Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Spiritualizmus, miért ítélik...

Spiritualizmus, miért ítélik el a vallásos emberek?

Figyelt kérdés

Deista vagyok.

Tudtommal az ősember a szellemeket tisztelte, bezzeg a régi és mai vallások sorra elítélik a szellem világot és a mágiát. Teszem azt Sintoizmus, egy Keresztény pap csak mosolygott rajta. Én meg az Bibliáján szoktam.

Miért ítélik el a vallásos emberek a Spiritualizmus és az Okkult dolgokat?


2010. aug. 2. 09:04
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:

tegnapelőtt 13:04


"Jézus a kereszten.....az bálványimádás?"

Hatalmas faragott szobrok és mind egyéb kőszobrok és festmények mind azok. Bálványok.


Bálványimádás.


"De ugye elfogadni és imádni nem kötelező??"


Elfogadni az már ha üdvözülni szeretnél imádni nem, hogy nem kötelező de ellent is mond Isten tanainak sehol nincs benne a Bibliában, hogy imádd őt.

2010. aug. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
83%

Még hogy bálványimádás! Az Isten törvénye nem azt mondja, hogy faragott képet ne csináljunk, hanem: faragott képet ne csináljunk abból a célból, hogy azt imádjuk. Jellemző példája ez a Szentírás önkényes és megcsonkított értelmezésének, ami különben állandó jelenség a katolikusellenes hitvitákban. Hajánál fogva kirántanak valahonnan egy szentírási idézetet, kiemelik az összefüggésből, elhallgatják a helyes értelmezéshez szükséges körülményeket, vagy a tételükkel ellentétben álló egyéb, világosabb szentírási helyeket - s ezzel kész az érvelésük. Így csakugyan mindent be lehet "bizonyítani" a Szentírásból.


A különbség bálványozás és keresztény képtisztelet között ott van, hogy a bálványimádó imádja az istenszobrot vagy a fétist, vagyis: istennek tartja s isteni erőkkel ruházza fel; a keresztény katolikus ember viszont a szentképeket, szobrokat s a feszületet semmiképp sem imádja, nem tekinti isteni lényeknek, hanem csak mint Istenre s az Ő szentjeire emlékeztető jelet, becsben tartja azokat. Ha letérdelünk a feszület előtt, nem a fa vagy a kő az, amit tisztelünk, hanem az, akit az a feszület ábrázol: Jézus Krisztus. Ezt nálunk minden gyermek tudja s tudják a protestánsok is, de azért ügyes, túlbuzgó embereik váltig felmelegítik ezt a rosszhiszemű mesebeszédet.


Egyébként keresztet, szobrot, szentképet a lutheránusok templomaiban is találunk: hogyan van akkor, hogy ez ellen a kálvinisták sohasem dörögnek, csak a katolikusoknál botránkoznak meg rajta szörnyen? Világos jele tehát ez annak, hogy itt nem a józan ész vagy a vallásos buzgóság beszél, hanem a szenvedély és gyűlölködés.


Vajon, ha valaki szobájában a meghalt édesanyja képét, hivatalában az államfő képét tisztelete jeléül kifüggeszti, ezzel bálványimádást követ el?

2010. aug. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:

"Vajon, ha valaki szobájában a meghalt édesanyja képét, hivatalában az államfő képét tisztelete jeléül kifüggeszti, ezzel bálványimádást követ el?"


Ezzel te követsz el csalárdságot.

Mond ki volt az aki lefestette Jézust?

Michelangelo? Mert ő tán látta?

Ki volt az a személy aki látta és le is festette és ez megmaradt az utókor számára? Biblia ír ilyet? Még papok sem mondanak ilyet én legalábbis nem hallottam.


Amúgy meg ne feledd a "kereszt" meg szentképek meg mi egymás füzér nem ment meg csak Isten. Isten füzér meg ilyenek nélkül is meghallgat és segít mikor szükséged van rá. Használhatsz te füzért meg imádkozhatsz a faragott kereszt előtt...

Mond akkor minek?


Antikatolikus mond honnan jöttél te?

Ki mondta, hogy Antikatolikus beszéd volt ez vagy nekik lett szánva?

Te szerinted csak a katolikus egyházban van hatalmas megfeszített Jézus Krisztus kifaragva fából meg "szentek" képmásai a falakon illetve kifaragva kőből?

Lutheránusok,Kálvinisták is mind szépen körbeadogatják a kereszret azt láttam a tvben egész végig beszéltek na mondom akkor ezek a Kálvinisták jók lehetnek (már a vallás) erre nézem csak akkor kezdtek el örülni mosolyogni amikor néhány emberkének a pódiumon átadta a keresztet aztán az is arcából( "Na látjátok igen imádjátok ezt. Ennek örüljetek")

Persze ezt nem mondták de ez jött le.


