Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Spiritualizmus, miért ítélik...

Spiritualizmus, miért ítélik el a vallásos emberek?

Figyelt kérdés

Deista vagyok.

Tudtommal az ősember a szellemeket tisztelte, bezzeg a régi és mai vallások sorra elítélik a szellem világot és a mágiát. Teszem azt Sintoizmus, egy Keresztény pap csak mosolygott rajta. Én meg az Bibliáján szoktam.

Miért ítélik el a vallásos emberek a Spiritualizmus és az Okkult dolgokat?


2010. aug. 2. 09:04
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
0%
Minden normálisan gondolkodó ember elítéli,mert a szellemek nem jelennek meg senkinek. A természeti népeknél a sámánok is bódító szerekkel "idézték" meg őket,és mon dták el as jóslatokat. Azt,ami a közösség szempontjából jó volt.
2010. aug. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
79%
A keresztény Biblia tiltja az okkult dolgokkal való foglalkozást. Egyébként nem igaz, hogy nincsenek szellemek, csak van aki nem hajlandó tudomásul venni azt, amit mások tapasztalatait addig, amíg nem a saját szemükkel látják. Bár a tudományos magyarázatokat sem látják, azt is csak elhiszik.
2010. aug. 2. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 A kérdező kommentje:

A Vallástudómányos tanár ismerősöm azt mondta,hogy az egy dolog,hogy a sámánok és táltosok elbódították magukat. De a Jelenések könyvének írója János elég keményen gombázott.

Nem hiába lettek jelenései.


Szóval Spiritualizmus 1-1


A keresztény Bibliában szent szellem van megemlítve....akkor most mégis elfogadják a szellemeket?

Még ha metaforikus formában is, nem ellent mondásos ez?

2010. aug. 2. 09:37
 4/49 anonim ***** válasza:
96%
a vallásos emberek életfelfogását,látókörét nagyban befolyásolja a vallás,egyház.ennek az az oka,hogy a vallási vezetők nem akarják,hogy a hívek önállóan gondolkodjanak,nyitottak legyenek más tanok,életfilozófiák felé,hiszen önállóan gondolkodó embereket nem lehet irányítani,csak a birka,naívabb típusúakat.ezért azt az állszöveget adják be nekik,hogy a spiritualizmus bármely formája ami,az őálltaluk tanított tanokkal nem egyezik,veszélyes,az ördög műve,nem szabad vele foglalkozni.ezt a hívők elhiszik,és mintegy saját gondolataikként tekintve,eleve előítéletesen állnak a spiritualitáshoz.
2010. aug. 2. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:
Jól látod a dolgokat.
2010. aug. 2. 10:05
 6/49 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom Kérdező, hogy mi ezzel a problémád. Semmi közöd ahhoz, hogy a vallásosak elítélik az okkultizmust. Ha szellemet akarsz idézni, akkor tedd meg. A Biblia nem azért óv tőle, mert bármi jó kiderülhet ebből, hanem azért, mert tudja milyen veszélyekkel jár. De ha játszani akarsz a tűzzel, akkor játssz. Ettől nem a vallásos emberek fognak szívni, hanem te. Felesleges provokálnod.
2010. aug. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%
10:18 a spiritualitás nem kizárólag szellemidéséből áll.én nyitott vagyok a spirituális dolgokra,bár szellemet én sem idéznék,fölöslegesnek és veszélyesnek tartom.a halott azért halott mert már nincs dolga itt,nem kell háborgatni.de a vallás nem csak a szellemidézést tiltja,hanem szinte minden olyan dolgot ami nem tartozik a tanaikba,mert félnek,nehogy rájöjjetek ti hívők,hogy a korlátaitokat saját akaratotokból is levethetitek,és nem muszály elfogadni azt amit az egyház tanít,így ezálltal az ő kezükből kicsúszik az irányítás,nem tudnak tovább manipulálni titeket.féltik a hatalmukat. ebben van a lényeg.09:43
2010. aug. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
A szellemidézésen kívül milyen spirituális dolgokat tilt a Biblia?
2010. aug. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Pogány szertartások, sámánizmus....stb

Szinte mindent ami nem az ő tanaikból származik.

2010. aug. 2. 12:23
 10/49 anonim ***** válasza:
41%

Kérdező!


Hol vannak ezek a Bibliában?

Bármit megtehetsz, amit csak akarsz. A használati útmutatót sem arra találták ki, hogy bármit is tiltsanak. Megteheted, ha akarod, de vállalni kell a következményeket. Miért vagy ezen kiakadva? Ha szted a Biblia baromság, akkor ne olvasd. Sztem meg a szcientológia az, mégsem vagyok felháborodva a tanításain. Nem vagyok szcientológus, így pont lesz@rom, hogy szerintük mit szabad és mit nem.

2010. aug. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!