Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia meghatározza hogy az...

A Biblia meghatározza hogy az egyes bűncselekményekért milyen büntetést kell adni, vagy csak annyit közöl hogy mi bűn, de a büntetés mértékét a társadalomra bízza?

Figyelt kérdés
Például mi a büntetése a gyilkosnak, erőszaktevőnek, pedofilnak, tolvajnak stb?

2017. márc. 14. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 41/61 A kérdező kommentje:

"aki megtér, az nem folytatja a régi bűnös életét, hanem újat kezd Jézusban."


Aki megtér az nem követ el bűnt? Na ne viccelj :)


40-es,


"Mivel Isten igazságos, ezért a bűnt meg kell büntetnie, tehát Te halált érdemelsz."


Ez hülyeség. Isten bűnre hajlamosnak teremtette az embert. Szerinted pedig mindenki halált érdemel csak mert így lett teremtve.



"Viszont Isten kegyelmes is egyben, ezért helyettünk feláldozta egyszülött Fiát, aki helyetted ártatlanul, Isten törvénye ellen vétket el nem követve szenvedte el az örök kárhozat halálát, de mivel ártatlan volt, az Atya feltámasztotta Őt a halálból."



Isten mindenható a Biblia szerint. Ha meg akar bocsátani, ehhez miért kell megölnie a fiát? Vétkezek, de kérem Istent hogy bocsátsa meg. Igy miért nem lehet?

2017. márc. 29. 11:56
 42/61 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Aki megtért,az is elkövet mulasztásokat,bűnöket,de a kegyelem nevel,a bűn ellen.


Tévedések:


Isten,NEM bűnre hajlamosnak,hanem szabadakarattal teremtette az embert.A hajlam,az első vétek után alakult ki.


Isten,Mindenható,a Biblia szerint.


Jézust,NEM Isten,hanem római katonák ölték meg.


Isten igazságos,s így a bűn(Isten törvényes rendje elleni lázadás)következménye halál.Ha Isten,az önmaga törvényét semmibe vette volna,vétkezett volna önmaga ellen.Akkor is vétkezett volna a szeretet törvénye ellen,ha a bűnre nem önmagában kereste volna a megoldást.

2017. márc. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/61 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló!


Pontosan így van! Mindenben tökéletesen egyet értek!


Kedves Kérdező!


Látod, milyen sokan írják már ugyanazokat! Meg kellene fontolni a bölcs és biblikus válaszokat! Tudom, nem egyszerű ezeket megérteni, de talán egyszer sikerülni fog! Én imádkozom érte a Mindenható Istenhez, hogy így legyen! :)


Üdv,

Csaba

2017. márc. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/61 A kérdező kommentje:

"Aki megtért,az is elkövet mulasztásokat,bűnöket,de a kegyelem nevel,a bűn ellen."


Minden keresztény elfogadja a megváltást mégis elkövetnek bűnöket, néha szörnyű bűnöket is tehát ezt a kijelentésed könnyen cáfolható.



"Isten,NEM bűnre hajlamosnak,hanem szabadakarattal teremtette az embert.A hajlam,az első vétek után alakult ki."


Van olyan ember aki nem követett el egyetlen bűnt sem? Nincs.



"Isten,Mindenható,a Biblia szerint."


Akkor nincs szükség arra hogy megölje a fiát. Egyszerűen megbocsáthat ha akar.



"Látod, milyen sokan írják már ugyanazokat! Meg kellene fontolni a bölcs és biblikus válaszokat!"


Attól hogy többen leírják még nem lesz igaz, sem biblikus.

2017. márc. 30. 20:36
 45/61 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Sajnos most már azt kell, hogy írjam, rettenetesen nem akarsz látni és hallani, mert nem vagy hajlandó úgy felfogni a válaszokat, ahogy azokat leírták. Mindig valahogy átformálod a saját szája íze szerint. Te tulajdonképpen nem a válaszadókkal vitatkozol, mert nem is figyelsz arra, hogy mit írnak, hiszen nem arra reagálsz, hanem a benned rögzült gondolatokra. Így nehéz bármit is megértetni veled.


