Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten a szeretet, akkor...

Ha Isten a szeretet, akkor miért áll ellentétben Pál "szeretet himnuszával"?

Figyelt kérdés

1Jn 4,8

A ki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet.


IKor 13

4. A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, NEM GERJED HARAGRA, NEM RÓJJA FEL A GONOSZT,

6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

7. MINDENT ELFEDEZ, mindent hiszen, mindent remél, MINDENT ELTŰR.

8. A szeretet soha el nem fogy...


Pál téved, és az istenképünk több helyen nem valós, vagy Pál írása ellentétben áll Isten szeretetével?


2017. jan. 10. 20:54
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Ismét egy példával érzékeltetem a kérdésedhez való viszonyodat:


Egy ember le akarta vágni a füvet a háza előtt,de az nem indult be.Átment hát a szomszédba,és kérte a gépét.

-Nem adom!

-Hát miért?

-Mert sztájkolnak a pilóták Londonban,és nincs járat New Yorkba.

-Mi köze a fűnyíródnak, a pilótasztrájkhoz?

-Semmi.Ha nem akarom odaadni,nem mindegy milyen ürügyet hozok fel?


Elbizonytalanodtál.Valamilyen ürügyet kerestél,hogy elvethetsd a Bibliát,és Istent.Nem jutott jobb ürügy az eszedbe,önmagad meggyőzésére.

2017. jan. 14. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 A kérdező kommentje:
Elbizonytalanodtam, jobb ürügy, rosszabbnál rosszabb példák. A kérdésre a válasz menne ilyen jól, mint az össze vissza beszéd.
2017. jan. 14. 08:17
 33/47 anonim ***** válasza:

Istentől van a legnagyobb, legféltőbb szeretet és minden bölcsesség. Ő az Atyád, aki melletted lesz, ha bízol benne, megbánod bűneidet és kéred tőle, mindenben meg fog segíteni kegyelme és Jézus által, én ebben hiszek. DE hol láttad azt akár a Bibliában szó szerint, hogy Isten A szeretet? Versekben több helyen előfordul, igen, hogy Isten a szeretet, mert tőle van a szeretet. De szó szerint Ő az a hatalmas Valaki, AKITŐL van a szeretet. A szeretet nem az Isten, hanem Isten találmánya nekünk. A "szeretet himnusza" pedig arról szól, hogy nekünk embereknek hogyan kéne bánnunk egymással, és igaza van Pálnak, nem látok benne tévedést.

Amúgy az első válaszoló voltam, mondhattam volna úgyis válaszomat, hogy nem "buzdít", hanem "kijelenti Pál", szerintem értelmét nézve ugyanaz. Másfelől meg mint mondtam ott is, Istent és embert érzésem szerint nem vehetünk egy kalap alá.

2017. jan. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
Hoffmann József teljesen jó választ adott, de te csak értetlenkedsz és kötekszel, kérdező.
2017. jan. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
Hoffman József nagyon rossz választ adott, amit meg is válaszoltam. Azért nem elfogadható, mert egyoldalú, és dogmatikus, amire kapott is választ, nem ismétlem magam.
2017. jan. 14. 14:40
 36/47 A kérdező kommentje:

Más szavakkal: Jézus azt mondta, hogy bocsássunk meg az ellenségeinknek is. Ez megvan? Jézus ellenségeinek nem bocsát meg, csak annak, aki átpártol hozzá. Viszont onnantól kezdve már nem az ellensége. Ez idáig érthető? Tehát Jézus olyan terhet tett a vállunkra, amit saját maga nem vesz fel. Pedig erről beszélt Jézus is, és nem dicsérő szavakkal:


Mt 23,4

Mert ők nehéz és elhordozhatatlan terheket kötöznek egybe, és az emberek vállaira vetik; de ők az ujjokkal sem akarják azokat illetni.

2017. jan. 14. 14:45
 37/47 anonim ***** válasza:

De hát Jézus meghalt értük is kereszten és ott Istennek kérte, hogy legyen nekik is megbocsátás. Azt sehol nem írja a Biblia, hogy nem bocsátott meg Jézus nekik. Az viszont kivehető, hogy Jézus nem a bűneikért ítéli meg őket. Amit megítélt Jézus, az az volt, hogy bűneiket nem bánták meg. Ld Zákeus történetét, aki visszafizette a többszörösét az ellopott összegeknek.


Amúgy a 33as válaszomra még nem válaszoltál... kíváncsi lennék a véleményedre.

2017. jan. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:

33.Hsz!


"Aki nem szeret, nem ismeri az Istent, mert az Isten szeretet."(1 Jn 4:8)

2017. jan. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:

Köszönöm 38as. Utánanéztem azóta egyszer én is és aláírom, hogy amit írtam 33as válaszomba, téves, ezért elnézéseteket kérem, valóban János evangéliumában le van írva, amivel én nem számoltam...


Rossz válaszom után nem akarok találgatni, de azt viszont jól tudom, hogy az én életem azóta rendeződött, amióta hiszek Őbenne és nekem ez elég indok arra, hogy nem kételkedem sem Pál szavaiban, mert legfőképp szeretet segítségével juthatok az Isten felé, sem Jézus tetteiben, mert vállalta értem is a halált, hogy bűneim meg legyenek bocsátva és sem Isten kijelentéseiben, mert Ő alkotott engem és adott életet, nekem Őrá van szükségem.


Még egyszer bocsánat a rossz válaszomért.

2017. jan. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Hamisan rágalmazod Jézust!


"Jézus pedig monda: Atyám! bocsásd meg nékik; mert nem tudják mit cselekesznek. Elosztván pedig az ő ruháit, vetének reájok sorsot."(Luk 23:34)

2017. jan. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!