Ne feledd el féltékeny Istenünk van aki kezdetektől való és csak őt lehet imádni. Gondolj erre akkor is amikor a "feleid" Szűz Máriához meg nem tudom én milyen szentnek nyilvánított szerzetesekhez imádkoznak.


Mózes második könyve 20:3-5 (2Mózes 20:3-5)

Tízparancsolat

"Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem"


"Ne csinálj magadnak faragott képeket, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy amelyek a vizekben a föld alatt vannak.


Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én az Úr a te Istened, féltőn szerető isten vagyok...."


Ne használd a keresztet, fűzért meg Szűz Máriát ábrázoló műanyag meg fa, arany dolgokat semmit az imádkozáshoz és ne imádd csak Istent.

2010. aug. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
36: azért elég hiányosak az ismereteid a katolikus kereszténységről... :) Gondolod a rózsafüzért imádjuk? Azt se tudod, hogyan, ordít a kommentedből. Sőt van nekünk olyan is, hogy Eucharistia. Hallottál róla?
2010. aug. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
Nem azt imádod de akkor minek használod?
2010. aug. 5. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
Eszköz az, s nem cél.
2010. aug. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:

Szobrok és képek


*Kiv 20,4-5 – Ne készíts és ne imádj semmiféle képet vagy képmást.

Sok protestáns értelmezi ezt a szöveget úgy, amely szerint Isten itt magát a kép vagy egyéb képmás, mint pl. szobor készítését tiltotta meg, és hogy már ez önmagában bálványimádás. Eszerint az értelmezés szerint a Katolikus Egyház (illetve a keleti Orthodox Egyház) súlyosan vét Isten parancsa ellen, sőt, egyenest bálványimádással vádolják meg. Azonban mind ebből az idézetből, mind pl. a MTörv 5,7-ből kiderül, hogy Isten a képek, képmások imádatát, azaz istenné-tételét tiltotta meg, és nem magát a képkészítést, vagy akár a képek használatát a vallásos életben. Hiszen ez utóbbit maga Isten parancsolta meg! Két angyalszobrot kellett készíteni Isten szentélyébe (Kiv 25,18); egy rézből készült kígyószobrot kellett készíteni, ami isteni jelként szolgált, és aki „feltekint rá, az életben marad” (Szám 21,8). A salamoni Templom – Isten parancsára - tele volt mindenféle angyal-, és állatképekkel, de számos Jézus-korabeli zsinagógában több szentkép volt a falon ószövetségi személyekről, angyalokról, stb., mint egy katolikus templomban. Isten a Tízparancsolatban tehát nem a képek készítését, ill. istentiszteleti használatát tiltotta meg, hanem csak azok imádását. A katolikusok a szenteket, vagy képeiket nem imádják, hanem csak tisztelik, és ez hatalmas nagy különbség.


Kiv 25,18-22; 26,1.31 – Isten parancsára a szentélybe kerubokat kellett elhelyezni.

1Kir 6,23-36; 7,27-39; 8,6-7; 1Krón 28,18-19; 2Krón 3,7-14; Ez 41,17-20 – Salamon templomába is, szintén isteni parancsra, kerubokat és különféle más képeket kellett elhelyezni.

Szám 21,8-9 – Mózesnek Isten parancsára egy bronzkígyót kellett készítenie, amely megvédte őket az ártalomtól.

Kol 1,15 – A legszebb képmást maga Isten alkotta saját magáról: a megtestesült Jézus Krisztust.

2010. aug. 6. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
Mert nem gondolkodnak eleget, csak elhisznek mindent, amit adott vallás mond. Ráadásul többnyire szószerint értelmezik az írásokat, nem tudnak szimbólumokat elemezni, érzéketlenek spirituálisan, stb. Családi tradíciót követnek többnyire: amiben apám hitt, abban hiszek én is, mert apám az aztán mindent tud. Meg ilyenek. Nem néznek a vallás mögé egy pillanatra se. Tulajdonképpen tudatlanok...
2010. aug. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 anonim ***** válasza:
A Biblia nem szimbólum, hanem részben analógia. Aki az előbbit veszi, az tart a gnosztikus szektákhoz, akik nem ismerték el a Bibliát, hanem mindenféle spiritiszta, doketista maszlagot bevettek, ahogy itt sokan. A kereszténység képes az üdvösség elérésére, sokaknak ez csőrüket böki.
2010. aug. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!