Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tisztelt J. Tanúi, vért nem...

Tisztelt J. Tanúi, vért nem fogadtok el egy műtőasztalon, de vért szoktatok-e ADNI (vannak-e donorok közöttetek)?

Figyelt kérdés

Azt tudvalevő, hogy "fegyvert nem fogtok", sorkatonaságot sem vállalnátok, ha visszaállítanák, és, ha haza védelméről lenne szó, karosszékből néznétek (férfiak), amint leigázzák rokonaitokat, szeretteiteket, és mindezt, mert egy vallásos könyvben, amelynek első felében patakokban folyik a vér "Isten" parancsára, egyszercsak van olyan felszólítás, hogy aki fegyvert fog, azáltal fog elpusztulni (önvédelemről nem hallottatok?), de hogy vért sem fogadtok el, ha egy komoly műtét megköveteli ezt, hát az nagyon meredek!

A Tudomány azt mondja, megment titeket, ha vért fogadtok el egy baleset után, de a vallás(otok) azt mondja nem kell a vér, amit a Tudomány ajánl szeretteink megmentéséért... És vért szabad-e adnotok, mert erről még nem hallottam semmit?



2017. máj. 10. 08:02
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
44%

Minden ami a vérrel kapcsolatos a Jehova tanúinál az tabu!

Nem fogadnak és nem is adnak semmilyen körülmények között vért.

És ezzel a tagadásukkal önmagukat teszik gyilkosokká!

A sátán egyháza emberi áldozatokat követelt amióta világ a világ és ezután sem lesz másképp!

Ők nem keresztények hanem kereszténység egyik ellensége.

2017. máj. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
83%

Nem vagyok Tanú, de még mindig nem értem, minek kellene önként fegyvert fognia egy kereszténynek. Az apostolok semmit nem írnak erről...

Jézus azt tanítja, hogy ha el akarnak valamit venni, adjunk. Gonoszra jóval fizessünk, szóval pont az ellenkezőjét tanítja.

2017. máj. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
30%

Tisztelt Kérdező.


Vért csak labor vizsgálathoz adunk, hogy egy betegséget amivel szembe nézünk meg tudjanak állapítani.


A tudomány nem állít ilyet, hanem egyes orvosok ragaszkodnak ilyesmihez.

Külföldön elismerték a vér nélküli műtéteket, mint ami egészségesebb módja a gyógyulásnak, mivel a véradás nagyobb kockázattal jár. Sikeresen végeznek ilyen műtéteket már olyan embereken is akik nem Tanúk, de kérik ezt az eljárás módot.


Aki ismeri ezt a módszert, az tudja, hogy ha a szervezet olyan akkor vérrel vagy vér nélkül, de úgy is meghal az ember.


egyébként pedig elsősorban, Isten tiltása miatt nem fogadunk el.

Isten pedig jobban tudja mi a legjobb az embernek, Ő nem kér olyat ami az ember kárát szolgálja.

2017. máj. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
49%

"Jézus azt tanítja, hogy ha el akarnak valamit venni, adjunk. Gonoszra jóval fizessünk, szóval pont az ellenkezőjét tanítja"


Csakhogy ezzel nem leszel hosszú életű.


Képzeljük el: Háború van, mindenütt pusztulás, az otthonodban imádkozol, hogy mielőbb érjen véget a vérfürdő.


Egyszer csak egy ápolatlan, szakállas katona rád rúgja az ajtót, enni - inni követel, adsz neki, abból a kicsiből, ami van. Hogy holnap mit eszik a családod, kérdéses. Majd segít a jóisten! Vagy nem.


Tele a hasa a harcosnak - közben még megjött egy tucat társa is - a boroshordód is kiürítette, most már más szórakozásra vágyik. Asszonyod ha nem is fiatal már, de érett, faros menyecske, kamaszlányod viszont fiatalsága virágában. De te nem harcolsz, ha kérnek, adsz, rosszra, jóval válaszolsz, odafordítod a másik orcádat.


A katonák - addigra már húszan vannak - mind jól érzik már magukat. Ettek - ittak - egyéb. Nejed, lányod meggyalázva, szakadt ruhában, félholtan.


De a katonáknak nem elég ez sem. Kicsit még mulatni akarnak. Céllövészet jön, de élő alakra az igazi. Egyikük felveti, milyen lehetett, mikor a régiek karóba húztak valakit, ki kéne próbálni egy rühes ellenségen - és már csak te vagy életben addigra...


Nos, ezért van hadsereg. Egy közösségnek valahogy védekezni kell.

2017. máj. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
72%

3.


Éjjeli órán csörög a telefon. Fiatal felnőtt lányod, fiad súlyos balesetet szenvedett. Nem ő volt a hibás, egy részeg sofőr okozta a balesetet, súlyosan megsérült.


A szerencsétlen gyereket kórházba vitték, rengeteg vért vesztett. Azt mondja az orvos: ha nem kap rövid időn belül vért, BIZTOSAN meghal. A megfelelő vérből viszont kevés van, milyen is a te vércsoportod? Mondjuk éppen nullás?


És te nem adsz. Meghal a gyereked.


És valaki azt merészeli mondani, hogy ez így jó? Aki így tenne, az ki meri ejteni Isten nevét a száján?


