Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia meghatározza hogy az...

A Biblia meghatározza hogy az egyes bűncselekményekért milyen büntetést kell adni, vagy csak annyit közöl hogy mi bűn, de a büntetés mértékét a társadalomra bízza?

Figyelt kérdés
Például mi a büntetése a gyilkosnak, erőszaktevőnek, pedofilnak, tolvajnak stb?

2017. márc. 14. 11:38
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező:


Az ember tökéletlen, és bizony aki azt állítja, hogy bűntelen az hazudik.

Ám egy kereszténynek a hazugság olyan bűn, amiért ki is közösíthetik, ugyan is az Isten ellenségének módszerével él, és Istennél nincs kis bűn vagy nagy bűn, és kegyes hazugság sincs, a hazugság nem lehet kegyes.


(Kolosszé 3:8–10) . . .. 9 Ne hazudjatok egymásnak. Vetkőzzétek le a régi egyéniséget a cselekedeteivel együtt, 10 és öltsétek magatokra az új egyéniséget, amely pontos ismeret által újjátétetik Annak képmása szerint, aki teremtette.

(Jakab 3:14, 15) . . ., és ne hazudjatok az igazság ellen. 15 Ez nem a felülről jövő bölcsesség, hanem földi, állatias, démoni.

(Efézus 4:25) 25 Ennélfogva most, hogy levetettétek a hazugságot, igazat mondjon mindegyikőtök a felebarátjának, mivel egymáshoz tartozó tagok vagyunk.

(Jelenések 21:8) . . .és az összes hazug osztályrésze a tűzzel és kénnel égő tóban lesz. Ez jelenti a második halált.”

2017. márc. 14. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 anonim ***** válasza:

"Nagyon rosszul tudod. Zsidók és keresztények szerint is az ószövetség Isten szava, nem emberi iromány. "


És ki vetette papírra? Olvasd már el, amit írtam. Kb. ugyanezt. Ihletettség


"Tehát azt mondod akik a btk-t írták Isten ihletése alatt cselekedtek?"

Erről már írtam, hogy ez egy körülményesebb téma. Könyörgöm, olvasd már el, miket írtam (9-es válasz vége). Vagy csak kötekedni akarsz?

Megkérdezhetem, hogy keresztény vagy, vagy ateista?

2017. márc. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/61 anonim ***** válasza:

Nem hazudok, nem vagyok féltékeny, és irigy sem.


Tökéletlen ember vagyok, de ilyeneket nem teszek, mert nincs rá okom és lehetőségem sem, kerülöm a nem tiszta helyzeteket, és ha fájdalmat okozok ezzel másnak akkor is igazat fogok mondani, hiszen a lelkiismeret az enyém, és nem szeretnék rosszul aludni, sem Istennek nem szeretnék bánatot okozni.


Vannak helyzetek, amikor rosszul esnek dolgok, amikor sértegetnek, vagy valami nem sikerül, de minden helyzetből a legjobbat kell kihozni, hogy Istennek szerezzek dicsőséget azzal, hogy alkalmazom a tanultakat.

S bizonyos ideig "haragszik" is az ember, de nem szabad engedni, hogy a harag átmenjen a másikra napra, hanem mielőbb rendezni kell magaddal, és azzal akire haragszol, illetve Istennel.


(Efézus 4:26, 27) 26 Haragudjatok, ámde ne vétkezzetek; ne menjen le úgy a nap, hogy ingerültek vagytok, 27 és az Ördögnek se adjatok helyet.


Az ördögnek szerzünk örömet, ha a haragunkat átvisszük a másik napra, amely gyökeret verhet, és elmérgesedhet.

2017. márc. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
Living Witness a #3 válaszodra kezdjük mindjárt a zaklatás témakörével. ugyeugye jehovatanúk? :'D
2017. márc. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 A kérdező kommentje:
living witness követtél el életedben bűnt vagy sem? Akár kis bűnt akár nagyot? Igen vagy nem választ várok, nem mellébeszélést.
2017. márc. 14. 16:21
 16/61 A kérdező kommentje:

"És ki vetette papírra? Olvasd már el, amit írtam. Kb. ugyanezt. Ihletettség "


Az Ószövetségben olvasható büntetéseket emberek találták ki vagy Isten parancsa? Téged is arra kérlek hogy ne beszélj mellé mert nem szeretem.

2017. márc. 14. 16:23
 17/61 anonim ***** válasza:
(1János 5:16, 17) 16 Ha bárki meglátja, hogy a testvére olyan bűnnel vétkezik, amely nem von maga után halált, kérni fog, és ő életet ad annak, igen, azoknak, akik nem úgy vétkeznek, hogy halált vonnának magukra. Van olyan bűn, amely halált von maga után. Ez az a bűn, amelyre nézve nem mondom neki, hogy kéréssel álljon elő. 17 Minden igazságtalanság bűn; de azért van olyan bűn, amely nem von halált maga után.
2017. márc. 14. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 Alex Fly ***** válasza:

Meghatározza. Az Ószövetségben ezt a Törvény elég részletesen írta, az Újszövetségben azonban ez jóval egyszerűbb. Pál apostol írja a rómabeliekhez írt levélben: "Mert a bűn zsoldja halál; az Isten kegyelmi ajándéka pedig örök élet a mi Urunk Krisztus Jézusban." (Rm 6:23)

Ennél egyszerűbben nem közölheti.

2017. márc. 14. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 A kérdező kommentje:
living witness látom nem akarsz igennel vagy nemmel válaszolni. Inkább egy vers mögé bújsz :)
2017. márc. 14. 23:36
 20/61 anonim ***** válasza:

a 3-as válaszom arról szól, hogy a magukat keresztényeknek valló vallásokban, nem alkalmazzák a Bibliában leírt elvárásokat, ami egy keresztény helytelensége esetében járna, s ezt a könyörületre hivatkozva teszik, ám akkor az első keresztények könyörtelenek voltak ezzel az erővel, mert bizony repült a gyülekezetből az aki parázna hazug, gyilkos vagy bármi ilyen halálos bűnt követett el. s akkor jöhetett vissza ha rendezte az életét.


Isten nem könyörtelen, de a büntetés fegyelmezés céljából van, nem haragból, vagy gyűlöletből.

Nincs elrettentő fegyelmezés hanem szabadon élhetik a helytelen életüket Jézus halálára hivatkozva.

2017. márc. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!