Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a jehova...

Miért van az, hogy a jehova tanúi mindig mindent jobban tudnak mint más keresztények?

Figyelt kérdés

Észre vettem, hogy a legtöbb esetben mindenre meg van a válaszuk.

Számomra ez részben azért idegesítő mert nem korrektek a vita partnerükkel. Sokszor ahogy megfigyeltem nem a beszélgetésre öszpontosítanak hanem minden áron a "gyözelemre".

Én egy jó ideje ezért is nem beszélgetek velük mert értelmetlennek tartom azt a fáradságot, hogy megmaradjak a korrektség vonalán belűl amikor ők teljesen más elv szerínt állnak hozzá a beszélgetéshez.

Díjazom és tistelem azt amikor valaki olyannal beszélgetek aki valóban többet tud nálam de ezt nem érzékelteti velem és nem kezel úgy mintha soha nem láttam volna egy Bibliát.

Miért gondolják azt, hogy ők mindig mindent jobban tudnak másnál, hisz rengeteg olyan ember van akik hosszú éveken át teológiát tanultak, sőt laikusokat is ismerek akik valóban hosszú éveken keresztűl a Bibliát tanulmányozták, de olyan felsőbbrendűséget nem igazán éreztem egyiküknél sem mint amit a tanúknál tapasztaltam.

Miért van ez így?



2017. jan. 27. 21:23
1 2 3
 11/27 How Arrow ***** válasza:
100%
Kedves kérdező ez a kérdésed bármilyen vallásnak mehetne.
2017. jan. 28. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
13%

Kedves Privát üzenetet küldő:


Diktatúra:

egy személy korlátlan uralma, amelyet nem korlátoz jog vagy nem szűkít semmilyen hivatalos testület.


Ez csak félig igaz, mert Isten egy személyben jogosult

erre.

De az Ő diktatúrája is más, ám neki van egyedül meghatározni, az emberek felé a jót és a rosszat.

De ha Diktatúrának nevezed, tedd azt.


A gyülekezet vezetése pedig nem diktatórikus, mert nem egy személy hoz döntéseket, és vannak vélemények amiket meghallgatnak.


egy viszont biztos, ha elfogadod, ha nem.

A Biblia összességét figyelve láthatod, hogy Isten "diktatorikusan" hozott erkölcsi elveket, imádatban elvárásokat, amik mindenkire vonatkoznak, s nem személyre szabottan hozta ezeket, hanem egységesen mindenkinek ugyan az volt a teendője, még azoknak is akiket Isten népének vezetésére jelöltek ki.


Minden egyéb dologban az ember szabad kezet kap, csak ezekben nem.

2017. jan. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
57%

A kérdezőtől pedig bocsánatot kérek az offért.


:)

2017. jan. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
30%

"Nem tudom, hogy mi a gondod a kérdésemmel"

Az, hogy nem valódi kérdés, hanem egy kérdés köntösébe bújtatott állítás.


"Téged miért zavar ha egy adott vallásról több szó esik mint pl az agnoszticizmusról? "

Az nem zavarna. Az zavar, hogy nem a vallásról esik szó, hanem az abban hívőkről. Nem a vallást kritizáljátok, hanem a követőit provokáljátok. ( megjegyzem, a vallás kritikájának sem lenne helye ezen az oldalon.)


"Végűlis semmi olyant nem írtam amivel esetleg megsértettem volna valakit, legfeljebb valakinek a büszkeségét. "

Te érted ezt a mondatodat?


"De ha ennyire zavarnak ezek a kérdések akkor én csak azt tudom neked ajánlani, hogy ne olvasd el őket és akkor meg kíméled magad a haragtól. "

Amíg el nem olvasok egy kérdést, addig nem tudhatom hogy annak tartalma zavar-e.

Haragos pedig nem vagyok. Annyira legalábbis biztos nem, mint te a jehovisták miatt.

2017. jan. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
54%
10-es, ha te az az 59%-os vagy, aki minden tanúkról szóló kérdés alá szokott írni, érdekes pont tőled látni a sértegetés megemlítését. :D
2017. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%

# 3

living witness



Nem minden ember gondolkozik úgy ahogy te, így a vita teljesen természetes dolog. A Bibliával kapcsolatban is. Gondoloj arra hogy mennyi féle értelmezése van a Bibliának. Sőt van aki nem fogadja el a Bibliát ihletett műnek. Előrelépés vita nélkül nem lenne, és ugye a vita az, amikor érveket sorakoztatunk fel az állításunk mellett, és a másik fél állításával szemmben. Ennek megvan a szép levezetése, anélkül hogy belekerülnénk a veszekedés csapdájába.


