizmusnak nem maradtak nyomai.


Mindebből annyi következik, hogy a kémiai háttér elméletét meg kell alkotni, a nyomokat keresni kell tovább, és esetleg van esély, hogy egyszer megtaláljuk, vagy legalább reprodukálunk lehetséges forgatókönyveket.


Ami NEM következik a fentiekből: az élet misztikus volta, valamiféle többlete az élettelen anyaghoz képest, Isten általi teremtése. Mivel ezekről már tényleg bebizonyosodott, hogy 1. a fizikai világ egységes, nincs élő és élettelen anyag, csak egyféle. 2. nincs életenergia, sem semmilyen tulajdonsága az élő rendszereknek, ami az élettelentől egyértelműen megkülönbözteti, 3. nincsenek olyan életjelek, amik minden élőt jellemeznek, de pár élettelen dolgot nem, vagy éppen nem jellemeznek maradéktalanul minden élőt, amit attól még élőnek tartunk. Ezért nem is igazán egzakt az élet definíciója, ezért ez nem maszatolás, egyszerűen így összegződik az élő és élettelen jelenségvilágról szerzett tapasztalat.


Szóval végső soron az élet egy emergens tulajdonsága az anyagnak, amit praktikussági okokból elkülönítünk, de ennél mélyebb megalapozottsága nincs. Azért nem húzhatunk kikezdhetetlen határt az élő és élettelen közé, mert nincs is.

2020. aug. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!