Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztények mindent megtehe...

A keresztények mindent megtehetnek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Én keresztény ( pünkösi-karizmatikus ) iskolába járok. De viszont én nem vagyok vallásos és nem is tartom . Egyhetet hiányoztam sulibol és valamelyik osztálytársam olyanokat mondott a tanárnak , hogy én káromkodom stb.Ez engem felháborított de azért is mert nem káromkodok.Most meg az mindenki kérdezget bogy "jaj tényleg ezt mondtad " stb? Ma az anyám be ment a suliba ügyeket intèzni ès beszèlt az osztályfönökömel. Haza megyek erre a meg leszíd az anyám hogy miket mondok , de èn mondtam hogy nem mondtam ilyet de nem érdekli . Az apám meg a másik.komolyan a keresztènyek mindent megtehetnek ? Ezt a kèrdèst nem provokáciobol teszem fel, de ez engem nagyon kiakaszt. (Helyesírási híbákèrt bocs de telefonrol irok ) f

2015. febr. 17. 21:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%
Nem. Az emberek azok, akik azt hiszik mindent megtehetnek. Osztálytársad viselkedése pedig nem keresztényi. Tudod, nem látszik rajtad, hogy egyházi iskolába jársz, mert nagyon tudatlan vagy ezen a téren.
2015. febr. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocs rosszulírttam az akartam írni hogy "azért is mert NEM káromkodok" . :D
2015. febr. 17. 21:13
 3/15 anonim válasza:
82%
Hit Gyülis vagy?
2015. febr. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen Miért? ( jobban mondva igen de nem vallásos )
2015. febr. 17. 21:18
 5/15 A kérdező kommentje:
A másik : ha valaki viccelődik akkor már azt is komolyan kell venni , de tényleg már!
2015. febr. 17. 21:28
 6/15 anonim válasza:
Huszár Gál iskola?
2015. febr. 17. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Szerintem beindultak attól, hogy káromkodsz.
2015. febr. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdezö,

ilyen az élet. Mindig akad aki akarva vagy akaratlanul bánt, pletykál, rágalmaz.

Akár az óvodában, iskolában a munkahelyen, a szomszédságban, mindig akad valaki, aki szenzáció-éhes, vagy írígy.


Sokszor nem is kell hogy rosszindulat legyen benne, csak valaki valamit mond, a másik hozzátesz, még akaratlanul is, és mire a ki tudja hányadik ember fülébe jut a hír...hát egy kész regény keletkezik.


Bár nehéz megtanulni, de érdemes minél hamarább elkezdeni, ignorálni, hogy mit mondanak vagy írnak az emberek. /ha nem igaz/


A rosszabbik fajtája ha észreveszi, hogy megaláznak és az neked nagyon fáj, akkor tudják a jövöben hol ártsanak neked.

De ha egyszerüen megtanulod "félvállról" venni a dolgokat sokkal boldogabb leszel az életben.


Te tudod, Isten is tudja, hogy mit mondtál vagy tettél. Anyukáddal, ha látod, hogy pihent, jó kedvü ülj le és beszélgessél el. Öntsd ki a szívedet, mond meg hogy ez neked fáj, hogy nem hisznek neked és rágalmaznak az emberek. /hidd el, nem csak a hívö fajta, az ateista ugyanúgy csúfolkodik/


Tudod még a Bibliában a bölcs Salamon király is azt mondta, hogy ne nagyon figyeljünk oda, amikor valaki rágalmaz minket, mert mi magunk is ezt teszük idönként.


Figyeld meg egyes kommentelöket itt is, bár anonymek, de a számok alapján már tudod látod, hogy akkora baromságokat írnak, szinte izzik a PC, ahogy kisugárzik belölük a gyülölet, a rágalom, és az ezzel járó hazugság.

Na és még csak a fejükre sem boríthatjuk a számítógépet, mert messsze vannak.

Fel a fejjel.... a NET-en kereshetsz jó tanácsot az asszertív viselkedésröl.

2015. febr. 18. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 KZitus ***** válasza:

Szervusz


Miért hiszed, hogy aki kereszténynek valja magát, de "nindent megtehet", az tényleg keresztény?:-)

Hiszen te is tartozol valamilyen valláshoz, de mint írod, nem tartod. Úgy tűnik nem vagy egyedül:-)

Szerinted? :-)

2015. febr. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 yuda ***** válasza:

Nehéz úgy nyilatkozni, véleményt mondani, hogy nem tudjuk miről van szó.

Te mire emlékszel? Mit mondtál amire azt mondták, hogy káromkodsz? (ha nem titok)

Másik kérdésem, hogy ha saját magadat sem tartod kereszténynek, miért jársz oda? -úgy értem, hogy persze a szülők oda írattak, de miért nem szólsz nekik, hogy ez téged nem érdekel és nem tartod magad annak. Szerintem becsületesebb lenne, ha szólnál és keresnének megoldást.

Annál mindenesetre jobb, mint ide kiírni és jól lejáratod a sulidat, a szüleidet, a tanáraidat, a kereszténységet.


Véleményem látatlanban, de hangsúlyozom, hogy tényleg vélemény- nem tudom mi történt:

- te mondtál valamit, ami szerinted nem káromkodás, de szerintük viszont az. Egy dolognak két megítélése.

2015. febr. 18. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!