Ezt írod:

1.) "Minden keresztény elfogadja a megváltást mégis elkövetnek bűnöket, néha szörnyű bűnöket is tehát ezt a kijelentésed könnyen cáfolható."

Ez nem cáfolat, mivel az amire reagáltál nem is állította, hogy a keresztények nem követnek el bűnöket:

"Aki megtért,az is elkövet mulasztásokat,bűnöket,de a kegyelem nevel,a bűn ellen."

Ez a szöveg azt mondja, hogy VAN KIÚT AZ ELKÖVETETT BŰNÖKBŐL.


2.) "Van olyan ember aki nem követett el egyetlen bűnt sem? Nincs."

Itt megint nem arra reagáltál, ami a felvetés volt:

"Isten NEM bűnre hajlamosnak, hanem szabad akarattal teremtette az embert. A hajlam az első vétek után alakult ki."

A válaszoló az első vétek alatt az első emberpár, Ádám és Éva bűnére gondolt. Ők még nem ismerték a bűn ízét, nem voltak bennük gonosz hajlamok, ezek csak az után lettek bennük, miután hallgattak a Gonosz csábító szavára, és megszegték Isten törvényét. Ezek után viharos gyorsasággal terjedt a bűn az átöröklés vas szabályai szerint. Isten nem a bűnt ültette bele az emberbe a teremtéskor, hanem a szabad választás lehetőségét. Az ember ezzel visszaélt, s így szabadította rá a világra a bűn áradatát. Isten az első emberpárt tisztának, romlatlannak és szentnek teremtette.

A Biblia írja: " Annakokáért, miképen egy ember által jött be a világra a bűn és a bűn által a halál, és akképen a halál minden emberre elhatott, mivelhogy mindenek vétkeztek." (Rm 5,12)


3.) Egy válaszoló írta: "Isten,Mindenható,a Biblia szerint."


A te reagálásod: "Akkor nincs szükség arra hogy megölje a fiát. Egyszerűen megbocsáthat ha akar."


A válaszoló további hozzáfűzését miért nem olvasod el?: "Ha Isten,az önmaga törvényét semmibe vette volna,vétkezett volna önmaga ellen.Akkor is vétkezett volna a szeretet törvénye ellen,ha a bűnre nem önmagában kereste volna a megoldást."


A Biblia válasza: "Mert a bűn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban." (Rm 6,23)


Nem mi mondjuk, hanem a Szentírás, hogy a bűn zsoldja a halál. Ha Isten igazságot szolgáltatott volna mindenkin, akkor már nem létezne emberiség. De, hogy hű maradjon saját törvényeihez, ezért a Fiában saját magára vette a mi vétkeinket, így maradt meg a törvény igazsága, és lett kegyelmes mihozzánk egyszerre. Egész egyszerűen nem volt más megoldás, "mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen." (Jn 3,16)

A Fiú és az Atya pedig egy: "Én és az Atya egy vagyunk." (Jn 10,30) Amit a Fiú elszenvedett, azt az Atya is szenvedte. Az Atya nem mehetett a keresztfára, hiszen Ő a világ fenntartója, ezért volt szükség az egyszülött Fia áldozatára, amit Ő Ö N K É N T (!) vállalt. Sajnos nem elég egyszerűen kimondani, hogy: Meg vannak bocsátva a vétkeid, mert így jogilag még nincs lerendezve az ügy, a bűn nincs megbüntetve. Ezért van szükség a helyettesítőre, aki átvállalja helyettünk a büntetést, hogy ne kelljen meghalnunk! (Talán így már érthető!) :)


4.) Ezt írod: "Attól hogy többen leírják még nem lesz igaz, sem biblikus."


