Ti hogy képzelitek el Istent?
Egy szakállas öregembernek, aki felügyeli a dolgokat onnan fentről? vagy?
Kíváncsi vagyok ki hogy látja/kinek mi a látásmódja róla.
Egyébként olvastam egy jó mondatod egyszer."A fény létezik,a sötétség nem.A sötétség valaminek a hiánya.Egy tükörrel a fényt el tudod terelni de a sötétséget nem mert az a fény hiánya"
Tehát ha megnézzük talán nincs is rosz.A mi hitrendszerünk szerint lehet csak rosz.De ha létezik a sötétség vagy a gonosz akkor is felesleges istennek segítenie.Egy földi élet rohart rövid.Ha van lelkünk akkor örökké élsz tehát minek avatkozzon be a földi életbe ha ez jelentéktelen ahhoz képest.Persze azért jó lenne ha nem kellene itt is szenvedni de sajna ez van.Nem tudunk mit tenni.Egyébként meg pokol nem létezik de mennyország se mind csak metafóra.
"Az energia az anyag egyik tulajdonsága, nem létezik önállóan."
Lehet de isten mivel mindenhol ott van ezért anyagnak kell lennie.A föld mágneses pajzsát se látod még is ott van.A mágnes erejét sem még is ott van az erő.De szerintem nagyon is a fizikai világhoz lehetünk kötve.Talán létezhet egy szellemi világ amit nem tudunk hogy milyen lehet ezen kár spekulálni.
Uram Isten, a Wikipédiát jelölöd meg forrásnak?
Ajánlom neked Paul Brunton-t, és alapjáraton a kvantumfizikát.
Látod ott a kvantumfizika szót? Pont ezzel foglalkozik.
És mióta ezotéria a filozófia? Ismerkedhetnél a metafizikával is, és nem a wikipédiából kéne tájékozódni amibe köztudottan nem professzorok írkálnak.
Jól ismerem a kvantumfizikát, és a kétrés kísérletet is. Annyi történik benne, hogy az anyag hullámtermészete megjelenik benne. Semmi köze nincs ahhoz, amiket te kitalálsz. Az energia fogalma ugyanaz a kvantumfizikában is, egy jellemző mennyiség, szám + mértékegység.
A Wikipédiát pedig forráshivatkozásokkal látják el, és nem csak az van benne, amit egy ember kitalál, hanem a közösség (amiben nagyon is vannak hozzáértők) ellenőrzik a források hitelességét. Szóval a Wikipédia meglehetősen hiteles. Főleg a fizika alapfogalmairól írt szócikkeket nehogy megkérdőjelezd már. Elég, ha kinyitod a gimis fizika tankönyvet.
Ez a Paul Brunton meg melyik párhuzamos valóságban foglalkozik kvantumfizikával? Semmi köze bármilyen fizikához még távolról sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!