Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia meghatározza hogy az...

A Biblia meghatározza hogy az egyes bűncselekményekért milyen büntetést kell adni, vagy csak annyit közöl hogy mi bűn, de a büntetés mértékét a társadalomra bízza?

Figyelt kérdés
Például mi a büntetése a gyilkosnak, erőszaktevőnek, pedofilnak, tolvajnak stb?

2017. márc. 14. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 31/61 anonim ***** válasza:

Ne haragudj kedves Kérdező, de én ilyet nem is mondtam, hogy Jézus eltörölte volna a törvényeket. Ha figyelmesen elolvastad volna, amit idéztem, akkor pont az ellenkezője derül ki belőle... Részemről többet írni nem tudok, a fenti idézetekben benne van minden. "Ha valakinek van füle a hallásra, hallja." (Mk 4,23)

Amit írsz, hogy a törvény betartása által van üdvösség, az egyik legnagyobb tévedés a hívők között. Ezzel kapcsolatban is idéztem Pál apostoltól. Az üdvösség HIT által van, és nem a törvény által. Te még az ószövetségben élsz, ha a törvények betartásában bízol csupán. Akkor még nem adtad át magadat, egész valódat bűneiddel együtt Jézus Krisztusnak! Mert senki sem teheti magát igazzá, semmilyen törvény betartása által, mivel mindnyájan vétkeztünk, ezért mindannyian halált érdemlünk. Csak egy módja van annak, hogy Istentől felmentő ítéletben részesüljünk: Hogyha hitben elfogadjuk Jézus Krisztus értünk hozott helyettesítő áldozatát, aki helyettünk már lefizette a mi büntetésünk árát!

Nézd meg ezt a kis rövidfilmet ezzel kapcsolatban:

[link]


Üdv, és Isten bőséges kegyelmét kívánom életedre!

2017. márc. 21. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/61 anonim ***** válasza:

Hát csak nem tudtam megállni, hogy ne írjak még. :)


Nem tudom, hogy tovább is olvastad-e az igét, amit beidéztél. (Mt 19,16-19) Ugyanis abból kiderül, hogy az ifjú hiába tartotta be a törvényeket (tízparancsolat), Jézus mégis fogyatkozást talált benne, ergo alkalmatlan volt mindezek ellenére a mennyországra. Ezt is kiolvastad belőle?

Íme:

"20. Monda néki az ifjú: Mindezeket megtartottam ifjúságomtól fogva; mi fogyatkozás van még bennem?

21. Monda néki Jézus: Ha tökéletes akarsz lenni, eredj, add el vagyonodat, és oszd ki a szegényeknek; és kincsed lesz mennyben; és jer és kövess engem.

22. Az ifjú pedig e beszédet hallván, elméne megszomorodva; mert sok jószága vala.

...

25. A tanítványok pedig ezeket hallván, felettébb álmélkodnak vala, mondván: Kicsoda üdvözülhet tehát?

26. Jézus pedig rájuk tekintvén, monda nékik: Embereknél ez lehetetlen, de Istennél minden lehetséges." (Mt 19:20-22, 25-26)

Szerinted mire célzott itt Jézus? De nem ragozom tovább, az eddigiekből úgyis kiderül!


Üdvözöllek szeretettel!

2017. márc. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/61 A kérdező kommentje:

31-es


Lehet velem baj és nem értem mit is írtál, de nekem úgy tünik nagy ellentmondás van a szavaidban.



"Ne haragudj kedves Kérdező, de én ilyet nem is mondtam, hogy Jézus eltörölte volna a törvényeket."


Tehát azt mondod nem törölte el, ez értem.



"Amit írsz, hogy a törvény betartása által van üdvösség, az egyik legnagyobb tévedés a hívők között. Ezzel kapcsolatban is idéztem Pál apostoltól. Az üdvösség HIT által van, és nem a törvény által. Te még az ószövetségben élsz, ha a törvények betartásában bízol csupán."


Itt kezdődik az ellentmondás. Az Ószövetség korának emberében szerinted nem volt hit? Először azt írod Jézus nem törölte el az ószövetségi törvényeket most meg azt hogy elég a hit, a törvény nem számít. A hívők ma nagyrészt nem is tartják be az Ószövetség törvényeit.



"Csak egy módja van annak, hogy Istentől felmentő ítéletben részesüljünk: Hogyha hitben elfogadjuk Jézus Krisztus értünk hozott helyettesítő áldozatát, aki helyettünk már lefizette a mi büntetésünk árát! "


És ez elég is? Elkövethetünk bármilyen bűnt, felmentést kapunk mert hiszünk Jézusban? Ugyanmár, ezzel bűnözésre ösztönzöl. Biztos vagy te a dolgodban?



"Nem tudom, hogy tovább is olvastad-e az igét, amit beidéztél. (Mt 19,16-19) Ugyanis abból kiderül, hogy az ifjú hiába tartotta be a törvényeket (tízparancsolat), Jézus mégis fogyatkozást talált benne, ergo alkalmatlan volt mindezek ellenére a mennyországra. Ezt is kiolvastad belőle?"


Ne haragudj de nem tudod értelmezni a verset. Jézus nem mondja hogy az ifjú alkalmatlan volt a mennyországra, mindössze elmondta neki hogyan lehet még jobb ember és ezért milyen jutalom vár rá a mennyországban.



