Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jevoha Tanui szakszervezet...

Jevoha Tanui szakszervezet tagjai miért válnak agrsszivvé és lekezelővé támadóvá ha megalapozottan sarokba szoritom őket az igazsággal?

Figyelt kérdés
Sokszor történt hogy szembesitettem a bibliai ellentétekkel ami a tanaikat cáfolja és sarokba szoritva érezték magukat ezáltal és támadóvá váltak velem szemben,pedig probáltam már nagyon finoman és barátságosan beszélgetni velük,olyan mintha sarokbaszoritva éreznék magukat és támadnak olyankor.Miért ragaszkodnak ennyire a hazugsághoz? Miába rezeg a léc és rávilágit nekik bárki hogy hamis a tan amiben vannak,és nem azt mondják hogy jó tévedtem,hibáztam ember vagyok,és keresem az igazságot,jó találkoztam olyannak aki nem utasitotta el az igazság keresését,de ritka dolog,olyan mintha "fogva" lennének tartva,meg lennének zsarolva valamivel,lelki terrorban lennének tartva.
2020. júl. 27. 19:01
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
81%

Nincsenek ők zsarolva, vagy pláne, lelki terrorban tartva :)


Az ember természete egyszerűen ilyen. Neheze ismeri be, ha tévedett.

Hiába bizonyítják be neki, akkor is köti az ebet a karóhoz.


De ez mindenre igaz.


Nézd meg például ezt a sok Fideszes birkát. Orbán kilopja a szemüket is, de nekik akkor is ő az Isten... :D

2020. júl. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
38%

Ezt fordítva is lehetne kérdezni. Sőt, közelebb is állna a valósághoz. A szakszervezeten meg jót röhögtem. :) Gondolom poén is akart lenni. Mint a sehova kamui, a hittérítők, terroristák és egyéb nyalánkságok.

Olyanok hozakodnak elő ilyenekkel akiknek az egyházához tartozók többsége sosem olvasta a Bibliát, sem az egyházuk tanait, mert beleszülettek, elfogadták, hogy hagyomány stb. Attól, hogy te azt tartod igazságnak ők meg mást, nem lesz neked jobban igazad nekik meg kevésbé. Mondjuk szeretném látni, mi az a hatalmas nagy sarokba szorítás. :D

2020. júl. 27. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

"Mondjuk szeretném látni, mi az a hatalmas nagy sarokba szorítás. :D"


Ezt arra értem amikor az orruk alá van dörgölve a bibliai igazság,ők meg pont az ellenkezőjét tanulták,a toronyból meg egyébb irományokból,valahogy nem tekintik a bibliát alapvető hit alapjának,ilyen olyan kreált zavaros irományokat bújnak,zavaros mint a duna vize az egész szervezet.

2020. júl. 27. 19:37
 4/44 anonim ***** válasza:
66%
Ezt ők is elmondhatnák a tiédről. :) Mivel alapozod meg, hogy a tied nem csak egy régen kreált a dogma, mi a bibliai alapja? Pl.: Azzal nem tudom mennyire mersz szembeszállni, hogy ne hívjanak senkit köztetek atyának, mert egy a ti Atyátok az Isten. Mégis a pápát Szent Atyának hívják. A papoknak is jár az atya megnevezés. Ilyesmire gondoltam. Mi az amivel egyértelműen sarokba szorítod őket, amit esélytelen, hogy más igehelyekkel tisztázni tudjanak?
2020. júl. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Szóval erre már nincs válasz?
2020. júl. 28. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 Mansour ***** válasza:
55%

Én is úgy gondolom, hogy senki sem állíthatja teljes bizonyossággal, hogy nála van az igazság. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy nem lehet az embernek meggyőződése, sőt, nagyon is kell, hogy legyen. De, ahogy az előző is írta, tudni kell felvállalni a saját meggyőződésünk esetleges bizonytalanságait, ellentmondásait is. És ha nagyon sok ilyen ellentmondással szembesülünk, nem árt elgondolkodni a meggyőződésünk helyességén.

A Jehova Tanúival szerintem nem a teológiai tanításuk a fő baj. Hanem az, ahogy a szervezetük felépült és működik. Azok a konkrét befolyásolási technikák és lelki terror, amivel a híveiket magukhoz kötik.

2020. júl. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 Mansour ***** válasza:
35%

"Az ember természete egyszerűen ilyen. Neheze ismeri be, ha tévedett."

Ez is igaz egyébként. De ettől még igaz a lelki terror is. A két tényező együttes hatása szüli meg a fanatizmusukat.

2020. júl. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
56%
Mert ezt tanulják minden vasárnap. Gondolj bele, míg te Istentiszteleten vagy, vagy misén, addig ők szituációs gyakorlatokat csinálnak.
2020. júl. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 A kérdező kommentje:
szituációs gyakorlat? Erről nem hallottam még,csak a sok tévtanról
2020. júl. 28. 21:42
 10/44 anonim ***** válasza:
61%
#9 Igen amiket valahogy elfelejtettél bizonyítani. :)
2020. júl. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!