Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Magyarorszagon az emberek...

Magyarorszagon az emberek miert nem gyakoroljak a vallasukat? Ugy latom szinte eges aki vallasosan neveli a gyereket, ugye jol latom?

Figyelt kérdés

Nagyon szomoru a dolog. 30 vagyok, de csak amulok hogy a hit, a templomba jaras mennyire nem termeszetes mar.

Hogy gondoljatok?


2008. nov. 7. 15:56
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
69%

A hárommal ezelőttinek:

nem tudtad, hogy a hívők nem fogadják el az ateistákat?

Még a más hitűeketet sem!

Én is őszintén és normálisan válaszoltam - és persze csúnyán lepontoztak!

Aki föltette a kérdést, nem azért tette fel, hogy korrekt válaszokat kapjon - hanem azért, hogy ŐT TÁMOGATÓ válaszokat kapjon.

És persze ahány hívő bejött ide, mind lepontozta a neki nem tetsző válaszokat. Akár jók voltak, akár nem!

2008. nov. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
95%
Sajnos tisztában vagyok vele, hogy nem fogadják el a mások véleményét. Sokat gondolkoztam rajta, hogy írjak-e egyáltalán ezzel a témával kapcsolatban, de úgy gondoltam azért kérdezi, mert kíváncsi a válaszokra. Én nem vagyok hívő, de eszembe sem jut lepontozni azt aki a hitéről írt! Annyit kérnék a hívőktől, hogy ha azt várják, hogy őket elfogadják akkor ők is próbálják meg ítélkezés nélkül elfogadni mások véleményét.
2008. nov. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 anonim ***** válasza:
87%

A 24 éves hitemet gyakorló fiatal vagyok, és elszomorít, amit itt látok.

Elszomorít, amit tapasztalnak a nemhívő vagy hitüket nem gyakorló embertársaim. Úgy tűnik, ami nálunk van, az nagyon kivételes és nagyon szerencsés, és nagyon ritka a mai világban. Én egy olyan közösség tagja vagyok, ahol tiszteletben tartjuk a másik véleményét és hitvilágát, nem számít, milyen vallású vagy, és azt se közösítjük ki, aki nem hisz, míg ő se bánt minket, amiért nekünk a hit életünk része. Kórusunkban van olyan, aki nincs is megkeresztelve, olyan is, aki más vallású, mint a többség, és nem számít. Ugyanolyan értékű ember, mint bármelyikünk. Közösségünk nagyon összetartó, mindegy, ki mit hisz vagy nem hisz, közösségi házunkon végzendő munkálatokat együtt végezzük, amihez nem kell szakember, hívő és nem hívő megfér nálunk egymás mellett, mert tiszteletben tartjuk és elfogadjuk egymást.

Tudom, hogy sokan vannak, akik nem így állnak hozzá, és sokan vannak az álszentek, az én környezetemben is van ilyen. De ez a közösség, aminek aktív tagja vagyok, a közösség aktív része nem ilyen, igazi közösség, és mindenki egyenrangú, függetlenül a hitétől.

Bár máshol is ez lenne... :-(


Római katolikus keresztény vagyok.

2008. nov. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/52 anonim ***** válasza:
68%

Nehany ember itt eleg szepen minositette sajat magat a valaszaival (pl 7. valaszolo).

En a sajat gyerekemre kevesbe latom veszelyesnek a (barmilyen) egyhazat mint az ilyen korlatolt es primitiv embereket.Remelem nem tanar vagy, mert akkor mar tudom hogy miert halad az orszag oda ahova!

A kerdesre pedig: a vallasos neveles elhagyasanak okai kozott a regi rendszer nevelesi szokasai eppugy felmerulnek, mint az hogy a magyar az egyik leghajlamosabb embertipus a negativitasra es a depressziora (meg a joban is a rosszat keresi), koztudottan a nagy atlag nem nyitott elmeju, nem szereti vagy csak nagyon nehezen baratkozik meg uj dolgokkal (pl:ujkeletu hit eszmek, nevelesi szokasok, stb).Raadasul mindenki allandoan csak a penzt hajtja,azt latom mindenfele hogy meg akik szeretik is a gyerkuket nincsen ra idejuk, hogy kovetkezetesen turelemmel neveljek.Es persze egyszerubb leultetni a gyereket a tv ele hogy "foglalja el magat" es az meg azt nez amit akar, minthogy raszanjunk egy kis idot es inkabb addig beszelgessunk a gyerekkel (tokmindegy hogy vallasrol vagy nem)vagy valami idot toltsunk vele.Ne lepodjel meg azon hogy "furan" neznek rad, ha vallasosan neveled a gyereked.Ahogy vki elottem mar mondta az nem "trendi" es sajnos nalunk ami nem trendi az ciki, mindegy hogy jo vagy rossz (lasd Gyozike,Celebek,stb...).

