Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Spiritualizmus, miért ítélik...

Spiritualizmus, miért ítélik el a vallásos emberek?

Figyelt kérdés

Deista vagyok.

Tudtommal az ősember a szellemeket tisztelte, bezzeg a régi és mai vallások sorra elítélik a szellem világot és a mágiát. Teszem azt Sintoizmus, egy Keresztény pap csak mosolygott rajta. Én meg az Bibliáján szoktam.

Miért ítélik el a vallásos emberek a Spiritualizmus és az Okkult dolgokat?


2010. aug. 2. 09:04
1 2 3 4 5
 11/49 A kérdező kommentje:

Nem vagyok felháborodva rajta, csak nem értem.

Nem egy a kettő.

2010. aug. 2. 12:59
 12/49 anonim ***** válasza:
60%

"Ha bevonulsz arra a földre, amelyet az Úr, a te Istened ad neked, ne tanuld el az ottani népektől az utálatos dolgokat. Ne akadjon közted senki, aki fiát vagy lányát arra készteti, hogy tűzön menjen át, aki jövendőmondásra, varázslásra, csillagjóslásra vagy boszorkányságra adja magát, aki bűbájosságot űz, szellemet vagy lelket kérdez, aki halottat idéz. Mert aki ilyet tesz, utálat tárgya az Úr szemében; az Úr, a te Istened e miatt az utálat miatt űzi el ezeket a népeket előled. Légy egészen hű az Úrhoz, a te Istenedhez. Ha ezek a népek, amelyeket elűzöl , hallgatnak is a jövendőmondókra meg a varázslókra, neked az Úr, a te Istened ezt nem engedi meg." (M Törv 18;9-14)



"Ha próféta vagy álomlátó támad körödben s jelt mutat vagy csodát tesz előtted, és a jel vagy csoda, amelyet mutat, megvalósul, közben azonban azt mondja: kövessünk más isteneket ! - olyanokat, akiket nem ismersz -, s imádjuk őket, ne hallgass az ilyen próféta vagy álomlátó szavára. Mert az Úr, a te Istened próbára fog tenni, hogy megtudja: csakugyan szívetek, lelketek mélyéből szeretitek-e az Urat, a ti Isteneteket. Az Urat, a ti Isteneteket kövessétek, őt féljétek, parancsait tartsátok meg, az ő szavára hallgassatok, őt imádjátok és őhozzá ragaszkodjatok ! Az ilyen prófétának vagy álomlátónak pedig meg kell halnia, mert lázadást hirdet az Úr, a te Istened ellen, aki kihozott Egyiptom földjéről és kiszabadított a szolgaság házából, s le akar téríteni arról az útról, amelyen az Úrnak, a te Istenednek parancsára járnod kell. Irtsd ki ami gonosz a körödből !" (M Törv. 13;2-6)



Bár nem konkrétan a bibliára céloztam,abban is találni tiltást.a vallási vezetőkről beszéltem,akik azt is megszabják a híveiknek,hogy ne olvassanak ezoterikus témájú könyveket,ne meditáljanak,más vallásoktól,pl.buddhizmus,Khrisna tudatú vallás,tartsák távol magukat.továbbá kizárják a reinkarnációt mert,ők tudják,hogy az biztosan nem lehetséges,és neked kötelező azt hinned,hogy halálod után nem térsz már vissza a földre.

továbbá sok dolgot tiltanak még,ne hallgass rock-és metálzenét mert ők tudják,hogy majdnem az összes sátánista? (mégis ezt honnan szűrték le?)

egyik ismerősöm aki gyülekezetes,pl.nem néz Bud-Spencer filmeket mert abban erőszak látható.

a televízió szintén az ördög masinája.

elég ennyi?

2010. aug. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
100%

"Bármit megtehetsz, amit csak akarsz. A használati útmutatót sem arra találták ki, hogy bármit is tiltsanak. Megteheted, ha akarod, de vállalni kell a következményeket."


hidd csak továbbra is azt,hogy ezek nem burkolt tiltások.

a vezetők nem fogják neked egyértelműen az arcodba vágni,hogy te ezt nem teheted meg,mert ez a szabadságod korlátozását jelentené amit a legtöbb ember fenyegtőleg él meg.attól tartanak fel fogsz lázadni és otthagyod őket,ezért ügyesen becsomagolva azt mondják neked,ez nem tiltás,hanem útmutatás,ami kizárólag a te érdekedben történik,tehát megtehetsz bármit....de ez csak trükk,mert valójában jól tudják,hogy nem fogsz elpártolni más tanok felé mert ők már a kezdetekkor elültették benned a félelmet ezektől a dolgoktól,alattomos módon,amit te észre sem veszel,ezért továbbra is vakon hinni fogsz nekik,és bólogatni fogsz minden szavukra.