(Remélem soha nem történik meg a vázolt eset)

2017. máj. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
70%
@4 Nem a középkorban vagyunk:) Nem leszek hosszú életű? És? Örök életem van. Egy hívő mióta aggodalmaskodik az élete felől? Értem, mit mondasz, nem értek egyet. Nekem a Bibliából más jön le... És én Igékkel támasztottam alá magam, Te pedig emberi elmélkedést folytatsz...
2017. máj. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
81%

"A tudomány nem állít ilyet, hanem egyes orvosok ragaszkodnak ilyesmihez. "

Ezzel sem értek egyet. A vérzéses shocknál, ahol 2-3 liter vért veszít a beteg, ha nem pótolják a vért, akkor az illető meghal. Egy artéria repedésnél jól jön a vér pótlása.

A véradó állomások sem tévedésből gyűjtenek vért, és a plazmaferezis sem csak úgy poénból van.


Wikipédia: "A vér nem pótolható élő anyag. Olyan folyékony szövet, amely sejtekből és egyéb alkotórészekből áll, és mely előállítása a tudomány mai állapota szerint nem lehetséges. Az élet nélkülözhetetlen elemét, emberi vért csak az emberi szervezet képes termelni. Mivel a vér semmivel sem pótolható, és évente 400-500 ezer vérre, vérkészítményre szoruló beteg van, a véradás nélkülözhetetlen a rászorulók gyógyításában, az életmentés során. A levett vért műtéteknél, kezeléseknél, vérkészítmények előállításánál használják. A rendszeres, kiegyensúlyozott véradásra azért van szükség, mert a vér tárolása jelentősen korlátozott."

2017. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
25%

6.


Hát akkor minden jót a túlvilágon. Én ember vagyok, nem kértem, hogy megszülessek, ha meg már vagyok, megpróbálok életben maradni és boldog lenni a szeretteimmel együtt.


Ateista vagyok, így én nem számolok - ám ki sem zárom a létezését - a túlvilággal. Számomra fontos az élet, mert úgy hiszem - igen, ez is egy hit - hogy egy van belőle.


Így, én megvédeném magam és a családom, adnék és elfogadnék vért és szerveket, akkor is megtenném, ha egy valós Isten ezt kategorikusan megtiltaná. Az ő ellenében is megtenném, szemrebbenés nélkül. Én az életben és az emberi együttérzésben, a tudásban "hiszek".


Milyen vallás az, amely állandóan a halállal foglalkozik? Akkor haljatok meg, és együtt lesztek a teremtővel.


Tudod, engem csak pozitív meglepetés érhet. Meghalok, és kiderül, minden úgy van, mint mondták, van Isten, mennyország stb.


És te mit csinálsz, ha kiderül: nem is úgy van, mint hitted?

2017. máj. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
53%

A #4 válaszolónak az írásához még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy ha nem lettek volna keresztény katonák ma a Jehova Tanúi sehol nem lennének, és nem csak ők hanem kereszténység sem lett volna mára.

Persze a tanúk biztonságban érzik magukat mert meg vannak védve mindenféle külső ellenséges beavatkozástól és így halvány gőzük sincs, hogy mit jelent az igazi kegyetlenség.

Én viszont tudom mert jártam háborús övezetben és láttam pár szörnyűséget és kegyetlenséget, és tudom,hogy egy keresztény élete semmit sem jelent azok számára akiktől meg vannak védve a Jehova Tanúi is.

Iránban, Irakban, Afganisztánban miért nincs egyetlen Királyság terem sem!?

Azért mert ott nincsenek biztonságban és nem tudnak össze vissza embereket becsapni hazugságaikkal.

De itt van például az Oroszországi helyzetük!

Mi tettek!? Odatartották a másik orcájukat is!?

Ááá dehogy! Szaladtak hamar a világi befolyásos konzulokhoz meg miniszterekhez mert ők aztán ilyen gerincesek.

Hát igen! Az ember amíg este biztonságban leteheti a fejét a párnájára a jó meleg ágyacskájában, addig csak ugat mint az a kutya amelyik nem harap, de ha fordul a helyzet akkor már bizony rá sem ismersz.

Lényeg az,hogy nélkülözhetetlen egy katona élete a kereszténység életbemaradásában.

Mindannyian harcolunk a kereszténységért, van aki tollal, van aki beszéddel de bizony van olyan is aki fegyverrel és Róluk sem szabad megfeledkezni mert sokuk az életükkel fizettek(köztük barátaim is) azért,hogy ma mi itt nyugodtan hirdethessük Isten országát a számító gép előtt.

A Jehova Tanúi az egyedüli csoport akik ezt nem tudják értékelni és én ezért neheztelek leginkább rájuk.

2017. máj. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 KZitus ***** válasza:
17%

Szia


Honnan tudod, hogy nem fogadunk el vért a műtőasztalon? Hallottad, vagy a Bibliában néztél/olvastál utána?

Ha hallottad, akkor nincsen pontos információd a témával kapcsoltosan, ha viszont a Bibliából néztél utána, hogy miért nem fogadunk el vért, akkor biztosan elkerülte a figyelmedet az azzal kapcsolatos információ, hogy adhatunk-e vért? Mert a Biblia mindkettőről ír.

2017. máj. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!