Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért jobb ha meghal valaki,...

Miért jobb ha meghal valaki, mint ha vért adnának neki?

Figyelt kérdés
2017. febr. 11. 14:48
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
Megnéztem miért kell tartózkodniuk a vértől, de ott csak az van, hogy ne egyék meg. Még azt is megértem, hogy valamiért emiatt nem fogadják el, de miért nem adhatnak?
2017. febr. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
51%
Ejjhajj, Pannikám, ezek aztán az érvek :D.
2017. febr. 11. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%

Ez csak a Te felfogásod szerint van így.


Továbbra is téves az a felfogás, hogy a vér bizonyos esetekben megment, míg más esetekben nem szükséges.


Erről beszéltem, az említett esetekben, nekem is és szinte minden műtétnél ezt mondják, és még sem haltunk meg.

A Testvéremnek mind az öt szív billentyűje leállt, és életmentő műtétet vér nélkül végezték el.

2017. febr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsit is értenél a témához, akkor ezt nem hoztad volna fel living. Így csinálják:


A vérátömlesztést nem engedélyező betegeknél a vért konzerváló módszer az volt, hogy olyan vékony csöveket használtak a betegek saját vérének optimális keringtetésére, mint a gyermekműtéteknél. Az operáció előtt a betegeknek sok vaskészítményt és mindenféle vitamint adtak és az orvosok különleges technikával dolgoztak.


De az eredeti kérdésre nem válaszoltál. Nem megy a megértése?

2017. febr. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
92%

Living Witness, ezt már tuti direkt csinálod, ennyire nem lehet nehéz a felfogásod... Már bocsi!

De megpróbálom még egyszer! A kérdés nem a műtétek közbeni vérpótlásra vonatkozik. A kérdéses esetekben nincs semmiféle műtét. Az egyetlen beavatkozás, ami történik, az a vérátömlesztés. Ami ha megtörténik, még lehet esélye a sérültnek, de ha nem kap azonnal vért, akkor garantáltal meghal.


Apexus kérdése pedig kimaradt, szóval feltenném én is. Következő a szitu, véletlenül elgázolsz egy kislányt, súlyosan megsérül, és éppen se vér, se alternatív lehetőségek nem állnak rendelkezésre. A kislány egyetlen esélye a te véred, mert véletlenül egyezik a vércsoportotok.

Mit teszel? Megmented a kislányt, vagy elutasítod a véradást és inkább vállalnád a gyilkos szerepet?

2017. febr. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
@ nem Tanúként sem kérhetek ilyen eljárást, amit leírtál? Műtétem előtt senki nem ajánlotta fel ezt nekem, most hallom először tőled (vékony csöves keringtetés).
2017. febr. 12. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes, hogy a Tanúk mennyire komolyan veszik ezen dimenzióban, hogy a vérben van a lélek. Csak akkor kérdezem, mi a helyzet a nem kivéreztetett állatokkal? És a többi mózesi parancs? Az le van tojva?

Bár a Tanúk sem Mózest, sem Jézust nem ismerik szellemiségében, ha képesek feláldozni adott helyzetben nemcsak a saját, hanem szeretteik életét is. Jehova Tanúi szektáját be kéne tiltani vagy titkosszolgálati módszerekkel szétzilálni

2017. febr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
82%

Nem jobb. Erről én is írtam ki kérdést korábban, Living akkor is jelen volt. Ha érdekelnek a válaszok: http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__8..

De szerintem hagyd, veszett fejsze nyele.

2017. febr. 12. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Elnézést Living, az én kérdésem alatt nem te voltál jelen. (Bár kb ugyanazt a forgatókönyvet látom.)
2017. febr. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes kérdés aminek a válaszára én is kíváncsi vagyok!


Apexus és Gabriel kérdéseit én is kibővíteném egy kicsit mivel ugye soha nem tudhatjuk,hogy mire megyünk ki az utcára,nem igaz!?


Szóval mi történik akkor ha te mint tanú valahol az ország úton távól egy várostól balesetet okozol?

A hiba a tiéd, elütsz egy biciklist aki sulyosan megsérűl.

Kihívod a mentőt, de szegénynek vér kell és a te véred pontosan megfelelne, hogy megmentsék az életét.

Mit teszel?

Ha meghal a sebesűlt, gyilkosságot követsz el, mivel a te figyelmetlenségedből kerültetek abba a helyzetbe.

Mit tennél mikor vért akarnának venni, hogy megmentsék azt az embert akit te ütöttél el?

Befejeznéd a "munkádat" és megölnéd, vagy pedig le tojnád az egész szektát és megmentenéd?


Tehát itt csak rajtad áll minden, az embernek a percei már visszafele számlálódnak és döntened kell minél hamarabb????


Hogy döntesz?

Mi a fontosabb neked, a saját üdvösséged vagy pedig a felebaráti szereteted?

Gyilkos leszel (amit Isten így is úgy iy elítél) vagy pedig egy segítőkész hívő keresztény aki még az életét is oda adná a felebarátaiért akik bajban vannak?

2017. febr. 12. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!