Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha Isten látja a jövőt, miért...

Ha Isten látja a jövőt, miért ejtette direkt bűnbe az emberiséget?

Figyelt kérdés
Hisz ugye ha látja a jövőt, akkor pontosan tudnia kellett hogy ha odateszi a fát, az ember enni fog róla.
2019. jan. 24. 14:23
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudta! Isten szabad akaratot adott. Persze, látja a jövőt. Képzeld el úgy,hogy látja az A tervet,ahol nem esznek a tiltott gyümölcsről, és látja a B tervet, ahol azt látja, hogy esznek róla. Isten szabad akaratot adott, nem erőlteti rá az emberekre az Ő akaratát. Nyilván neki se jó,hogy így eltávolodott az emberiség tőle. De hidd el, a szabad akarat szent
2019. jan. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:

#1

Na de ha nem látja a jövőt, akkor mi a helyzet a próféciákkal?

2019. jan. 24. 15:29
 3/40 anonim ***** válasza:
0%
Nem azt mondtam,hogy nem látja a jövőt hogyne látná már. Azt mondtam, hogy van A és B verzió is. Az ember dönti el,melyikre lép rá.
2019. jan. 24. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:

Na meg ugye ott van a végítélet.

Ha Isten nem látja a jövőt, akkor nem érvényes a Bibliában előre leírt verzió, csak legfeljebb mint lehetőség, mert az is csupán egy A, vagy B terv része lehet.

Annyi érvényes rá, hogy amikor a Biblia íródott, akkor Isten szeretett volna végítéletet tartani, de lehet, hogy azóta ez megváltozott, esetleg meggondolta magát, vagy bármi másért.

Neki talán nincs 'szabad akarata'?

2019. jan. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
A próféciánál is van B verzió?
2019. jan. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:

#3

Igen, pont ezért kérdeztem, mi a helyzet a próféciákkal. Valaki valahol él a szabad akaratával, és máris hamis a prófécia, mert a megjósolt A helyett egy B vagy egy C verzió következett be.

2019. jan. 24. 15:51
 7/40 anonim ***** válasza:
5%

"Ha Isten látja a jövőt, miért ejtette direkt bűnbe az emberiséget?"

Kérdés: Ő ejtette-e bűnbe az emberiséget? Válasz: nem.

Isten nem látja a jövőt, hanem Ő az örökkévaló jelenben él. Még pontosabban: Isten nem függ az időtől, hanem fordítva.


Kettőből semmi:)


"akkor pontosan tudnia kellett hogy ha odateszi a fát, az ember enni fog róla"

Na ezt eltaláltad. Házi feladat: válaszold meg, hogy ennek ellenére miért nem Isten felelőssége. Nem nehéz, könnyedén rá lehet jönni. Válaszokat privátban kérem!


Sok sikert a megtéréshez! Viszlát:)

2019. jan. 24. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

#7

Ha előre tudom hogy a tettemnek súlyos következménye lesz, és ennek ellenére megteszem, az igencsak az én felelősségem.

2019. jan. 24. 15:55
 9/40 anonim ***** válasza:

" Isten nem függ az időtől, hanem fordítva."


Ettől még lehet neki is szabad akarata, hogy ne tegye meg azt, amit leíratott a Bibliában.


"Isten nem látja a jövőt, hanem Ő az örökkévaló jelenben él."


Ezt úgy érted, hogy egyszerre deklarálja a bűnbeesést, meg a megváltást? Egy időben van nála Ádám, meg Jézus eljövetele?

2019. jan. 24. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
14%

Én ezt úgy képzelem el, mint amikor mi emberek ránézünk egy hosszú számegyenesre és látjuk teljességében elejétől a végéig. Isten is hasonlóan nézhet az időre, melynek látja teljességét; a világ teremtésétől kezdve egészen az utolsó napig. Tehát Isten valóban tudta, hogy az ember el fog kárhozni, azt is tudta, hogy te most felteszed itt ezt a kérdést. Hiszen Isten mindenható és mindentudó is. Már a teremtéstörténetben előre vetíti a megváltást:

"Ellenségeskedést vetek közéd és az asszony közé, ivadékod és az ő ivadéka közé: Ő széttiporja fejedet, te pedig a sarkát mardosod."


Pont ezért mondjuk mi keresztények, hogy Isten nagy irgalmú és szerető Úr, mert annak ellenére is megteremtette az embert, hogy tudta, el fog Tőle fordulni.


Viszont az butaság, hogy bűnbe ejtette az embert. Már csak azért is, mert egyrészt nem Isten vétett, hanem az ember Isten ellen, másrészt a fa és a gyümölcs csak egy szimbólum, nyilván egy gyümölcsöt megenni nem bűn.

2019. jan. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!