Hogyan lehet igazán őszintén, feltétel nélkül szeretni?
Szerintetek hogyan lehet úgy szeretni, mint ahogyan a Szentírásban a közismert Szeretet himnusza írja? (Pál I. levele a Korintusbeliekhez 13,4-13)
Kíváncsi vagyok a véleményetekre és a tapasztalataitokra egyaránt.
Szia
Erre a szeretre tanította Krisztus a tanítványait, és nekünk keresztényeknek is ilyen, feltétel nélküli szeretettel kell lennünk embertársaink iránt.
Legtöbbször a görög a·gaʹpe szót fordítják „szeretet”-nek az Újszövetségben.
Egy lexikon a következőt mondja: Az a·gaʹpe „nem érzelgősségre utal, mely csupán személyes kötődésen alapul, ahogy azt sokan gondolják, hanem erkölcsi érzék vagy társadalmi normák által vezérelt szeretet, melyet készakarva táplálunk valamilyen alapelv miatt, kötelességtudatból, vagy mert tudjuk, hogy így helyes. Akiben ilyen szeretet van, az őszintén a másik javát keresi, szem előtt tartva azt, hogy mi a helyes. Az a·gaʹpe (szeretet) fölötte áll a személyes ellenségeskedésnek, és sohasem engedi, hogy a neheztelés miatt figyelmen kívül hagyjuk a helyes alapelveket, és rosszal viszonozzuk a rosszat.”
Az a·gaʹpe mély érzéseket is takarhat. „Buzgó szeretettel [a·gaʹpe] legyetek egymás iránt” — tanácsolta Péter apostol 1Péter 4:8. Tehát, az a·gaʹpe mind a szívet, mind pedig az elmét magában foglalja.
Néhány hasznos bibliavers, mely rámutat, hogy milyen ereje van a szeretet e nemes formájának, és mi mindent foglal magában: Máté 5:43–47;
János 15:12, 13;
Róma 13:8–10;
Efézus 5:2, 25, 28;
1János 3:15–18; 4:16–21.
Azt tudod, hogy ez egy betegség?
MINDEN normális szeretet feltételes. Ha más nem, akkor az a feltétel, hogy vérrokon legyen, és továbbvigye a génjeidet.
Agapé szeretettel.
ez azt jelenti, hogy nem azért szeretem mert kiérdemelte, vagy megérdemli, hanem mert Isten is szereti,
Persze itt nem a rossz tetteiről beszélünk, hanem magáról az emberről.
Az a·gaʹpe „nem érzelgősségre utal, mely csupán személyes kötődésen alapul, ahogy azt sokan gondolják, hanem erkölcsi érzék vagy társadalmi normák által vezérelt szeretet, melyet készakarva táplálunk valamilyen alapelv miatt, kötelességtudatból, vagy mert tudjuk, hogy így helyes. Akiben ilyen szeretet van, az őszintén a másik javát keresi, szem előtt tartva azt, hogy mi a helyes. Az a·gaʹpe (szeretet) fölötte áll a személyes ellenségeskedésnek, és sohasem engedi, hogy a neheztelés miatt figyelmen kívül hagyjuk a helyes alapelveket, és rosszal viszonozzuk a rosszat.”
Leszögezhetjük tehát, hogy az a·gaʹpe mind a szívet, mind pedig az elmét magában foglalja. Íme néhány hasznos bibliavers, mely rámutat, hogy milyen ereje van a szeretet e nemes formájának, és mi mindent foglal magában: Máté 5:43–47; János 15:12, 13; Róma 13:8–10; Efézus 5:2, 25, 28; 1János 3:15–18; 4:16–21.
Adott Isten nekünk mintát, amit egy normális ember ismer. Ez pedig a feltétlen anyai szeretet. Na pont úgy.
Isten is így szeret minket, mint egy szülő a gyermekét. De a mai világban már ez is torz sok helyen.
Nincs feltétlen anyai szeretet.
A feltétel az, hogy vér szerinti gyerek legyen, ÉS továbbvigye a családi hagyományokat.
Miért?
Tökéletesen igaz.
Persze, lehet szeretni a mostohagyereket is - végül is őbenne is van 99% a génjeidből - de érte ugye már nem kockáztatod az életed? A vér szerinti gyerekedét igen.
Az, hogy te ezt esetleg nem akarod elhinni, nem változtat a dolgon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!