2010. aug. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
De az igazi hívők nem azzal foglalkoznak, hogy mit mond a pap, hanem azzal, hogy mit ír a Biblia. Hallottam már olyat is, hogy választások előtt a pap megmondta, hogy a híveknek kire kell szavazni. Aki ismeri a Bibliát, az nem dől be ilyen ökörségeknek és tudja nagyon jól, hogy a pap az egy ember, nem pedig Isten.
2010. aug. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:

"hidd csak továbbra is azt,hogy ezek nem burkolt tiltások."


Akár az is lehet, de semmi sem kötelező. A Biblia Ószövetségi részét pedig hanyagolni kéne, mert a keresztények az Újszövetséget veszik figyelembe. A vallás nem egy bevásárló körút, ahol azt veszel le a polcról, amit akarsz. Ha nem akar valaki betartani bizonyos "tiltásokat", akkor nem kötelező és nem is fog itt a Földön elvágódni és emiatt meghalni.

2010. aug. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 anonim ***** válasza:

"Ha ezek a népek, amelyeket elűzöl , hallgatnak is a jövendőmondókra meg a varázslókra, neked az Úr, a te Istened ezt nem engedi meg." (M Törv 18;9-14)


ez a bibliából van.az utolsó sor azt írja az ISTEN NEM ENGEDI MEG.ez sem tiltás ugye? persze,hogy nem :-)

2010. aug. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/49 anonim ***** válasza:
60%

a keresztények csak az újszövetséget veszik figyelembe?

ezt jó tudni,mindegyik azt hangoztatja,hogy milyen komoly könyv a Biblia és az igazságot tartalmazza,erre kiderül,hogy csak a felét veszik figyelembe.érdekes...persze gondolom ezt is inkább csak akkor előnyös hangoztatni,amikor valaki kínosnak érez egy feltett kérdést:-)

2010. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 anonim ***** válasza:
20%

Nem értelek 63%! Komolyan. Ha nem akarod betartani ezeket a törvényeket, akkor ne tartsd be. Ennyi, legfeljebb nem léphetsz be Isten országába. A Földön rengeteg olyan ország van, ahol mások a törvények, mint itt. A következő választásod van:

Vagy betartod az ő törvényüket (még, ha hülyeségnek tartod is) és akkor nem lesz ott semmi gondod, vagy nem mész oda. Vagy, ha odamész és nem tartod be a helyi törvényt, akkor mész oda, ahova szerintük való vagy.


Ha valaki az én lakásomba akar jönni, akkor nem gyújthat rá, csak az erkélyen. Na most, ha ez nem tetszik, akkor nem jöhet hozzám. Neki kell alkalmazkodnia, mert az én házam, az én váram, garantáltan nem fog arra rávenni, hogy a lakásban cigizzen.

2010. aug. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/49 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul fogalmaztad meg a kérdést. A sintoista, a sámán talán nem vallásos személy?:)


Én is vallásos vagyok, az Istennőben és Istenben hiszek, mint az Isteni Egységben, mégsem ítélem el a spiritizmust, sőt érdekel!:) Nem azt mondom, hogy mindent elhiszek, és igenis szánom azokat a tizenéveseket, akik feltűnési viszketegségükben még akkor is szellemet látnak, ha megnyikordul a padló éjszaka.

Mellesleg a mai emberek fogalmai elég szűkkörűek, mágiáról mindenkinek a Harry Potter jut az eszébe, a szellemekről az említett buta tinik, az okkultizmusról a démonok, a spiritizmusról meg az 500Ft/percért jósoló TV-s asztrológusok, akik nyilvánvalóan hülyének nézik az embert...


Amíg az emberek ilyen beszűkült fogalmakkal rendelkeznek, nem szabad többet várni tőlük...

2010. aug. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 A kérdező kommentje:

A középkorban meg az akkori felfogás szerint a mágia,okkultizmus, spiritizmus az Ördög műve volt.


Sajna a mágiáról mindenkinek a Harry Potter ugrik be...sajnos.


A mai ember olyan mint a szemellenzős ló, csak egy irányba figyel. Nyikorog a padló, kinyílik a szekrény, elalszik a gyertya.....biztos szellem....olykor sírni volna kedvem az ilyen kijelentésektől. Főleg mikor olvasgatom az al-fórumokat.

2010. aug. 2. 14:48
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!