Ez igaz, de nem is azért írtam , hogy attól válna igazzá, hogy sokan írják, hanem egyszerűen elengeded a füled mellett a legmegalapozottabb és igenis biblikus válaszokat. Eddigi hozzászólásaidból egyértelműen kitűnik, hogy nem nagyon ismered a Biblia fő mondanivalóját, csak kiragadsz részleteket, és aztán nem a biblia alapján értelmezed, hanem saját elgondolásod alapján.


Korábbi hozzászólásom megvilágításához:


A Biblia arról, hogy a TÖRVÉNY NEM ÜDVÖZÍT (Pál apostol szavai, kérlek olvasd el lassan és figyelmesen):


" 1. Nincsen azért immár semmi kárhoztatásuk azoknak, a kik Krisztus Jézusban vannak, kik nem test szerint járnak, hanem Lélek szerint.

2. Mert a Jézus Krisztusban való élet lelkének törvénye megszabadított engem a bűn és a halál törvényétől.

3. Mert a mi a TÖRVÉNYNEK LEHETETLEN vala, mivelhogy erőtelen vala a test miatt, az Isten az ő Fiát elbocsátván bűn testének hasonlatosságában és a bűnért, KÁRHOZTATÁ A BŰNT A TESTBEN.

4. HOGY A TÖRVÉNYNEK IGAZSÁGA BETELJESÜLJÖN BENNÜNK, kik nem test szerint járunk, hanem Lélek szerint.

5. Mert a test szerint valók a test dolgaira gondolnak; a Lélek szerint valók pedig a Lélek dolgaira.

6. Mert a testnek gondolata halál; a Lélek gondolata pedig élet és békesség.

7. Mert a test gondolata ellenségeskedés Isten ellen; minthogy az ISTEN TÖRVÉNYÉNEK NEM ENGEDELMESKEDIK, MERT NEM IS TEHETI.

8. A kik pedig testben vannak, nem lehetnek kedvesek Isten előtt.

9. De ti nem vagytok testben, hanem lélekben, ha ugyan az Isten Lelke lakik bennetek. A kiben pedig nincs a Krisztus Lelke, az nem az övé.

10. Hogyha pedig Krisztus ti bennetek van, jóllehet a test holt a bűn miatt, a lélek ellenben élet az igazságért.

11. De ha Annak a Lelke lakik bennetek, a ki feltámasztotta Jézust a halálból, ugyanaz, a ki feltámasztotta Krisztus Jézust a halálból, megeleveníti a ti halandó testeiteket is az ő ti bennetek lakozó Lelke által." (Rm 8,1-12)


Üdvözlettel,

Csaba

2017. ápr. 1. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/61 anonim ***** válasza:

A BIBLIA a törvényről:


" 19. Micsoda tehát a törvény? A bűnök okáért adatott, a míg eljő a Mag, a kinek tétetett az ígéret; rendeltetvén angyalok által, közbenjáró kezében.

20. A közbenjáró pedig nem egyé, Isten ellenben egy.

21. A törvény tehát az Isten ígéretei ellen van-é? Távol legyen! Mert ha olyan törvény adatott volna, a mely képes megeleveníteni, valóban a törvényből volna az igazság.

22. De az Írás mindent bűn alá rekesztett, hogy az ígéret Jézus Krisztusban való hitből adassék a hívőknek.

23. Minekelőtte pedig eljött a hit, törvény alatt őriztettünk, egybezárva az eljövendő hit kinyilatkoztatásáig.

24. EKKÉNT A TÖRVÉNY KRISZTUSRA VEZÉRLŐ MESTERÜNKKÉ LETT, HOGY HITBŐL IGAZULJUNK MEG.

25. De minekutána eljött a hit, nem vagyunk többé a vezérlő mester alatt.

26. Mert mindnyájan Isten fiai vagytok a Krisztus Jézusban való hit által."


(Pál apostol Galatabeliekhez írt levele, 3. fejezet, 19-26. verse)

2017. ápr. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/61 A kérdező kommentje:

Kedves 45-ös


Te egy betanult szöveget ismételgetsz, nem arra válaszolsz ami a kérdeztem.


