Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek van olyan Vatikáni...

Szerintetek van olyan Vatikáni titok ami ha kiderülne nagy botrányt kavarna?

Figyelt kérdés

2018. máj. 3. 21:41
1 2 3 4 5
 11/48 anonim válasza:
11%

"Szerintetek van olyan Vatikáni titok ami ha kiderülne nagy botrányt kavarna?"


Persze, egy csomó ilyen van! Keress rá a neten.


Pl. az eltitkolt kinyilatkoztatások, Mária-jelenések és üzenetek; a titkos föld alatti sátánista szertartások, az illuminátus-keresztes kapcsolatok, a meghamisított Biblia és egyéb titkok, de ezek egyike sem kavarna nagy botrányt, hiszen már lehet olvasni róluk és mégsem botránkozik meg senki, mert a kutyát nem érdekli, hogy mit működnek meg csak konteónak tartják, mint az ufókat, pedig azok is léteznek.

Az emberek még azt is közönnyel fogadják sokszor, ha valaki előttük esik össze vagy valakit előttük vernek össze, mit vársz?!

2018. máj. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
90%
Biztos vannak,de közel sem annyi,mint amennyit mondanak. Ma már ez a " ez az igazság,csak a Vatikán ül rajta (de én azért tudom)" annyira divatos kijelentés lett,mint a "Brit tudósok bebizonyították"...
2018. máj. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, ha tudnánk mik azok, akkor nem lenne titok.


5-ös: A kutatóknak előre be kell jelenteniük, hogy milyen iratra kíváncsiak, a Vatikán eldönti, hogy engedélyezi-e nekik annak áttekintését és csak kísérettel mehetnek be a levéltárba. Nem egy városi könyvtárról van szó. :)


8-as: Ateista oldalakon én is találkoztam ezzel az álhírrel, de ennél nem több, csupán álhír. Én is ateista vagyok, de úgy gondolom nem hazugságok terjesztésével kellene küzdenünk a hazugságok terjesztése ellen. :)


11-es: A botrány nem feltétlenül kell, hogy a közönyös tömeg részéről keletkezzen. Ha mondjuk egy politikai titok derülne ki, amiről bizonyos személyeknek nem kellett volna tudomást szerezniük, akkor akár a média befolyásolásával kelthetnének olyan pánikot, ami az ő érdekeiket szolgálja.

De egyébként egyetértek, undorítóan nagy a közöny manapság.

2018. máj. 3. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
89%

#13

Nyílván kell engedély, még egy ócska magyar levéltárba se lehet bemenni az utcáról, hogy te kutnatni akarsz. A Vatikánban pedig ókori, középkori kódexeket, töredékeket őriznek, amiknek darabja felbecsülhetetlen érték.


Inkább azon volt a hangúly, hogy már elérhetőek. Például az inkvizíciós peranyagokat is így ismerhettük meg. Elég sok tévhitet és elterjedt rágalmazó hazugságot sikerült így cáfolni.

2018. máj. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
42%

14-es: Természetesen ez az oka, szörnyű lenne, ha bármi is történne az ottani dokumentumokkal, de az is biztos, hogy az iratoknak csak a töredékéhez férhet hozzá bárki a magas rangú egyházi személyeken (és cimboráikon) kívül. Erre utaló jel az szerintem, hogy nem fáradoznak túlzott erővel ezek másolatainak publikálásán, pedig manapság ez nem egy olyan vészesen hosszú folyamat.

Az inkvizíciós peranyagokról tudnál valamilyen forrást adni? Csak olyat találtam, ami az akkori (és későbbi) egyház által írt dokumentumokkal védekezik a pogányok (és egyházellenesek) irataival szemben, erre nem szeretném a véleményem alapozni, mert egyértelműen mindkét oldal a saját érdekeit védi. Meg a magyarkuriron is találtam egy kamucikket, ami tele van logikai és matematikai bakikkal, azon jót mosolyogtam, szóval már ennyiből megérte utánanézni a dolognak. :D


15-ös: A katolikus egyház a kezdetektől csak a pénzről szól, de ott nem erőszakolnak gyerekeket. És még szerencse, hogy kiforgatják a vallást, szép is lenne, ha a szombati munkáért halállal kellene lakolnia az embereknek az ő nézeteik szerint, ugyanis ezt írja a Biblia. Az egyháznak többek között az is a feladata, hogy alkalmazkodjon a fejlődő társadalomhoz és világhoz, tisztában van vele, hogy az évszázadokkal ezelőtti törvények nem illenek a mai morálokhoz.