"Szerinted mire célzott itt Jézus? De nem ragozom tovább, az eddigiekből úgyis kiderül!"


Számodra nem derült ki, azt látom.


"26. Jézus pedig rájuk tekintvén, monda nékik: Embereknél ez lehetetlen, de Istennél minden lehetséges."



Az ember hajlamos a bűnre. Mindenki elkövet kisebb nagyobb bűnt. Az üdvözülhet akik Istentől kér megbocsátást. Erre céloz Jézus.

2017. márc. 22. 22:14
 34/61 Alex Fly ***** válasza:
A Törvény nem üdvözít. Arra való, hogy az ember felismerje, hogy bűnös és szüksége vsn Jézusra.
2017. márc. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/61 anonim ***** válasza:
Igen, köszönöm Alex Fly, pontosan erről van szó!
2017. márc. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/61 A kérdező kommentje:

"A Törvény nem üdvözít. Arra való, hogy az ember felismerje, hogy bűnös és szüksége vsn Jézusra."


Jézus nem ezt tanította. Szerinted nem kell tenned semmit? :) Azt hiszed Jézus majd eltörli minden bűnödet? Tévedsz nézd csak:



Máté 19:17 Ha pedig be akarsz menni az életre, tartsd meg a parancsolatokat."

2017. márc. 26. 23:17
 37/61 Alex Fly ***** válasza:

Pedig ezt tanította.

A Törvény által tudjuk, hogy bűnösök vagyunk és ennek mi a következménye. Az ítéletre viszont Jézus ment el helyettünk és ő kapta a büntetést is.

2017. márc. 27. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/61 A kérdező kommentje:
Ebből viszont az következne hogy bármilyen bűnt elkövethetünk, Jézus úgy is megváltja. Ez nyilván butaság.
2017. márc. 27. 19:47
 39/61 Alex Fly ***** válasza:

aki megtér, az nem folytatja a régi bűnös életét, hanem újat kezd Jézusban.

Ha ugyanúgy folytatja tovább, akkor nem kellett neki a megváltás.

Élhetünk a kegyelemmel, de nem élhetünk vissza vele.

2017. márc. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/61 anonim ***** válasza:

Szia!


A törvény megtartása önmagában nem üdvözít, mivel életed során sokszor vétkeztél, sokszor tudtodon kívül is. Isten törvényétől a legapróbb eltérés is halálbüntetést von maga után. Mivel Isten igazságos, ezért a bűnt meg kell büntetnie, tehát Te halált érdemelsz. Viszont Isten kegyelmes is egyben, ezért helyettünk feláldozta egyszülött Fiát, aki helyetted ártatlanul, Isten törvénye ellen vétket el nem követve szenvedte el az örök kárhozat halálát, de mivel ártatlan volt, az Atya feltámasztotta Őt a halálból. Csakis az Ő helyettesítő áldozata révén, vagyunk jogosultak az örök életre. Jézus felvállalta a Te bűneidet, és ha elfogadod ezt a cserét, akkor Ő szeretetből megajándékoz az örök élettel.


DE!!!


Ez nem jelenti azt, hogy nyugodtan bűnözhetünk, mert Ő úgy is örök életet ad, ha hiszünk e helyettesítésben. NEM, ÉS MÉG EGYSZER HANGSÚLYOZOM, NEM!!!

AZ ISTEN TÖRVÉNYÉT BE KELL TARTANI, ez alap opció, DE EZ NEM ÜDVÖZÍT ÖNMAGÁBAN! JÉZUS HELYETTÜNK VÉGZETT ÁLDOZATÁNAK AZ ELFOGADÁSÁRA VAN SZÜKSÉG AZ ÜDVÖSSÉG ELNYERÉSÉHEZ!


MIÉRT? MERT ÖNMAGUNKTÓL KÉPTELENEK VAGYUNK JÓVÁ VÁLNI! ISTEN SEGÍTSÉGE, A SZENTLÉLEK VEZETÉSE, ÉS JÉZUS ÁLDOZATA SZÜKSÉGES HOZZÁ.


NEM AZÉRT KAPSZ ÜDVÖSSÉGET, MERT BETARTOTTAD A TÍZPARANCSOLATOT ÉS AZ ÖSSZES SZABÁLYT! NEM! EZÉRT NEM JÁR JUTALOM! Ez nem egy bartel-üzlet, hogy én adok jó cselekedeteket, akkor nekem jár az üdvösség. A TÖRVÉNYEKET AZÉRT TARTJUK BE, MERT TERMÉSZETES, HOGY AKI ISTENT VÁLASZTOTTA VETŐJÉÜL, AZ BE IS TARTJA AZ Ő TÖRVÉNYEIT, MERT HISZI, HOGY AZOK AZ Ő JAVÁT SZOLGÁLJÁK!


HA VALAHA IS ÜDVÖZÜLNI FOGUNK, ABBAN NEM LESZ SEMMI ÉRDEMÜNK, MERT CSAKIS AZ ATYA EGYSZÜLÖTTJÉT ILLETI A DICSÉRET EBBEN, MIVEL Ő BŰNTELEN LÉVÉN, FELÁLDOZTA MAGÁT ÉRTÜNK, BŰNÖSÖKÉRT. EZ A KEGYELEM! EZ A SZ E R E T E T !


Üdvözlettel: Csaba

2017. márc. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!