Szerintem ne erezd emiatt rosszul magad, igenis ha igy latod jonak akkor neveld igy a gyereked, ha valaki meg nem vallasos az meg nevelje ugy.Csak ha van is kulonbseg a ketto kozott akkor az SZERINTEM az, hogy amig a "te gyerekednek a termeset elveri a jeg", az majd leul imadkozni,hitet nyer belole es ugyanugy megy tovabb a celja fele, meg sok masnak meg alkoholizmusba,drogokba vagy depresszioba fullad az elete mert ugy erzik egyedul vannak a vilagon es senki nem torodik veluk.

2008. nov. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 anonim ***** válasza:
75%
Sajnálom, hogy ennyire negatív véleménnyel vagy a hozzászólásomról. Pedig ha nem vetted volna észre én nem bántottam a vallásos emberek érzelmeit. Csak annyit vetettem fel, hogy az iskolákban alapokat kéne oktatni, a gyerek pedig döntsön saját belátása szerint. Ezzel miért is minősítettem magam? Mert eltérő a véleményem? Érdekes, hogy én mint nem hívő, nem köpködök senkire, míg Te, tisztelt hozzászóló, rögtön minősítesz. Pedig csak annyit tudsz rólam, hogyn nem osztom a véleményed, de semmi többet.
2008. nov. 8. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/52 A kérdező kommentje:
Koszonom, ugy latom sokan nem is ertik mit irkalnak itt ossze. Ez a stilus...No comment.
2008. nov. 8. 13:25
 27/52 anonim ***** válasza:
86%
Én bárkinek, akinek rossz tapasztalatai vannak a hívőkről, azt tanácsolom, hogy egyszer menjen el Solymárra a gospel fesztiválra (minden évben augusztus utolsó hétvégéje - www.gospelfesztival.hu ). Itt nagyon sok olyan ember van néző és fellépő egyaránt, akik nem olyanok, mint akik miatt rossz tapasztalatok alakulnak ki. Ők a jó ellenpélda, mind, akik ezen a rendezvényen rendszeresen összegyűlnek. Kár, hogy a média nem reklámozza eléggé, és kevesen tudják, hogy van ilyen.
2008. nov. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/52 anonim ***** válasza:
83%

Én itt azt tapasztaltam, hogy a hívők sokfélét írtak - de senki nem pontozta le nagyon őket ezért.

Ellenben az ateistákat KIVÉTEL NÉLKÜL és NAGYON lepontozta minden hívő, aki csak betévedt. Ha a legjobbat írták, akkor is. Ez mondjuk minősíti is őket: az eszüket és a türelmüket is.

Eleve a kérdés kiírása sem igazán arról szólt, ami oda van írva...


Amúgy ma Magyarországon az gyakorolja a vallását, aki vallásos. Aki csak meg van keresztelve, az nem.

Ez miért is baj? Végre lehet látni, ki a vallásos, és ki nem.

Régen, Rómában ennél sokkal nehezebb körülmények is voltak... az akkori keresztények mégsem sírtak ezen naponta. És ami még fontosabb: nem ítélték el a más meggyőződésűeket - ahogy most én is biztos lehetek benne, hogy keményen le fognak pontozni.

2008. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/52 anonim ***** válasza:
88%

Az ateizmus ugyan olyan értékű világnézet, mint a vallásosság!

Hagyjuk már békén egymást!

2008. nov. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 anonim ***** válasza:
88%
Sajnálom, hogy ennyire nem lehet kultúráltan beszélgetni egy témáról. Őszintén szólva többek között ezért neheztelek a vallásra. Mert összeugrasztja az embereket. Pedig némi toleranciával és egymás iránti érdeklődéssel nagyon érdekes és hasznos információkhoz lehet jutni. Én pl. hosszasan beszélgettem muzulmán emberekkel és úgy érzem ezzel sok érdekes dolgot tudtam meg róluk. Nem akartak meggyőzni a hitükről ,elfogadták, hogy én ateista vagyok, de örültek, hogy érdeklődve hallgatom a történetüket. A hittől még nem lesz valaki jó ember, és egy ateista is élhet olyan életet ami tiszteletre méltó.
2008. nov. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!