Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Kritikusok! Szerintetek mit...

Kritikusok! Szerintetek mit jelent ma kereszténynek lenni?

Figyelt kérdés
Vagy bármilyen más hívőnek. Elgondolkodtató definíciókat kérek, ami hűen tükrözi az intellektuális ateizmust.

2020. máj. 14. 00:20
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
A Biblia Istenében hinni és annak tanait követni.
2020. máj. 14. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Balogh Vajk ***** válasza:
60%
Nem tudom, de a nap ne süssön rám többet, ha ma mást jelent mint anno.
2020. máj. 14. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Pedig mást jelent. A keresztény kifejezés jelentése, Krisztust követő, utánzó életmód. A komolyságát illetően elvesztette az értékét, az is kereszténynek nevezi, vagy nevezheti magát, aki nem él keresztény életet, de megkeresztelték valamilyen vallásba, ahol Jézust megváltóként, Istenként ismerik el. De nem gyakorolja, nem éli ezt az életet. A keresztség elegendő számukra. Némely vallásban, ahogy olvastam, nem a tettek határoznak, hanem elég tétlen hit, Istentől jövő kegyelemre hivatkoznak, mig máshol szükséges a tett is, hiszen mivel bizonyitja a keresztény életét?

Felmerül a Kérdés, Isten hogyan látja ezt, hiszen Ő határozza meg az elvárásokat. Vajon az első keresztények csak a megkeresztelkedéssel váltak keresztényekké, vagy más is azonositotta a keresztény mivoltjukat?

2020. máj. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%

Keresztény az, aki elfogadja az alap keresztény tanokat.

Ha követi ezeket, akkor ő jó keresztény.

Ha nem, akkor ő rossz keresztény.

2020. máj. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Alávetni magadat vallási vezetők utasításainak, tanításainak. Tényként kezelni Isten létezését bizonyíték nélkül. Szeretni mindenkit, mert az parancsba van adva, és elhitetni magaddal, hogy a Szentlélek jó emberré tett.
2020. máj. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Szia,

Ebben a cikkben Székely János püspök is beszél kb. erről a témáről:

[link]

Üdv.

2020. máj. 14. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 KZitus ***** válasza:
89%

Szia

Nem tudom kritikus vagyok-e, ezért hozzászólok.

Egyet értek az 1-ső hozzászólóval, annyit tennék hozzá, ha a Biblia Istenében hiszek és annak tanait követem, akkor az elvezet Krisztus tanításához, mert ahogyan Pál apostol írta, „A Törvény . . . Krisztushoz vezető nevelőnk lett” Galácia 3:24

Nos ha követem Krisztus egész tanítását, és nem igazítom a saját életemhez, akkor Krisztus követője, azaz keresztény vagyok.

2020. máj. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!