Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jobb ha meghal valaki,...

Miért jobb ha meghal valaki, mint ha vért adnának neki?

Figyelt kérdés
2017. febr. 11. 14:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
94%
sztm nem jobb
2017. febr. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
93%
Ostoba emberek nindig vannak. Olvastak valamit a Bibliaban, felreertettek, es most azt szajkozzak mint isteni kinyilatkoztatast. Amig csak magukkal teszik, semmi gond, csak adott esetben a gyerekeiket sem hagyjak megmenteni, akik errol az egeszrol nem tehetnek.
2017. febr. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
9%
AZÉRT!!!
2017. febr. 11. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%

"Ha valaki meghal, az nem a vér hiányától hal meg."

Living Witness, a kérdés pont azon esetekre értelmezhető, amikor de, éppen abba hal bele valaki hogy nem fogadja el az adott helyzetben egyetlen azonnali beavatkozás, a vértranszfúzió lehetőségét.

Senkit sem az érdekel hogy a műtétek többségét lehet vér nélkül is végezni, a hangsúly azon van, amikor nincs műtét, hanem maga az azonnali vérátömlesztés kellene az életmentészhez.

2017. febr. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
0%

Egy fenét.


Bocsánat, de mára már sok.

2017. febr. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
Kérdezz meg egy orvost, a művér az maga lenne a megváltás..
2017. febr. 11. 16:43
 7/25 anonim ***** válasza:
90%
Kedves 'living witness', te es a hozzad hasonlo tudatlan, ostoba emberek miatt masok meghalnak. Szivbol kivanom, kerulj te is ilyen helyzetbe, es legyen merszed azt mondani, 'inkabb meghalok, de ne adjanak vert'.
2017. febr. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
0%

Voltam ilyen helyzetbe


S itt vagyok

Sőt az egyik testvérem aki már nem fiatal szív billentyű műtéten esett túl vér nélkül és együtt szolgálok vele mai napig is.


Én nem kívánok neked rosszat, élj örökké.

Az Én lelkiismeretem pedig az enyém.

És igen, inkább választom a halált, mint hogy Jehova ítélete alá essek.

2017. febr. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
93%

"Sőt az egyik testvérem aki már nem fiatal szív billentyű műtéten esett túl vér nélkül és együtt szolgálok vele mai napig is."

Living Witness, elolvastad egyáltalán a kommentemet, mielőtt olyan lelkesen válaszra sem méltónak tituláltad?

Ismétlem, az senkit nem érdekel ebből a szempontból, hogy egy akármilyen műtét mellett kap-e vért az ember vagy sem. A lényeg az olyan eseteken van, amikor konkrétan a vértranszfúzió maga az életmentő beavatkozás!


Isten ítéletével pedig az a baj, hogy a Bibliában semmi nem utal vérátömlesztésre. Ilyesmit kizárólag az Őrtorony állít, nem a Biblia.

2017. febr. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
93%

"És igen, inkább választom a halált, mint hogy Jehova ítélete alá essek."


Ezzel még nincs is gond! A saját életed és a saját lelkiismereted!


A baj ott kezdődik, amikor más életéről van szó.


Tételezzük fel:


Autóvezetés közben véletlenül elütsz egy embert. Kihívod a mentősüket és azok a mentőkocsiba teszik a súlyosan vérző embert. Te is beülsz a mentőkocsiba mert megsérült a nyakcsigolyád mert az elgázolás után nekimentél egy helyben parokló kocsinak.


Útközben vért adnak a sérültnek de a vérzést nem sikerül kellően csillapítnai műtét nélkül. A kórház még elég messze van és félő, hogy addig a sebesült a súlyos vérveszteség következtében meghal.

Mivel nem tudják milyen vértipusra van szükség, ezért csak nulla negatívat adhatnak a sebesültnek.


Megkérdezik a te vércsoportodat és te tudod, hogy épp nulla negatív.


Mit teszel?


Megpróbálod életben tartani a saját véreddel a sebesültet?


VAGY:


Nem adsz neki a véredből?


Ezt a kérdést több Tanúnak is feltettem. Eddig mind egyhangúan válaszolt, nem segítenének semmilyen körülmény közt.


Mi a tanulság?


A Tanúk többsége önző módon, csak a saját üdvösségére gondol.

2017. febr. 11. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!