Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mivel Isten ismeri a jövőt...

Mivel Isten ismeri a jövőt (hisz ugye prófétálni is képes), végső soron direkt bűnbe ejtette az emberiséget?

Figyelt kérdés
Mint valami mindentudó entitás, pontosan ismernie kellett azt is, milyen körülmények vezethetnek a bűnbeeséshez és mik nem. Ő pedig direkt úgy teremtett meg mindent hogy azok a bűnhöz vezessenek.
2019. dec. 16. 22:50
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
21%

??

Az ember dönthetett volna úgy is, hogy nem enged a kísértésnek. Vagyis a teóriád nem helyes.

2019. dec. 16. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 A kérdező kommentje:

"Az ember dönthetett volna úgy is, hogy nem enged a kísértésnek."

Viszont Isten mégsem olyan körülményeket teremtett, amik ehhez vezettek, hiszen akkor így döntöttek volna Ádámék.

2019. dec. 16. 23:07
 3/44 anonim ***** válasza:
26%

Ez megint feltevés. Mi az, hogy nem olyan körülményeket teremtett?


Megvan a kísértés, Éva erre azt mondja a kígyónak "Csússz arrébb". Ennyi lett volna, ezt bármikor megtehette volna.

2019. dec. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
60%

Dehogy ejtette Isten bűnbe az emberiséget!


Isten saját képére megformálta az embert, majd adott neki szabad akaratot


Az emberiség szabad akaratából döntött a bűn mellett.

2019. dec. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 A kérdező kommentje:

"Mi az, hogy nem olyan körülményeket teremtett?"

Minden egyes döntést számtalan faktor befolyásolhat, nem csak úgy random hoz döntéseket az ember. Már ha szellemileg ép emberről van szó, persze.

Ezek a faktorok lehetnek az ember tapasztalata vagy épp tapasztalatlansága, az eleve benne lévő hajlam egy adott döntésre vagy épp e hajlam hiánya, külső vagy belső motivációk, stb, stb. Számtalan ilyen faktor együttesének kell együtt állnia, hogy egy konkrét döntés megszülessen. Például ha előttem is van a lehetőség, hogy lenyúljam valaki pénztárcáját, nem fogom megtenni, ha semmi nem motivál erre. Mondjuk egyáltalán nincs szükségem pénzre. Vagy ha szükségem is lenne rá, de jellemembőp fakadóan elítélem a lopást, akkor megintcsak nem fogom megtenni. Kizárólag akkor születik meg a döntés, és válok tolvajjá, ha minden faktor egyszerre jelen van. Lehetőség, hajlam, motiváció, stb.

Ugyanígy felteszem Ádámék sem szellemileg sérültek voltak, vagyis a döntésük mögött ugyanúgy volt motiváció, hajlam és minden más. És ezért estek bűnbe, mert ehhez a döntéshez volt adott minden feltétel. Egyetlen teremtő esetén pedig elég világos, kinek kellett minden feltételt olyannak teremtenie, hogy az bűnbeeséshez vezessen.

2019. dec. 16. 23:24
 6/44 anonim ***** válasza:
35%

Tipikus Ádám szindróma.

Mindenki más hibás, csak az nem aki elkövette a hibát....


"nem Én voltam, a kigyó mondta....

Nem Én voltam az Asszony mondta, Te adtad feleségül..."


Ha hozok egy rossz döntést, akkor másra háritom a felelősséget, ráfogom a körülményekre, meg más emberekre... Csak hogy ezt azok látják igy, akik mentegetni akarják magukat, és nem akarnak felelősséget vállalni a tetteik, és a döntéseik következményéért.

2019. dec. 17. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 A kérdező kommentje:

"Mindenki más hibás, csak az nem aki elkövette a hibát...."

Egy szóval sem írtam, hogy aki rosszat tesz, nem hibás a tettéért. De aki direkt úgy alakítja a körülményeket, hogy bekövetkezzen a rossz, jelen esetben Isten, az legalább ugyanolyan hibás, mint az elkövető.

2019. dec. 17. 00:22
 8/44 A kérdező kommentje:
Egyébként a logikád alapján pont Isten az Ádám szindrómás, hisz ő az aki lelkesen hibáztat mindenkit, de a saját felelősségét valahogy mindig elsumákolja.
2019. dec. 17. 00:24
 9/44 anonim ***** válasza:
10%

"De aki direkt úgy alakítja a körülményeket, "


Nem alakitotta sem véletlenül sem direkt úgy.

2019. dec. 17. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 A kérdező kommentje:

"Nem alakitotta sem véletlenül sem direkt úgy"

Akkor Ádámékat teremtette fogyatékosnak, akik mindenféle körülménytől függetlenül hoztak döntéseket?

2019. dec. 17. 01:08
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!