1,


Ez a szöveg azt mondja, hogy VAN KIÚT AZ ELKÖVETETT BŰNÖKBŐL


Ezzel egyetértek, de ehhez nem kell Istennek megölnie a fiát. A kérdés az, hogy miért em kérhetem közvetlenül Istentől a megbocsátást. Szerintem kérhetem, de mi a te véleményed?



2,

"A válaszoló az első vétek alatt az első emberpár, Ádám és Éva bűnére gondolt. Ők még nem ismerték a bűn ízét, nem voltak bennük gonosz hajlamok, ezek csak az után lettek bennük, miután hallgattak a Gonosz csábító szavára, és megszegték Isten törvényét. Ezek után viharos gyorsasággal terjedt a bűn az átöröklés vas szabályai szerint. Isten nem a bűnt ültette bele az emberbe a teremtéskor, hanem a szabad választás lehetőségét. Az ember ezzel visszaélt, s így szabadította rá a világra a bűn áradatát. Isten az első emberpárt tisztának, romlatlannak és szentnek teremtette."


Ezzel ellentmondasz magadnak. Ádám és Éva szabad akaratából döntött úgy hogy a Sátánra hallgat és eszik a tiltott fa gyümölcséből. Vagyis a szabad választás lehetősége már Ádámban és Évában is megvolt. Az eredendő bűn pedig igazságtalan, így nem lehet igaz sem mert Isten nem igazságtalan.



3,


"a Isten,az önmaga törvényét semmibe vette volna,vétkezett volna önmaga ellen.Akkor is vétkezett volna a szeretet törvénye ellen,ha a bűnre nem önmagában kereste volna a megoldást."


Miféle törvény? Megalkotja az ember szabad akarattal, bűnre hajlamosan aztán megbünteti az ebereket ezért majd saját magát azzal hogy megöli a fiát, aki amúgy önmaga? Ez totál értelmetlen.



"Egész egyszerűen nem volt más megoldás, "mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete "


Ezzel azt állítod Isten nem tudott volna más megoldást a problémára? Például azt hogy egyszerűen megbocsált annak aki kéri?



"Sajnos nem elég egyszerűen kimondani, hogy: Meg vannak bocsátva a vétkeid, mert így jogilag még nincs lerendezve az ügy, a bűn nincs megbüntetve. Ezért van szükség a helyettesítőre, aki átvállalja helyettünk a büntetést, hogy ne kelljen meghalnunk! (Talán így már érthető!) :)"


Egyáltalán nem érthető, és úgy tünik te sem érted. Isten megbocsáthat ha akar. Ehhez nem kell önmagát megöletnie. A Biblia is azt írja a fiú nem felelős az apja bűneiért.



"EKKÉNT A TÖRVÉNY KRISZTUSRA VEZÉRLŐ MESTERÜNKKÉ LETT, HOGY HITBŐL IGAZULJUNK MEG."


Szóval szerinted elég ha csak hiszel, és ezzel törlődnek a bűneid? :) nyugodtan bűnözhetsz amennyit akarsz? :)

2017. ápr. 2. 10:24
 48/61 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Pontosan Te ismételgeted ugyanazokat, tudomásul sem véve mindazokat a Bibliai igazságokat, amelyeket az igazságos és szerető Isten fektetett le. Én sajnos nem tudok észt és felfogóképességet adni mindezek megértéséhez. Abban reménykedem, hogy egyszer szétoszlik a homály, és megérted!


1. Isten "csak úgy" nem tud megbocsátani, mert a "bűn zsoldja a halál" (Rm 6,23)


2. Isten ennek ellenére meg AKAR bocsátani.


Értsd már meg, hogy nem törlődnek bűneid, ha "csak hiszel"! És egyébként nem velem, hanem a Bibliával vitatkozol, ugyanis, ha nem vetted volna észre abból idéztem!