"Aki vitát szeretne ezen Könyvből nyitni, azt Én már is lezárom"


Fura ez a nagybetűzés az könyv és az én szócskánál. Mintha a könyv vallásának(iszlám) egyik képviselőjél beszélgetne az ember, akinek egy csöppet nagy az egója..


"Aki vitatkozni akar Isten szaván, az semmit sem ért,"


Jó látni hogy néha azért lebuktatod magad és kiderül hogy is viszonyulsz valójában embertársaidhoz.

És szerencsére ez nyilvános fórum, így sok más ember is láthatja.


A kérdező nem is jár messze amikor a felsőbbrendűséget pedzegetni.

2017. jan. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
24%

Honnan tudod, hogy Én szócskát nem e véletlenül írtam-e nagy betűvel?

Képes vagy ebben is azt látni, hogy magasabbra tartom magam? Nem kedves Barátom, Te mindenben ezt akarod meglátni,


Egyébként pedig nem vagyok nagyobb mint egy haszontalan szolga aki csak a kötelességét teszi...

S szeretem ezt a szolgaságot, a Bibliát, és mindent ami abban megíratott.

2017. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:

# 17

living witness


Nem tagadom, lehetséges az is hogy elírás történt. :)

Mind az én és mind a könyv szócskánál.

Sőt, lehet a 6-os válaszoló is benézte mint én. :)


De igazából nem csak ebből lett leszűrve a felsőbbrendűség. Ezen az oldalon nem egy írásod alapján látszik ez. Észre sem veszed ezt. Hozzáteszem, ezért nem te vagy a hibás.

És nem csak én látom ezt bele. Tudod, amit írsz az nyilvános.


Kb. olyan ez mint Opendoornál, a hírhedt Tanúnál.


A Biblia szeretete pedig nem jogosít fel arra hogy így viszonyulj embertársaidhoz. Ilyen hozzáállással az ember vígan lehetne dzsihadista és nyisszanthatná el egy másik egyén torkát.

2017. jan. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

"living witness nevű felhasználó válasza:

#1

A Biblia nem vita tárgya."


kedves living witness

mivel csak olyan beszélgetésbe vagy hajlandó belemenni ami nem kérdőjelezi meg a fanatizmusod így nincs is értelme veled semmilyen eszmefuttatásnak


nem 1X "hirtelen eltűntél" amikor nem tudtál mit idézgetni az őrtornyodból

előtte bizony nagy mellénnyel ítélkeztél, de amikor a kiragadott félidézetedet kiegészítettem a teljes idézettel (pedig látod még a hazai pályádon is esendő vagy) valahogy alábbhagyott a nagy mellényed


aki azt hiszi egy 200-300-vagy akár 2437568235678639 oldalas mesekönyv mindenre választ az az még iskolába sem járt

gondoljatok csak bele az első törikönyved 200 oldalas és a történelem töredékét sem fedi le, hol van a többi tudomány? fizika, kémia, matematika, biológia stb

2017. jan. 28. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
37%

Nem vagyok fanatikus, mert az élet bármely területén, majdnem otthon vagyok.

Jól lehet a Fizikai, és egyéb tudományos jártasságom alacsony.Ezért is szeretem hallgatni azokat, akik otthonosabban mozognak ebben a témában, és így tanulok tőlük.


Eszmefuttatás.


Nem tűnök el hirtelen, mindössze békére hívott el az Isten, és ezért, ha hasztalannak látok egy beszélgetést, akkor /lelécelek/ nem folytatom tovább.

Miért kell a tűzet egymás ellen szítani, hanem tudunk közös nevezőre jutni.

Úgy gondolom, hogy ami nem megy annak erőltetése felesleges. :)

Sajnos a tény az, hogy már eleve negatívan kezdenek egy Tanú válaszába, ennél fogva írhat bármilyen ékes szólással, akkor sem lesz eredménye.

S azt is el kell hogy mondjam, hogy sokszor van, amikor egyetértek, más válaszolókkal, pedig nem Tanú testvérem írta.

S olyat is Tapasztaltam, hogy a Tanúk közül írt válaszokat is némelyeket elfogadnak, tehát vannak azért egyetértések.


Kérlek, azt tartsd szem előtt, hogy nem mindig ésszerű erőltetni azt, ha nincs közös nevező, Jézus sem válaszolt meg mindig mindenre, ha nem látta értelmét.


(Máté 26:62) 62 Erre a főpap felállt, és így szólt hozzá: „Semmit nem válaszolsz? . . .

(Márk 14:60) . . ., és így kérdezgette Jézust: „Semmit nem felelsz? . . .

2017. jan. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!