Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van az, hogy a jehova...

Miért van az, hogy a jehova tanúi mindig mindent jobban tudnak mint más keresztények?

Figyelt kérdés

Észre vettem, hogy a legtöbb esetben mindenre meg van a válaszuk.

Számomra ez részben azért idegesítő mert nem korrektek a vita partnerükkel. Sokszor ahogy megfigyeltem nem a beszélgetésre öszpontosítanak hanem minden áron a "gyözelemre".

Én egy jó ideje ezért is nem beszélgetek velük mert értelmetlennek tartom azt a fáradságot, hogy megmaradjak a korrektség vonalán belűl amikor ők teljesen más elv szerínt állnak hozzá a beszélgetéshez.

Díjazom és tistelem azt amikor valaki olyannal beszélgetek aki valóban többet tud nálam de ezt nem érzékelteti velem és nem kezel úgy mintha soha nem láttam volna egy Bibliát.

Miért gondolják azt, hogy ők mindig mindent jobban tudnak másnál, hisz rengeteg olyan ember van akik hosszú éveken át teológiát tanultak, sőt laikusokat is ismerek akik valóban hosszú éveken keresztűl a Bibliát tanulmányozták, de olyan felsőbbrendűséget nem igazán éreztem egyiküknél sem mint amit a tanúknál tapasztaltam.

Miért van ez így?



2017. jan. 27. 21:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%
Mert nekik kötelességük mindig, mindenkit megtéríteni a saját elveikhez. Fanatikusak, és ezért nem vitaképesek.
2017. jan. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
32%

Nos, Én soha nem kezeltem senkit úgy, mint ha többet, vagy jobban tudnák mindenkinél mindent.


egyébként pedig mindig is szerettem idősebb tapasztaltabb emberek társaságát keresni, s nem csak a vallás terén, hanem az élet bármely területéről legyen is szó.

Mert az mindig tanul valamit, és soha nem lesz olyan hogy már mindent tud.

2017. jan. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
4%

#1

A Biblia nem vita tárgya.

Aki vitát szeretne ezen Könyvből nyitni, azt Én már is lezárom. Aki vitatkozni akar Isten szaván, az semmit sem ért,

2017. jan. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
37%

Tényleg nem unjátok a napi tucatnyi provokatív J.T.-is kérdést?

Egyszerűen röhejes!


Melyik "keresztény" vallás terjesztői nem gondolják azt, hogy ők mindent jobban tudnak?

Az inkvizíció a vitaképességről szólt?

A huszita háborúk a másik véleményének toleráns elfogadását jelképezik?

A keresztes háborúk a másik fél megértésének és érvei elfogadásának mintapéldái?


Foglalkozz a magad hitével, és hagyd, hogy más is ezt tegye!


( Nem vagyok jehovista. Agnosztikus vagyok, csak már nagyon zavar ez a rengeteg provokatív, primitív kérdésnek álcázott gyalázkodás.)

2017. jan. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
54%

A tanúk szemében három opció létezik.


1. tévelygő, aki még nem ismerte meg "Jehovát" vagy olyan keresztények, akik bár keresik az Istent, de nem a Biblia szerint cselekednek, mert azt csak a szervezeten belül teszik az ott lévő tagok.


2. hitehagyott vagy, mert megismerted "Jehovát" majd elfordultál tőle


3. te magad is tanú vagy, szóval jó helyen vagy, és az "igazságot" képviseled


Ezt figyelembe véve, a tanúk szemszögéből, a beszélgetés le van zárva, az első szó után, mivel nincs olyan opció, ahol a tanú az, aki belátja a tévedését, még akkor sem, ha egyértelmű bizonyítékokat tárnak eléjük, tehát, a beszélgetés kimenetele a fentebbi opciók szerint történnek, ha tanú vagy, akkor jó helyen vagy, és függetlenül attól, hogy 150 éve alatt, a szervezet számtalanszor elbukott tanításaiban, vagy tévelygő, tehát a beszélgetés végén te lehetsz az, aki csatlakozhatsz, a tökéletes, és Isten "egyetlen, igaz" szervezetéhez, vagy hitehagyott vagy, szóval a szavaidat nem, hogy nem kell figyelembe venni, függetlenül attól, hogy bizonyítékkal rendelkezel, de még jó "keresztényi" módon, még el is kell menni mellette, függetlenül attól, hogy Jézus annak is megbocsájtott, aki megölte.


Ennyi!

2017. jan. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
96%

"Aki vitát szeretne ezen Könyvből nyitni, azt Én már is lezárom. Aki vitatkozni akar Isten szaván, az semmit sem ért"


Na de abban a könyvben vannak többféleképpen értelmezhető dolgok! Arról miért ne lehetne vitázni? A vita konstruktív dolog.


Azért az beszédes, hogy a"Könyv" és az "ÉN" szavakat is nagybetűvel kezded. :-)

2017. jan. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
90%

"Aki vitát szeretne ezen Könyvből nyitni, azt Én már is lezárom. Aki vitatkozni akar Isten szaván, az semmit sem ért"


A gond csak az, hogy a biblának rengeteg fordítása van, és ezek igencsak eltérnek egymastól nemcsak szófordulatokban, hanem sokszor értelemben is - és már csak ezért sem lehet bármit az egyedül érvényes dolognak venni, mert MELYIK az "isten szava", amikor egymásnak teljesn ellentmondóak a fordítások, "eredeti" meg nem létezik!

2017. jan. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
24%

Azok a szerencsétlenek a tudatlanságban érzik jól magukat!

A valóság az egyszerűsége miatt érthetetlen számukra. A meséket szeretik...

2017. jan. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Kedves #4-es!


Nem tudom, hogy mi a gondod a kérdésemmel de ha úgy gondolod, hogy megszegtem a gyakorikérdéseket valamely ponton akkor kérlek tégy panaszt és kérd,hogy töröljék a kérdést.

Engem nem zavar,hogy te agnosztikus vagy, mint ahogy az sem zavarna ha éppen ateista lennél. Téged miért zavar ha egy adott vallásról több szó esik mint pl az agnoszticizmusról?

Annak, hogy a Jehova Tanúi felé több kérdés kerűl fel nem gondolod, hogy oka van?

Végűlis semmi olyant nem írtam amivel esetleg megsértettem volna valakit, legfeljebb valakinek a büszkeségét.

De ha ennyire zavarnak ezek a kérdések akkor én csak azt tudom neked ajánlani, hogy ne olvasd el őket és akkor meg kíméled magad a haragtól.


Egyébként meg köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2017. jan. 27. 23:10
 10/27 anonim ***** válasza:
24%

Én nem mondanám, hogy jobban tudnak bármit is és ezt nem azért írom, mert alázni akarom őket, hanem mert ha megnézed az összes válaszukat, azok mind megvannak a jw.org -on, tehát csak idemásolják.


Kivéve mikor személyeskedés van és sértegetés, mert az már önmagukból jön.

2017. jan. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!