Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a jehova...

Miért van az, hogy a jehova tanúi mindig mindent jobban tudnak mint más keresztények?

Figyelt kérdés

Észre vettem, hogy a legtöbb esetben mindenre meg van a válaszuk.

Számomra ez részben azért idegesítő mert nem korrektek a vita partnerükkel. Sokszor ahogy megfigyeltem nem a beszélgetésre öszpontosítanak hanem minden áron a "gyözelemre".

Én egy jó ideje ezért is nem beszélgetek velük mert értelmetlennek tartom azt a fáradságot, hogy megmaradjak a korrektség vonalán belűl amikor ők teljesen más elv szerínt állnak hozzá a beszélgetéshez.

Díjazom és tistelem azt amikor valaki olyannal beszélgetek aki valóban többet tud nálam de ezt nem érzékelteti velem és nem kezel úgy mintha soha nem láttam volna egy Bibliát.

Miért gondolják azt, hogy ők mindig mindent jobban tudnak másnál, hisz rengeteg olyan ember van akik hosszú éveken át teológiát tanultak, sőt laikusokat is ismerek akik valóban hosszú éveken keresztűl a Bibliát tanulmányozták, de olyan felsőbbrendűséget nem igazán éreztem egyiküknél sem mint amit a tanúknál tapasztaltam.

Miért van ez így?



2017. jan. 27. 21:23
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
80%

kedves living witness


"Nem vagyok fanatikus, mert az élet bármely területén, majdnem otthon vagyok."


fanatikus=vakbuzgóság, elvakultság; a valóság figyelmen kívül hagyásával, makacsul hinni valamiben, ragaszkodni valamihez


ha azt hiszed hogy az őrtornyod igazat mond az fanatizmus,de mivel a jehovák mindenkinél mindent jobban tudnak így fel sem merül benned hogy tévedsz, tehát ha "tegyük fel" mielőtt megsértődik a képzeletbeli barátod hogy nem is létezik de te váltig állítod hogy így van akkor fanatikus vagy, én várom hogy bebizonyítsa nekem valaki nem tömeghisztéria amit műveltek de valahogy ez nem akar sikerülni soha


"Jézus sem válaszolt meg mindig mindenre, ha nem látta értelmét."


itt 2 dolog a lényeges a végeredmény a csend de nem az a lényege, 1 nem akarsz, 2 ez a fontosabb, nem tudsz

2017. jan. 28. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
87%
Nem tudnak mindent jobban, csak azt hiszik. Az érveik gyenge lábakon állnak, és rendszerint nem tudnak megválaszolni a komolyabb ellenvetésekre.
2017. jan. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%
Living közös nevezőről beszélsz, de ez nálatok nincs, három opció van, vagy valaki tanú, vagy tévelygő és még nem tanú, vagy hitehagyott és már nem tanú, ti ebben a három verzióban gondolkodtok, nincs olyan, hogy közös nevező, mert ez csak akkor történhet meg, ha aki nem tanú elkezd a tanúk ösvényén járni. Ezek után le lehet vonni sok következtetést, számtalanszor láttam, hogy vonulsz vissza, vagy hagyod válasz nélkül az embert, amikor érzed, hogy most már be kellene vallanod a tévedésedet, és elfogadni, hogy a szervezet amit képviselsz, nem áll meg a tűz próbája alatt, mert az nem megállás, hogy belső kontroll propagandával minden tévedést eladható formába alakít a vezető testület, ezt csináltál a történelembe a diktatúrák is.
2017. jan. 29. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

"10-es, ha te az az 59%-os vagy, aki minden tanúkról szóló kérdés alá szokott írni, érdekes pont tőled látni a sértegetés megemlítését. :D"


Sosem sértegettem még tanút, viszont ahol tudom, ott cáfolom az őrtorony tanítását. Azzal neked kell elszámolni magadban, hogy miért azonosulsz egy szervezettel és amikor bibliai igékkel can egy tanítása cáfolva, azt vajon miért veszed sértésnek.


Egyszerűen megszünt bennetek a határ saját magatok és az őrtorony között. Úgy éltek, hogy aki az őrtornyot kritizálja, az titeket sérteget. Szerinted ez normális?

2017. jan. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 Alex Fly ***** válasza:
59%

Hogy a kérdésre is válaszoljak: nem tudnak mindent jobban, de sok kérdésre megvan a bemagolt sablonválaszuk, amit olyan természetesen tudnak előadni, hogy úgy tűnik, mint ha hatalmas bibliaismerettel rendelkeznének. Amennyiben az ember belekérdez, rögtön észrevenni, hogy tulajdonképpen valódi tudás nincs emögött, csak betanult szöveg.

Ez a stratégia az emberek 90%-ánál (akiknek nincs számottevő bibliaismeretük) nagyon jól beválik, az általuk feltett kérdések csaknem mindegyikére kész választ tudnak adni. A gond csak akkor van, ha valaki olyan dolgot mond, amire nincs sablonszövegük ésökénytelenek lennének önállóan megválaszolni azt -a Tanúk nagyrészt ezen szoktak elvérezni...

2017. jan. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 lilla64 ***** válasza:

4-es válaszolónak!

Tudtommal ez az oldal azért jött létre,hogy ha valakit valami érdekel,feltehesse a kérdést.Különben is nemcsak a tanukkal foglalkoznak,tesznek fel kérdéseket más vallási felekezetekről is,és kritika is van bővenHogy többet foglalkoznak a tanukkal? Hidd el én is tanu voltam,jó okkal kritizálják őket.

2017. jan. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Fingkirály ***** válasza:

@living witness:


sajnos a köznevek és melléknevek Nagy Kezdőbetűvel (esetleg CSUPA NAGYBETŰVEL) írása általában a tanulatlan/buta/könnyen manipulálható emberek sajátja - ők ezzel próbálják a figyelmet az általuk a szövegükben valamiért marha fontosnak (elnézést, Fontosnak) tartott elemek kiemelésére.


Bizonyos helyzetekben nagyon jó stilisztikai eszköz )pl szépirodalmi művekben), de hétköznapi beszélgetés jellegű irományokban ez inkább csak az így író korlátoltságára mutat rá.

2017. jan. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!