Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van olyan Vatikáni...

Szerintetek van olyan Vatikáni titok ami ha kiderülne nagy botrányt kavarna?

Figyelt kérdés

2018. máj. 3. 21:41
1 2 3 4 5
 41/48 anonim ***** válasza:
Mondjuk ha már ők is elismerik, hogy az egész kitaláció, az tuti csapna egy kis port.
2018. máj. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim válasza:
58%
Egyházi gimnáziumba jártam. Amikor a nővér hittanórán azt kezdte magyarázni, mitől is változott vérré a víz (egyfajta alga túlszaporodása következtében vörösre színeződött), na nekem akkor lett kb. pont téve az egész vallásba vetett hitemre. Szerintem a papnövendékek (a pályaelhagyók természetesen) sok érdekeset tudnának mesélni. Anno olvastam egy könyvet, a címére nem emlékszem, talán vmi Reverenda alatt vagy hasonló volt, ami arról is megdöbbentő képet fest, mi folyik azokban az iskolákban. Mitől lenne akkor különb az egész vallás? Félreértés ne essen: Istenben hiszek, csak az egyház intézményèben nem.
2018. aug. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:

"Amikor a nővér hittanórán azt kezdte magyarázni, mitől is változott vérré a víz (egyfajta alga túlszaporodása következtében vörösre színeződött), na nekem akkor lett kb. pont téve az egész vallásba vetett hitemre."


Most ezen meg kelle lepődni és valami olyat válaszolni rá, hogy "Hű de perverz dolgot tanított a nővér!" Sry de nem teljesen értem a kiábrándulás okát (miután ugye megjegyzed, hogy "mi folyik azokban az iskolákban").

Szóval nem tudom, mi folyik ott tanítás? Félve merem kérdezni.

2018. aug. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:
58%

Én értem és megértem a kiábrándulásod okát. A római katolikus egyház valóban kiábrándító. Persze van néhány harcos védője is (itt a fórumon is), de sok vatikáni pap azt állítja, hogy a meleg lobbi irányítja ezt a szervezetet.

Azt jól teszed, hogy Istenben hiszel, ne feledd, hogy Isten teljesen más, mint a római katolicizmus! :)

2018. aug. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 anonim ***** válasza:
64%

[link]


részlet:

"

Papp Ferenc négy évig volt egyházi kötelékben. Szemináriumi növendékként egy nyári szüneti táborozáskor szembesült a papi molesztálás tényével.


'Közölte, hogy csak mellette van hely az ágyban. Nem gondoltam semmi rosszra, de miután lefeküdtünk, rám fordult és egyértelműen közös önkielégítésre ösztönzött' – mondta Papp Ferenc.


A férfi nem tudott azonosulni a katolikus egyházzal, és kilépett a kötelékből. Ő még időben, a felszentelés előtt gondolta meg magát. Rájött, hogy családra vágyik. Ma felesége és egy gyermeke van. Mélyen vallásos, de a történtek mély sebet hagytak benne.


'Rájuk bizonyítani nehéz, mert általában úgy csinálják, hogy ne legyen szemtanú. Fennáll a veszély, mivel bizonyítani nem tudom, rágalmazónak minősülök, így az esetek többsége rejtve marad' – mondta Papp Ferenc.

"

2018. aug. 4. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/48 anonim válasza:
Köszi, utolsó, hasonló dolgokat írt le az a könyv is. A kiábrándulást pedig csak fokozta, amikor pár éve Rómában, pontosabban a Vatikánban jártunk a férjemmel, mert az egész úgy nézett ki, mint aminek egy célja van: minél több pénzt kihúzni az emberek zsebéből (legyen az belépőjegy vagy akármilyen kegytárgy).
2018. aug. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/48 anonim ***** válasza:

Kedves Előző,

Teljesen egyetértek Veled abban, hogy a Római Katolikus Egyház egy nagy üzleti vállalkozás. Szeretik a különböző keresztény gyulekezeteket biznisz szektának beállítani, holott a legnagyobb biznisz szekta ők maguk, hiába nevezik a bankjukat Szent Lélek banknak, az a bank a pénzmosás melegágya. A kegytargyipar a konstantinuszi fordulat után (tulajdonkeppen ez a momentum nevezhető a római katolicizmus alapításának) indult be, és a bibliai tiltások ellenére a mai napig is tart, ahogy tapasztaltad.

2018. aug. 7. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 anonim ***** válasza:

Az aki Istvan királyt dicsőíti nem keresztény,azaz keresztény de álkeresztèny.

Olvasd a"A magyar nép története"könyv első 60 oldalt.

Karácsony Béla

Lukács Lajos kiadását.

Művelt nép kőnyvkiadó 1951.

Megcsonkította az embereket,a besenyők vezetőit elve eltemette a feleségével együtt,a hajdúk ostorral botokkal hajtottak az embereket a vízbe,hogy megkereszteljék stb.

2020. dec. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!