Isten miért teremtette meg a bűnt?
Te nem akartál, vagy akarsz majd elköltözni otthonról, saját, önálló életet kezdeni?
Az önállósodás, az egyéni akarat szentsége, de egyszóval maga a mozgás, olyan univerzális törvény, ami az egész világ létezésének elsődleges alap oka.
Maga a teremtés is egyfajta mozgás. Cselekvés, ami megváltoztat.
Ha meg akarjuk érteni magát az életet, és benne mindent, akkor elemző szemmel kell néznünk a világ kis történéseire, és azok természetes lefolyására. Mert "minden cseppben ott van maga a tenger". A nagyot csak a kicsin keresztül érthetjük meg.
"Te nem akartál, vagy akarsz majd elköltözni otthonról, saját, önálló életet kezdeni?"
Ha ezen múlna, hogy az ember valamiféle tökéletességben éljen, konkrétan egyetlen épeszű ember sem költözne el soha otthonról.
Az önállósodásra való törekvés pont azon alapul, hogy otthon valami nem jó. Mert mondjuk egy felnőtt ember szívesebben él a párjával, mint a szüleivel.
De ha valahol alapesetben már tökéletes, akkor egy idiótának kéne lenni ahhoz, hogy onnan bárki is önszántából ki akarjon törni.
12 és igen, ilyen idióták vagyunk:) A tékozló fiú tartozik ide
Mael nagyon szépen írsz.. köszönet.
egy verset ajánlok:
Görgey Gábor: A tékozló fiú novellája
"Maga a teremtés is egyfajta mozgás. Cselekvés, ami megváltoztat."
Van ebben valami, bizonyos szempontból egyet tudok érteni vele. De maga kiváltó ok számomra még így sem tisztázott.
Ugyanazt mondanám, amit a 12. válaszoló is írt, azzal kiegészítve, hogy egy tökéletes egység megtörése szükségszerűen negatív következményekkel, "létromlással" jár. Miért akarná bárki is ezt ÖNSZÁNTÁBÓL megtenni, hogy aztán szembesülve a negatív következményekkel, az egységbe való visszatérésre törekedjen. Más tészta, ha belekényszerül ebbe a helyzetbe, és nincs más lehetősége. Akkor tulajdonképpen érvényes minden amit írtál. De azért megtörni az egységet, hogy a visszatérési folyamat minden pozitív hozadéka mellett ugyanannyi negatívumot is meg kelljen élni, csak hogy a végén nullára hozzuk ki az eredményt, ennek nem nagyon látom értelmét.
"12 és igen, ilyen idióták vagyunk:) A tékozló fiú tartozik ide"
Nem mindenki tékozló fiú...
De hogy egyáltalán léteznek tékozló emberek, akik képtelenek értékelni amilyük van, ez csak a teremtéssel kapcsolatban vet fel újabb kérdéseket. Hogy minek teremtene valami jószándékú teremtő ilyen egyértelműen hibás tulajdonságokat?
#12
Igazad van. De lásd meg mi bennső mozgató rugó.
Soha semmi nem jó igazán. Ha pedig valamit elértünk, ideig óráig élvezzük, aztán "kell valami új". Valami felé állandóan mozogni kell. Tettek és cselekvés, illetve célok nélkül az ember nem érzi magát embernek. Valamit a saját helyzetünkön mindíg változtatni kell. Azt, hogy az életünk milyen területére hat éppen ki, azt mi határozzuk meg.
De ez az egész olyan bennső program, amire tudatosan nem figyelünk. Mint a légzés vagy a pislogás.
Szerinted elköltözni egyedül, vagy akár párkapcsolatban, és saját háztartást indítani nem sokkal nagyobb felelőség, sokkal több feladat, nehézség, néha kín? Logikusan nézve egyszerűbb lenne "mamahotelben" élni, de valamiért többségében mégsem teszünk így.
Inkább vállaljuk a nehézségeket.
Persze ez az alapeset, vannak akiknek alapból nem jó otthon. De nekik még könnyebb megtalálni a változtatás okát.
A lényeg, hogy egyikünk sem képes megrekedni az "állóvízben".
"Soha semmi nem jó igazán. Ha pedig valamit elértünk, ideig óráig élvezzük, aztán "kell valami új""
Ez viszont csak addig igas, amíg nem tökéletes valami.
Gobdolj bele, ha egyszer tökéletes, az azt jelenti hogy a lehető legjobb. Vagyis bármi változás kizárólag rosszabbá teszi a helyzetet. Erre senki nem vágyna önszántából.
Kivéve persze ha valaki nagyon elszúrta a teremtést, és emberünkben egy hibás program fut, ami önsanyargatásra sarkallja szegényt. De ez esetben pedig az ember nem vonható felelősségre, hiszen az alkotója hibázott.
"Soha semmi nem jó igazán. Ha pedig valamit elértünk, ideig óráig élvezzük, aztán "kell valami új". Valami felé állandóan mozogni kell. Tettek és cselekvés, illetve célok nélkül az ember nem érzi magát embernek."
Igen, de ez már a leromlott létállapotunk következménye. A tökéletes viszont bármilyen változás által csak rosszabb lehet, csak a tökéletlenség felé mozdulhat el, ahogy az előző is írta.
Pont erről van szó. A teremtett világban nincs tökéletesség, nem is lehet. Ugyanis (ahogy írtam, és ahogy ti is #17, #18) a teremtett világ egyik alkotóeleme a mozgás, és a mozgás csak megtöri a tökéletességet.
A végcél maga nem az anyagi világban keresendő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!