Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Spiritualizmus, miért ítélik...

Spiritualizmus, miért ítélik el a vallásos emberek?

Figyelt kérdés

Deista vagyok.

Tudtommal az ősember a szellemeket tisztelte, bezzeg a régi és mai vallások sorra elítélik a szellem világot és a mágiát. Teszem azt Sintoizmus, egy Keresztény pap csak mosolygott rajta. Én meg az Bibliáján szoktam.

Miért ítélik el a vallásos emberek a Spiritualizmus és az Okkult dolgokat?


2010. aug. 2. 09:04
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
0%

"A nagy német ifjúsági magazinban, a Bravo-ban évek óta olyan cikkek jelennek meg, amelyekben a fiatalokat okkult praktikákkal, mint például az asztaltáncoltatás, a spiritizmus, ismertetik meg. A skót szerzőnő, J. K. Rowling Harry-Potter könyveivel és a japán Pokemonokkal az okkultizmusnak hatalmas hulláma áraszt el bennünket.

Lucifer terve nagyon rafinált. Korunkban, amikor oly sok anya megy a „mind több fogyasztás” kedvéért dolgozni, és hagyja így egyedül gyermekeit, a Sátán a gyerekszobákba, az iskolákba és a könyvtárakba oson be, és a gyermekeket függővé teszi az okkult dolgoktól. A Harry-Potter könyvekben azzal ismertetik meg a gyermekeket, hogy minden csak elképzelhető okkult praktikával és varázslattal hogyan árthatnak más embereknek. A gyermeket bevezetik a mágia, a boszorkányok világába, annak összes nevetséges és veszélyes hókuszpókuszával. A történetekben mindig feltűnik egy varázsló, felemeli varázspálcáját, és hallatlan dolgokat visz végbe vele. Honnan származik pálcájának az ereje? A varázspálca annak a botnak az utánzata, amellyel Mózes azokat a nagy csodákat hajtotta végre, amelyekkel Isten megbízására kivezette népét az egyiptomi fogságból: szétválasztotta a Vörös tengert és a sziklából vizet fakasztott. Az egész mágia és varázslás, az egész manipuláció nem más, mint bálványimádás, Sátán-kultusz, az ördög szemfényvesztése. Az ördög Isten majma, aki mindenben utánozza Istent. Ha Isten gyermekei templomot vagy kápolnát építenek, akkor mellette felépül a Sátán zsinagógája. A Potter-könyvek tiszta mérgek, amik gyermekeink és fiataljaink szívét és gondolkodását a Sátánnak szolgáltatják ki.

Ha már a gyermekeket arra tanítják, hogyan kell átkokat kimondani, mégpedig a leggonoszabbakat, akkor el lehet képzelni, hogy Sátán birodalma futótűzként fog az egész földön elterjedni." (Gabriele Amorth atya)

2010. aug. 2. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
0%

".....biztos szellem....olykor sírni volna kedvem az ilyen kijelentésektől. Főleg mikor olvasgatom az al-fórumokat."


Nem értelek Kérdező. Ha nincsenek szellemek, akkor miért bánt Téged, hogy elítélik a vallásosak az okkult dolgokat. Az okkult dokgok is szellemi lényekkel foglalkoznak (ami szerinted nincs is).

2010. aug. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:

"persze gondolom ezt is inkább csak akkor előnyös hangoztatni,amikor valaki kínosnak érez egy feltett kérdést:-)"


Egyetlen kérdésedet sem érzem kínosnak. Pont lesz@rom, hogy pokolra jutsz, vagy nem. Hidd el egy keresztény sem kap fejpénzt, vagy jópontot egyetlen megmentett lélek miatt sem.

2010. aug. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 A kérdező kommentje:
Nem kap fejpénzt csak az egóját növeli vele.
2010. aug. 2. 22:53
 25/49 anonim ***** válasza:
persze,persze pont lesz..rod,én meg majd pont ezt hiszem el neked.ha lesz...nád akkor el tudnád viselni,hogy nem csak te tudhatsz mindent hanem abban is lehet igazság amit a másik oldalról mondanak neked,akkor is ha az nem egyezik a vallásod tanaival.akinek füle van,hallja meg.
2010. aug. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
úgyhogy a kérdezőnél a pont.
2010. aug. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:

Nem vetem el a materializmust, csak külön tudom választani Istentől. Attól, hogy léteznek anyagi dolgok, tudományos és technikai felfedezések, nálam nem zárja ki Isten létét.

De ha ez növeli az egótokat, akkor legyen a Kérdezőnél a pont.:D

2010. aug. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem.

Csak ha egy vallásos meggyőz egy nem vallásost....esetenként megtéríti...akkor kellemes érzés tölti el. Olykor érezhető,hogy milyen öntelt egoizmusba csap át.

2010. aug. 3. 12:08
 29/49 anonim ***** válasza:
Rosszul értelmezed. Ha valaki egy száguldó autó elé lép és Te visszarántod, akkor legkevébé az egód hízik ettől (remélhetőleg). De az tény, hogy boldog vagy, hogy megmentetted valaki életét. Ezeket a dolgokat így kell érteni. Foglalkozz többet a témával pl. nem ártana, ha a Discovery-n régebben futó Szellemjárás c. sorozatot beszereznéd. Nézd végig és higgy nekem, garantáltan elmegy a kedved a mágiától és a spiritizmustól. Ha úgy érzed, hogy tiltja a Biblia, vagy a vallásosak, hidd el nem véletlenül. Tényleg nézd meg a sorozatot, megdöbbentő dolgokat láthatsz. Esküszöm, hogy nem az egómat akarom növelni ezzel, de itt Mo-n is vannak olyan emberek, akik beleőrültek az ilyesmibe, csak éppen ezekről nem hallasz, mert az orvosok természetesen betegségnek diagnosztizálják, és bezárják őket. De ha nagyon tapasztalni akarsz, akkor tedd, de lehet, hogy csúnya vége lesz.
2010. aug. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 A kérdező kommentje:

A Discovery-n szokott lenni még a szellemvadászok sorozat is. A világ legfosabb műsora, 2 órán keresztül rohangálnak egy házban....minden apró zajról azt hiszik szellem és 1000-rel fosnak ha pl: a huzat berántja az ablakot.


Szánalom.


Visszatérve: Eltölt akkor is egy érzés ha egy életet megmentesz. Büszkeség.

Büszke vagy magadra,hogy meg tetted.

Ha egy átlagembert(a vallásos emberek szerint tévelygő) megtérít akkor is büszkeség fogja el. Egyeseknél ez átcsap egoizmusba.

2010. aug. 3. 12:38
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!