Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Elképzelhető, hogy a keresztén...

Elképzelhető, hogy a kereszténység egy idő után teljesen abbahagyja az ateisták térítését, és más vallásos embereknek hirdeti majd a maga igazságát?

Figyelt kérdés

A modern, meggyőződéses ateizmus jóval erősebb, mint pár évtizede, és teljesen elutasító a kereszténységgel szemben.


Elképzelhető, hogy a kereszténység belátja, hogy az ateizmus nem kíváncsi rá, és onnantól MINDEN erejét más vallások: buddhisták, wiccák stb. megtérítésének szenteli?


Vagy pl. a kereszténységen belül egy református megpróbál áttéríteni egy baptistát?


2020. ápr. 30. 11:34
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
46%

Jól le lettem húzva,amiért leírtam a kereszténység álláspontját. Gondolom az okozott valakinek problémát,hogy azt mertem írni,hogy az ateisták is nyomulnak. Hát sajnálom,de ez a tény nem a százalékomtól fog megváltozni. Nem tesznek fel az ateisták keresztényeket provokáló kérdéseket soha? Nem mennek oda vallás kategóriába kéretlenül úgy,hogy nem is a feltett kérdésre válaszolnak,hanem csak fújják a magukét? Sosem sértegetik a másik embert csupán azért,mert vallásos? Aztán persze adják a mártírt,hogy őket nem hagyják békén...

A vakok közt is a legrosszabb,aki nem akar látni...

2020. ápr. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
14%

"Akkor miért nem házaltok Szíriában, Észak-Koreában, Iránban, Szaud-Arábiában, stb... Ők nem számítanak, őket nem kell begyűjteni Isten nyájába?


Mi nem házalunk. Sajnálom, hogy nem tudsz szépen beszélni, csak durva kötözködésben.

Annak semmi értelme, hogy azért oda menjen valaki hogy fejbe lőjjék. Hidd el, ott is hallottak Jehováról, biztos vagyok benne. De nem engedélyezik, ezért vagy titokban tartják, vagy akik tehetik elmennek másik országba hogy szabadon gyakorolhassák a tiszta imádatot.

2020. ápr. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

"azt mertem írni,hogy az ateisták is nyomulnak"

Nézd, én nem pontozlak, de azért eléggé egy irányba húzol.

Amikor ateistákról van szó, akkor is azt írod, hogy az ateisták nyomulnak, amikor meg hívőkről van szó, akkor is azt írod, hogy az ateisták nyomulnak.

Ráadásul ezt minden alkalommal külön leírod - holott remekül tudod, hogy a hívők jobban nyomulnak!


Szóval ez nem mindenütt tisztességes dolog részedről.

2020. ápr. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
0%
Nem az a lényeg,hogy ki nyomul jobban. Mindig kiemelem,hogy az ateisták IS. Tehát nyilván a hívők is,de itt a kérdező meg úgy állította be,mintha az ateisták soha nem rohannának le másokat. Gondolom ez se tisztességes.
2020. ápr. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
0%
Amúgy pontosan erről beszéltem a kommentem elején a hiú és üldözési mániás emberekről...te is csak azt látod meg,hogy az ateistákat támadom. Pedig jó pár kérdés van,ahol pont nem.
2020. ápr. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

"Elképzelhető, hogy a kereszténység belátja, hogy az ateizmus nem kíváncsi rá, és onnantól MINDEN erejét más vallások: buddhisták, wiccák stb. megtérítésének szenteli?"


Mi van az ateistákkal akik valóban elfogadták a keresztényeket? Ők persze egy kisebbség az ateisták között, de már emiatt a kisebbség miatt bőven megéri a keresztényeknek.

2020. ápr. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

"Annak semmi értelme, hogy azért oda menjen valaki hogy fejbe lőjjék. Hidd el, ott is hallottak Jehováról, biztos vagyok benne."

Gondolom akkor az apostolok se mentek téríteni se Rómába, se más helyre, ahol üldözték őket, igaz? Vagy mégis? Hiszen egy kivétellel minden apostol vértanúságot szenvedett. Na ezért írtam, hogy ti házaltok, hiszen csak ócska, nevetsége paródiája vagytok annak a térítőmunkának, amit az apostolok végeztek, vagy az igazi keresztények a későbbi századokban. Például az újkor elején a buddhista Japánban, ahol különböző szadista módokon végezték ki a misszionáriusokat és a megtért japán hívőket is.


Miből gondolod, hogy hallottak róla? Illetve azt, hogy megfelelő módon hallottak róla? Mert szír és kopt keresztények valóban élnek ott, de ti őket nem tekintitek kereszténynek, mint egy másik jehovás írta múltkor. Nekik nem kell hirdetni az állítólagos helyes imádatot? Csak ott, ahol békésen tudtok házalni, s a legnagyobb atrocitás, hogy néha csúnyább szóval küldenek el néhány idegesítő házalóügynököt?

2020. máj. 1. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
27 Nagyon jól rávilágított a képmutatásukra
2020. máj. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Tagja vagyok a kereszténységnek.

Amikor siheder voltam, úgymond friss keresztény, én is úgy gondoltam, hogy a spanyol viasz tőlem jött... :)

Nagyon régóta nem akarok meggyőzni senkit. De szívesen beszélgetek, ha értelmes kérdések vannak.

A kérdésed megválaszolásához azonban nem észre, hanem jövőbe látásra lenne szükség. Na jó, nincs.

Amióta létezik református és baptista, vannak közöttük, akik vitatkoznak és győzködik egymást. Ez sajnos nem a jövő, hanem a múlt és a jelen. :( És a jövőben sem lesz máshogy. Ahogy a kereszténységen belül vannak, akik régen is és ma is vitatkoztak más vallások követőivel... Ha azt hiszed, csak az ateisták vannak kitüntetve azzal, hogy győzködik őket, hogy csak köztük vannak olyanok, akikkel vitatkozni lehet, tévedsz.

Viszont minden gondolkodásmód képviselői között vannak olyanok, akikkel lehet értelmesen beszélgetni - kölcsönös "meg nem győzni akarási" alapon. :) Hála Istennek! :)

2020. máj. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 Jégszív ***** válasza:

Nehezen elképzelhető!


A realitás azt mondatja velem, hogy - mint minden más vallás! - MEGSZŰNIK MAGÁTÓL. Ezek között a kereszténységnek feltétlenül elsőbbsége van, pl. az iszlámmal szemben!


Félreértés ne essék: Ez nem a vallás TARTALMÁTÓL függ, sokkal inkább a befogadó környezet SZELLEMI SZÍNVONALÁTÓL, gazdasági fejlettségétől. Akik próbálnak lépést tartani a TUDOMÁNNYAL, nyitott szemmel nézik a világot, könnyebben hátat fordítanak a vallásnak, mint azok a csőlátó valláskárosultak, akiknek minden szellemi igényét a Biblia, a Korán és egyéb szent ungabungák beható tanulmányozása elégíti ki.


"Sok híres tudós szintén vallásos volt!" - hallani ellenérvként.

Igaz! De vallásosságuk (Talán Newtont kivéve) forrása nem holmi "Isten igéje", sokkal inkább agyfajra generációs társadalmi ökörség...


Sokszor szóba került az ATEIZMUS kérdése: Szerintem "vegytiszta" ateizmus NEM LÉTEZIK, legalább is alig. A tévedés lehetősége a tudományos kutatásban is fennáll, és csak a "kétszer kettő", ami abszolút igazság.

2023. ápr. 29. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!