2018. máj. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
17%

#18

Jelenleg kozel 8 milliardan elunk a foldon. Ez 3 milliardal tobb mint amit elbir ez a bolygo. Ha betartanank a "szabalyokat" legalabb nem lenne tulszaporodas. Lehet ez kicsit morbid, viszont jelenleg ez az egyik legnagyobb problema. Jelenleg csak egy betegseg vagyunk a foldnek, ami szepen lassan felemeszti. Szoval 3 milliard ember,vagy mindenki. Barmennyire szembe megy az elveimmel, szamolni kell egy nepirtassal a kovetkezo 100 evben. Jelenlegi helyzet szerint ezek vagy mi leszunk, vagy a muszlimok.

2018. máj. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
22%

Vannak. Ezek folyamatosan jönnek a felszínre, Isten a szavában leíratta.

Egy valamit pedig ne felejts el:

(János 15:18, 19) . . .. 19 Ha része volnátok a világnak, a világ kedvelné azt, ami az övé. Mivel pedig nem vagytok része a világnak, hanem kiválasztottalak titeket a világból, azért gyűlöl titeket a világ.


A világban lévők, ha "hatalmas bűnöket is "követnek el, ragaszkodik az övéihez.

Rengeteg aljasságra derült már fény, de ezek sem voltak elég súlyosak, hogy megtagadják azokat akik közel állnak egymáshoz.

2018. máj. 4. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 Pietrosol ***** válasza:
30%

Szia!


Szerintem kevés ember van, akinek az életében nincs ilyen-olyan titok. ...Szóval, jobb lenne, ha mindenki a saját háza táján kezdené.

2018. máj. 4. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
41%

Nincs. Az egyháztörténelem teljes képet ad a Vatikánról.


Ami számukra kínos volt, azt valószínűleg megsemmisítették már a középkorban, nem hinném, hogy rájuk nézve veszélyes dokumentumokat őriznének.

2018. máj. 4. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 KZitus ***** válasza:
26%

Szia


Mint már sokan írták a titok attól titok, hogy nem tud róla senki, illetve nem kerül a napvilágra.

A kérdésed kapcsán nekem az jutott az eszembe, hogy van-e egyáltalán ilyen titok? Miért? mert a Vatikán a történelem folyamán mindig is szerette félelemben tartani az embereket, éppen ezert tiltotta azt, hogy a Biblia a közemberek kezébe kerüljön a saját nyelvén. Emberek tömegét gyílkolták le, hogy a hatalmukat megtartsák, és félelemben éljenek az emberek.

Ennek ha van kedved utána nézhetsz.

Ameddig az emberek nem tudták, nem ismerhették a Bibliában leírtakat, addig sok mindennel félelemre kényszerítették az embereket, ilyen a pokol, purgatórium, tisztítótűz....de amióta mindenki a saját nyelvén olvashatja a Bibliát, ez már csak nagyon kevés emberre van hatásal, hat félelemmel.

Nos ez jutott az eszembe a kérdésed kapcsán. Mert a "Vatikáni titok" szintén csak egy eszköz lehet, amellyel félelemben tarthatnak némelyeket. Azért gondolom így, mert egy bibliai beszélgetés meggyőző bizonyítékul szolgál számomra, hogy semmi ilyen Istennel apcsolatos titokkal nem rendelkeznek(sajnos sok egyéb más emberi, viselkedési "titokkal", amit szégyelniük kellene az bizonyára van)

Amikor Krisztus a szamáriai asszonnyel beszélgetett, ott érdekes dolgot tudhatunk meg azzal kapcsolatban, amit kérdeztél:" Az asszony ezt mondta neki: „Tudom, hogy eljön a Messiás, akit Krisztusnak neveznek, és amikor eljön, mindent nyíltan kijelent nekünk.” Jézus ezt mondta neki: „Én vagyok az.” Luk 4:25,26

Az asszony hitt abban, hogy Krisztus nem fog titkolózni,"mindent nyíltan kijelent nekünk", és a következő mondatban Krisztus rögtön el is mondta az első "titkot" magáról, amit azelőtt senkinek sem árult el.

Azt gondolom, ez ma sincsen másként, sőt ma már az EGÉSZ Biblia a rendelkezésünkre áll, ahol Isten minden "titkát" megismerhetjük. A Vatikán titkai nincsenek, nem lehetnek kapcsolatosak a megmentésünkkel, mert azokat Isten kinyilatkoztatta a Bibliában.

2018. máj. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!