"Azért ám a törvény szent, és a parancsolat szent és igaz és jó", írja Pál apostol Róma 7,12-ben, és ugyanő teszi hozzá, hogy "A TÖRVÉNY KRISZTUSRA VEZÉRLŐ MESTERÜNKKÉ LETT, HOGY HITBŐL IGAZULJUNK MEG". (Gal 3,24)


Ezeket NEM ÉN ÍROM, HANEM PÁL APOSTOL. Márpedig, ha ezt írja az ige, akkor azokat (mindkettőt, ti. a törvény szentségét, és a hit általi megigazulást) fenntartások nélkül el kell fogadnunk! TEHÁT MIND KETTŐ IGAZ!


SZÜKSÉG VAN A TÖRVÉNYRE, ÉS ANNAK BETARTÁSÁRA, DE AZ ÜDVÖSSÉGHEZ EZ KEVÉS!!! KRISZTUS HELYETTESÍTŐ ÁLDOZATA KELL HOZZÁ! Ezt sem én írom, hanem a Biblia. Ha Isten másként látta volna jónak, akkor úgy intézte volna, de Ő ezt így látta jónak, és ezt így kell elfogadnunk!


Ha Isten egyszerűen "csak úgy" megbocsát annak, aki kéri, akkor ellentmondana saját törvényének, miszerint a bűn büntetése a halál. ISTENT KÖTI SAJÁT TÖRVÉNYE IS!!! A MEGBOCSÁTÁSNAK ÁRA VAN!!!


"Mert a bűn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban." (Rm 6,23) (Ezt sem én írom, hanem a Biblia) :)


A törvény egy tükör, amiben megnézhetem magam, hogy én hogy nézek ki hozzá képest, tehát FELBECSÜLHETETLENÜL NAGY SEGÍTSÉG, DE EZ ÁLTAL NEM ÜDVÖZÜLHETEK, MERT AHHOZ NINCS MEG AZ EREJE, CSAK KRISZTUS VÁLTSÁGÁLDOZATA ELEGENDŐ HOZZÁ!


"Megigazulván ingyen az ő kegyelméből a Krisztus Jézusban való váltság által" (Rm 3,24)


Ahhoz, hogy én bűnös ember örök életet nyerjek, vagyis igazzá legyek nyilvánítva az ítélet napján (mivel az örök életbe csak bűntelen lények juthatnak be), az kell, hogy egy igaz "EMBER" (mint, amilyen Jézus volt a Földi életében) az ő bűntelen életében részesítsen engem. Egy csere történik: Én Krisztusnak adom az én bűnös életemet, Ő pedig az Ő bűntelen életében részesít engem! A teológiából tudjuk, hogy van részesített és tulajdonított igazság. Javaslom, olvasd el a következő írást: [link]


A továbbiakhoz sok szerencsét!


Üdv,

Csaba

2017. ápr. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/61 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Te vagy nem olvasod el válaszainkat,vagy gyengeelméjű vagy!


Már írtam,hogy NEM Isten ölte meg Jézust,hanem római katonák!


Az egy dolog,hogy tudatlan vagy,de ha világosan leírtam egyszer,és utánajárhattál,nem vagy épelméjű,ha még mindíg a saját baromságodhoz ragaszkodsz!

2017. ápr. 4. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/61 A kérdező kommentje:

49-es én nem tettem sértő megjegyzéseket csak mert másképpen látsz dolgokat. Ez téged minősít.


Visszatérve a kérdésre. Szerintetek Jézus eleve azzal a céllal érkezett a földre hogy meghalljon az emberek büntiiért, tehát nem a rómaiak ölték meg. Ha meg úgy nézzük hogy a keresztény felfogás szerint Jézus Isten, akkor ez azt jelenti hogy szerintetek Isten öngyilkos lett hogy megbocsátsa az emberek bűneit. Na ez az amivel sehogy sem tudok egyetérteni. Ha te ebben hiszel, te dolgod de nem sértegesd azokat akik ezt nem fogadják el.

2017. ápr. 4. 11:34
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!