Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van olyan Vatikáni...

Szerintetek van olyan Vatikáni titok ami ha kiderülne nagy botrányt kavarna?

Figyelt kérdés

2018. máj. 3. 21:41
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
32%

részlet az Uj ember katolikus ujság fenti cikkéből:


"A római pápa hivatalánál fogva nem csupán az egész egyház felett rendelkezik hatalommal, hanem az összes egyházak és azok csoportjai fölött is"

2018. máj. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:

Nem tudom mire hozod a cikkeket.


Te az alábbit hazudtad:

"A római pápák szeretik magukat Krisztus földi helytartója címen nevezni."


Erre írtam, a pápák nem szokták magukat így nevezni. Krisztus se hajtogatta folyamatosan, hogy ő az Isten. Attól még Isten. Vagy ezen logikád alapján ezt is tagadod?

2018. máj. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
52%

"Te az alábbit hazudtad:

"A római pápák szeretik magukat Krisztus földi helytartója címen nevezni."

Erre írtam, a pápák nem szokták magukat így nevezni."-írod.


[link]


„Amikor XXIII. János pápa váratlanul meglátogatta a szerzetesnővérek által vezetett római Szentlélek kórházat, a főnöknő izgatottan odasietett hozzá, és így mutatkozott be: -Szentatyám, én a Szentlélek főnöknője vagyok. A pápa így válaszolt: -Ez nagyon szép. Ön, tisztelendő főnöknő, igen nagyra vitte, mert én csak Krisztus földi helytartója vagyok.”


Ez vicc akart lenni, de a témánk szempontjából azért kibújt a szög a zsákból. Krisztus földi helytartójának tekintik magukat, és ahogy a fenti példa mutatja, néha ki is mondják ezt.

2018. máj. 6. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:

Nem értem min rugózól ennyire. Azt írtad, hogy szeretik magukat úgy nevezni. Ezzel ellentétben egy ilyen esetet találtál, ahol egy kis szóvicc volt az egész.


Még a reneszánsz idején se nagyon használták önmagukra ezt a címet.

2018. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
52%

"Krisztus se hajtogatta folyamatosan, hogy ő az Isten."


Olyannyira nem, hogy ezt bizony egyszer sem mondta! :) Sőt, amikor a zsidók a sokadik hamis vádjuk közül ezzel is vádolták, Ő világossá tette, hogy saját magától nem tehet semmit, nem az Ő akarata számít, hanem az Atyjáé.

Az persze igaz, hogy Péter nem volt az első pápa. Ezt az utólag kreált titulust jogtalanul töltik be. Ez meg is látszik a borzasztó történelmükön. Hazugságokkal nem lehet Krisztust követni és az Ő szellemében élni!

2018. máj. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
47%
Na így igazodjon el az ember rajtatok. Ha egyszer kijönnék a nagy babilon fogságából, honnan tudhatnám, hogy melyik szektához csatlakozzak. Homlokegyenest mást állítotok.
2018. máj. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 A kérdező kommentje:
Az a lényeg, hogy a Biblia mit állít, ha már azt nevezzük hitünk alapjának. :)
2018. máj. 6. 22:52
 38/48 anonim ***** válasza:

#37

Így van kedves kérdező, de látod mennyien támadják az Egyházat és mind mást hámoz ki a Szentírásból. Például a két utóbbi Krisztusról teljesen ellentétes nézeteket vall, pedig az elég lényeges kérdés.


Hitnézeteik csak a közöss ellenségképben mutatnak azonosságot, ami azért elég gyenge "érv", bár jól tudják megveregetni a másik hátát.

2018. máj. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 A kérdező kommentje:
Hidd el láttam itt már nagyon sok csúnyaságot, szóval ez egy ritka kivételnek számit. Valójában egyébként több közös nevező is lenne, de amíg az ellenpontokra öszpontosítanak sosem lesz értelmes vita. Ergo vita helyett veszekedés van. Ha nem is mindkét fél, de az egyik biztosan ellehetítleníti az érdemi kommunikációt. Oszd meg és uralkodj... örök érvényű ebben a világban. Nincsen egység? Marad a kétség... Nincsen szeretet? Marad a gyűlölet... stb. Konklúzió: Amíg egymásban a buta, nevelni való kis majmocskát látják addig a külső szemlélő kettő darabot fog látni akik hát.. a végtermékükkel dobálják egymást, visítozva. Ennyit számit a hozzá állás...
2018. máj. 7. 01:19
 40/48 KZitus ***** válasza:

a 30-as hsz egyik mondatán akadt meg a szemem. Vajon mire gondolt, amikor ezt írta?:

"1 Krisztus nem kért fel senki embert, hogy földi helytartója legyen"


Mert ezeket a szavakat használva tényleg nem! De van valami, ami ehhez az értelmezéshez kissé hasonló, vagy rokon.

A Máté 24:45-47 verseire gondolok. Talán lényeges itt, hogy az egéz fejezet az utolsó napokról(és a zsidó rendszer utolsó napjairól) szól. Itt említi meg Jézus a "hű rabszolgát", akit ha jó munkában(nek tetsző) talél, akkor az összes javai fölé kinevezi, és ezért azok boldogok.

Mik Krisztus javai? milyen eledelt osztanak szét?

2018. máj. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!