Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Isten a szeretet, akkor...

Ha Isten a szeretet, akkor miért áll ellentétben Pál "szeretet himnuszával"?

Figyelt kérdés

1Jn 4,8

A ki nem szeret, nem ismerte meg az Istent; mert az Isten szeretet.


IKor 13

4. A szeretet hosszútűrő, kegyes; a szeretet nem irígykedik, a szeretet nem kérkedik, nem fuvalkodik fel.

5. Nem cselekszik éktelenül, nem keresi a maga hasznát, NEM GERJED HARAGRA, NEM RÓJJA FEL A GONOSZT,

6. Nem örül a hamisságnak, de együtt örül az igazsággal;

7. MINDENT ELFEDEZ, mindent hiszen, mindent remél, MINDENT ELTŰR.

8. A szeretet soha el nem fogy...


Pál téved, és az istenképünk több helyen nem valós, vagy Pál írása ellentétben áll Isten szeretetével?


2017. jan. 10. 20:54
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
100%
A szeretet Istentől van, Pál "szeretet himnusza" pedig arra buzdít minket, hogyan bánjunk egymással szeretettel, ahogy Isten is elvárja tőlünk, emberektől. Szerintem a 2 nem üti egymást, Istent és embert nem vehetünk egy kalap alá, én így gondolom.
2017. jan. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Ha az ember szeretete ilyen, mennyivel ilyenebbnek kellene lennie Isten szeretetének? Az Isten miért várna el olyan szeretetet, amit Pál megfogalmazott, ha saját maga nem teszi? Ezért nem tudom sehogyan sem elfogadni egyes válaszoló, sajnálom a válaszod.
2017. jan. 10. 22:15
 3/47 anonim ***** válasza:
20%
Üdv, bizony jól írod, óriási ellentmondás ez "NEM GERJED HARAGRA, NEM RÓJJA FEL A GONOSZT" és az ószövetség istenének a cselekedetei, lehet ezt a hívőknek magyarázni, hogy így meg úgy, de ezek a szavak merőben ellentétesek azzal, hogy a 10 csapásnál például csecsemőknek is meg kellett halniuk, pedig nem volt lehetőségük, még csak döntést hozni sem, arra meg már kitértem régebben, hogy ha Isten előre látja, hogy mit fog egy csecsemő majd cselekedni, vagy, milyen ember lesz, akkor viszont a szabad akaratnak nincs semmi értelme, mert akkor a születésnél eldől, hogy xy megtér e vagy sem. Igazi brutális önellentmondás, de hát nem ez az egyetlen....
2017. jan. 11. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
100%

3.Hsz!


A 10. csapásnál nem Isten gyilkolt,hanem a halál angyala,csak az Isten oltalmából kivonult egyiptomiakat nem védhette meg Isten.

2017. jan. 11. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Milyen hiányosságot találsz Jézus szeretetében,aki bemutatta az Atyát?

2017. jan. 11. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 Ozmium42 ***** válasza:
31%

Feltettem korábban én is ezt a kérdést. Isten minden vonatkozásban a szöges ellentéteként nyilvánul meg mindannak, amit a szeretethimnusz felsorol


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskri..

2017. jan. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 A kérdező kommentje:

"Milyen hiányosságot találsz Jézus szeretetében,aki bemutatta az Atyát?"


Az ítélet, a gyehenna, a kárhozat. Jézus beszédeiben folyamatosan vonul végig az ítélet a kárhoztatás. Ez nem fedi a nem rója fel a gonoszt, a mindent elfedez, és a mindent eltűr kifejezéseket. Jézus beszéde merőben ellentétes a szeretet himnuszával.

2017. jan. 11. 06:38
 8/47 anonim ***** válasza:

A szeretet akkor fog mindent elfedezni és eltűrni, ha kérjük. Te megbántad, hogy ezt a kérdést kiírtad? Nem. Akkor meg?

Van itt jó válasz, mégsem veszed figyelmbe, talán fel sem fogod. Ha ülsz a bitófa előtt és várod az akasztást, én odamegyek és azt mondom, hogy megbocsátok, csak kérned kell, de te nemet mondasz, akkor mi a fenét kezdjek veled????

2017. jan. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy van itt jó válasz, de az nem erre a kérdésre jó válasz. Miért kellene megbánnom, hogy feltettem ezt a kérdést? Nem tehetek fel kérdést, úgy gondolod? Ez bűn a szemedben?
2017. jan. 11. 08:29
 10/47 A kérdező kommentje:

Végigveszem az eddig megszületett válaszokat, arra a mondatodra, hogy született már jó válasz, amit nem veszek figyelembe.


Az első válasz tévedés, mert Pál nem buzdít, hanem kijelent. A szeretet ilyen, a szeretet olyan... Ráadásul, ahogy megválaszoltam már, nem lehet olyan elvárása Istennek, amit saját maga nem tart meg, de az embertől elvárja.


A második az én kommentem.


A harmadik válaszoló felbuzdulva az ellentmondáson, kritizálja az ószövetségben megjelenő Istent. és érdemben nem válaszol a kérdésemre.


A négyes válaszolt a hármasra, ami nem is a kérdésemhez tartozó választ adott, ráadásul nem helyesen, de ha reagálnék rá, teleoffolnám a saját kérdésem.


Az ötös egy kérdést tett fel, amire válaszoltam is, és nem reagált. A kérdés arról szólt, hogy szerinte nincs ellentmondás Pál kijelentése és Jézus között. Pedig Jézus, az ítélő nem fedez el mindent, és nem tűr el mindent.


Hatos, Ozmium közölte, hogy ezt a kérdést már feltette.


A hetedik az én kommentem.


A nyolcadik a te válaszod, amire most reagálok.


Megmagyaráznád ezt a mondatodat: "Van itt jó válasz, mégsem veszed figyelmbe,"???

Ha kibújnál a nagyotmondás és a hazugság álarcából, akkor a fikázás és szapulás, és megítélés helyett koncentrálhatnánk a kérdésre is. Ha nincs értelmes válaszod, akkor ne válaszolj. Te magad is láthatod, hogy nincs jó válasz, amit figyelembe kellene vennem, tehát ez a részedről szemenszedett hazugság, és csak arra való, hogy engem megalázz. De aki a fikázás álarca mögé lát, és elolvassa a kommenteket, láthatja, hogy hazudsz.

2017. jan. 11. 08:41
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!